ЯК НАШ ЧИТАЧ ЗА ДОПОМОГОЮ «ЗІД» ПОЗБУВСЯ КУПИ ХВОРОБ

Поділитися:
Як наш читач за допомогою «ЗіД»  позбувся купи хвороб

Наш читач   Іван Корецький із с. Мельники, що на Черкащині,  не з тих, хто сидітиме склавши руки  з «букетом» хвороб і чекатиме старості.   Він - людина, яка філософські підходить до життя, бачить у всьому Божий знак і прислуховується до власної інтуїції, а ще до  порад фахівців на сторінках «ЗіД».  Івану  Федоровичу  64 роки, а чоловік - сповнений сил, енергії та планів на найближче й далеке майбутнє.

Від лупи оздоровили… власні кулаки

«Про цю нехитру вправу, - розповадає Іван Федорович, - прочитав у «ЗіД» і  почав її робити, аби призупинити випадання волосся та зміцнити його. Руки стискаєте в кулачки, проводите по голові від скронь до потилиці, легко натискаючи, масажуючи шкіру. Хвилин 5-10 по кілька разів на день». Як же приємно був здивований чоловік, коли через два місяці  такого масажу, розчісуючись, помітив, що звичної лупи немає ні на гребінці, ні на сорочці. Отож масаж не лише зміцнив волосся, а й позбавив його лупи, яка дошкуляла з молодих літ.
Ще в Івана Корецького була така неприємність, як нежить і гайморит.  Вони змушували чоловіка прокидатися серед ночі та капати в ніс судинозвужувальні ліки, аби  він міг дихнути.  «Уже організм так звик до цих крапель, - говорить читач, - що жити без них, здавалося, не зможу». Аж якось прочитав Іван Федорович   у «ЗіД»  про гімнастику для носа, яка не лише відновлює  вільне дихання, а взагалі поліпшує кровообіг у голові, забезпечуючи постачання головного мозку киснем. 
Вправа полягає в тому, щоб, вдихаючи, втягувати носом повітря так, аби ніздрі прилипали до носової перегородки. І так роблять щонайменше 60 разів.  За місяць таких вправ по кілька разів на день про нежить і гайморит наш герой зовсім забув. Тепер він робить  втягування   для профілактики 30 разів на день і навіть після перемерзання гайморит не повертався.   

Цілюща сила спортивної ходьби та палиці   

Для опорно-рухового апарату Іван Федорович  підібрав собі цілий комплекс із  надрукованих у «ЗіД»  порад фахівців.   Відомо, що однією з причин порушень  опорно-рухового апарату є низька рухова активність, гіподинамія. Вона провокує вимивання кальцію з організму й загострення остеохондрозу.   Ефективним видом фізичної активності є ходьба, й спортивна зокрема.
«Як цей вид фізичної культури робить людей здоровими, -  зазначає Іван Корецький, - переконався, читаючи відгуки про  поліпшення здоров’я  учасників  групи «Шимхода», котру організував заслужений тренер України зі спортивної ходьби Олександр Шимко. У всі пори року, крім зими, коли є сніг, я щоденно ходжу по 1 км».
Під час ходьби  працюють усі основні м’язові групи, поступово й у міру  збільшується діяльність серцево-судинної та дихальної систем тощо.
Тривалий час наш читач мучився від болю в попереку, тож коли прочитав поради від  лікаря-невролога Володимира Болсуна та народного лікаря, фельдшера (нині, на жаль, покійного) Івана Довгуна, які рекомендували  виправляти спину за допомогою палиці, вирішив і сам за неї взятися. Зробив  палицю завтовшки як складений у кілька разів махровий  рушник і завдовжки 40 см,  взявшись руками за обидва кінці,  масажує нею  поперек, боки.
До речі,  такий масаж можна робити як стоячи, так і лежачи, прокачуючись спиною по палиці.
Ще такі вправи на сторінках «ЗіД» запримітив Іван Федорович. Ставши рівно, треба  нахилитися  донизу й,  обхопивши руками литки, намагатися дістати  головою  випрямлених ніг.   Далі, стоячи біля стільця, триматися правою   рукою за його спинку, лівою рукою обхопити щиколотку лівої ноги та намагатися  підтягти її вгору якомога вище (до сідниць, лопаток, голови – в кого як вийде). Це саме роблять із правими кінцівками, лівою рукою  тримаючись за  стільця.  
Ці вправи корисні й для хребта, й для  м’язів, які його утримують.
Дуже боліли в Івана Корецького  плечі через остеохондроз,  походи по лікарях нічого не дали. Якось повернувшись укотре від лікаря, чоловік став впритул до дверей,   руки зчепив «у замок» й інтуїтивно підняв угору, немов витягуючи хребет. «Так тримав кілька хвилин, - розповідає Іван Федорович, - відчув полегшення, з плечей немов зняли якийсь тягар. Так роблю й зараз  по  4-5 разів, хоча вже 2 роки плечі не болять». До речі, таке витягування можна робити й лежачи. 
Від болю в колінах наш читач перевірив на собі  як помічний засіб рівномірне постукування пучками пальців протягом 10-15 хв по колінному суглобу. Так  3-5 разів на день. Жодні мазі, компреси  не допомагали, й лише такий масаж, за словами Івана Корецького, позбавив його нарешті  болю в колінах.
Простими, але щоденними вправами, які  знайшов на сторінках «ЗіД»,  Іван Федорович вилікував  задавнений геморой. «Щодня, - розповідає читач, - ставав прямо, і напружуючи м’язи промежини, підтягував усе вгору, зокрема,  пряму кишку та ділянку нижнього преса. Так робив  по 30 разів  кількаразово на день. Ця вправа помічна й за аденоми, й жінкам від жіночих хвороб, і коли  опущені органи тощо».   
Крім вправи,  треба уникати піднімання  великих вантажів, стежити за харчуванням, аби не було закрепів, радить чоловік.   

Щоб голова була світлою, а пам'ять гарною 

Також Іван Корецький практикує вправу струшування, як радить Майя Гогулан. Лежачи на спині, з піднятими руками й ногами, робити  ними  струшувальні рухи. Це сприяє відновленню  кровообігу,  поліпшує кровопостачання в мозок, гарно впливає на слух, нормалізує тиск. Тривалість – 3 хв, якщо довше, за  словами  Івана Федоровича, починає боліти голова. 
А для вух чоловік виконує вакуумний масаж долонями. Одночасно щільно притискати  до вух долоні обох рук так, аби  відбувався ефект помпи.   Робити по 30 разів увечері та вранці.  Хоч якими  ліками  лікував вуха, згадує читач, але  перестав  ними перейматися лише після такого двомісячного масажу.   
У разі  запаморочення, спричиненого підвищенням артеріального тиску (буває зараз рідко), магнітними бурями,  Іван Федорович, активно  потерши  руки одна об одну,  кладе долоню на чоло. Тримає так 1-2 хв та знову повторює процедуру,  аж доки не настає полегшення.
Цікаву вправу вичитав на сторінках «ЗіД» Іван Корецький  і для  поліпшення пам’яті та постави.  Стати рівно, притулившись спиною до стіни чи дверей,  і повільно нахиляти голову до грудей, намагаючись дістати їх підборіддям. Нахилившись,  зробити вдих, повернувшись у вихідне положення й доторкнувшись потилицею стіни, порахувати до 10.  Знову нахилитися й   тоді – видихнути повітря. Знову зробити вдих.  Вправу виконувати до 10 разів. Це, як переконався на власному досвіді Іван Федорович, справді гарно позначається на пам’яті: тепер вірші Тараса Шевченка  стало легше вивчати.
Самомасаж і дієта привели печінку в норму
«Зараз  я намагаюся дотримуватися здорового харчування, - розповідає Іван Федорович, - не вживати надміру солодощів та жирів, не переїдати». А раніше чоловік  не раз хапався за правий бік: то печінка  нагадувала  про себе, то жовчний міхур. Уже й на дієту сів, а біль у правому  підребер’ї не зник. Тоді саме й натрапив він на статтю в «Здоров’ї і довголітті», де йшлося про   вісцеральний масаж (масаж внутрішніх органів).
Спробував обережно  кулаком правої руки м’яко промасажувати ділянку печінки та жовчного міхура, легко натискаючи й прислухаючись до своїх  відчуттів. Поступово біль стихав. Так повторював 10-12 разів. Приблизно через 1-2 місяці  таких процедур чоловік уже не скаржився ні на печінку, ні на жовчний міхур.
«Головне, - каже Іван Корецький, - «не дражнити» їх надміру жирною та гострою їжею». 
Намагається чоловік їсти натуральні продукти,  житній хліб (від білого відмовився). Молочні продукти, зокрема, сметану, вершки, купує на місцевому   ринку. «Часто й масло сам збиваю», - хвалиться Іван Федорович. Любить пити трав’яні чаї, зокрема з м’яти, якої росте в нього дуже багато, а також узвари  й компоти, зокрема, зі смородини солодких сортів, яка  щороку рясно родить. 

Є сила волі - буде й доля

Так любить  повторювати  Іван Федорович.
«Я, -   говорить чоловік, -  намагаюся різний непотріб,  зокрема, сумні думки,  плітки, погані слова про когось, – виганяти геть.   Думка    має потужну силу, а вони заземляють людину. Адже велику роль у житті  відіграє наша підсвідомість, скеровуючи наші вчинки й навіть проектуючи події».
Отже, переконаний Іван Федорович, треба позбутися тих негативних, агресивних чи сумних  думок і переживань.  Треба жити на позитиві, обов’язково  з мрією, щоб від тебе й іншим це відчуття передавалося.
 

Записала
Любов Польова-Саханда.