ЯК ПРАВИЛЬНО І КОЛИ ЗАСТОСОВУВАТИ ЕФІРНІ ОЛІЇ

Поділитися:
ЯК ПРАВИЛЬНО І КОЛИ ЗАСТОСОВУВАТИ ЕФІРНІ ОЛІЇ

Напишіть, будь ласка, як правильно застосовувати ефірні олії і за яких хвороб?
З повагою Тетяна Гринько.
м. Дрогобич.

Лист коментує лікар-невролог ароматерапевт Віталій ПРОКОПІВ.

Щодо способів застосування ефірних олій, то на сьогодні їх є 28. Один із них — ароматизація приміщення за допомогою аромалампи. Це спеціальні пристрої, на які наносять кілька крапель ефірної олії і нагрівають за допомогою свічки. Під час цього процесу ефірна олія випаровується, наповнюючи навколишню атмосферу і таким чином потрапляючи спочатку в дихальні шляхи, а потім у кров людини, яка розносить її компоненти по всьому організму.
Для щоденних 30-хвилинних сеансів ароматерапії потрібно кілька крапель олії з розрахунку 2 краплі на м2 приміщення. Цього достатньо, щоб провести, наприклад, ефективну профілактику не лише грипу та гострих респіраторних вірусних захворювань, а й багатьох інших інфекційних хвороб. Крім того, як показали дослідження, сеанси ароматерапії сприяють підвищенню концентрації, загостренню розумових здібностей, знімають психоемоційну напругу. Відтак їх не завадить застосовувати і дорослим, в офісах чи вдома, і дітям.
Ще одним методом застосування ефірної олії є аромамедальйони. На аромамедальйон наносять 1 краплю ефірної олії й одягають на шию. Таким чином можна запобігти головному болю, нормалізувати артеріальний тиск, позбутися застуди, підвищити настрій тощо. Ефірну олію підбирають залежно від потреби.
Використовують ефірні олії й у вигляді компресів. Приміром, якщо у вас болить зуб, але ви не маєте змоги потрапити найближчим часом до стоматолога, потрібно капнути на ватку 1 краплю ефірної олії чайного дерева й прикласти до хворого місця. Для зняття больового синдрому та запального процесу в суглобах потрібно взяти листя капусти, змастити його поверхню медом, до якого попередньо додали 2—3 краплі ефірної олії лаванди чи розмарину, і прикласти до хворого місця.
Ефірні олії можна додавати і в різні крем, та змащувати ними проблемні місця.
Їх також використовують у вигляді тампонів. Якщо болить вухо, потрібно 1 краплю геранієвої олії змішати з 3 краплями соняшникової, змочити цією сумішшю ватну турундочку і вставити на 30 хв у вушний прохід. У разі лікування пліснявки (рос. –молочниціа) ефірну олію чайного дерева (3 краплі) розводять соняшниковою олією (15 крапель) і вводять внутрішньовагінально. Курс лікування — 10 днів.
Дуже ефективними є й мікроклізми з ефірними оліями. Для лікування простати потрібно 2—3 краплі ефірної олії чайного дерева додати до 30—50 мл молока і за допомогою дитячої груші ввести в задній прохід. До речі, ця олія має ще й онкопрофілактичну дію. Якщо потрібно стимулювати сперматогенез (у разі безплідності), можна використовувати для мікроклізм ефірні олії розмарину, герані, лаванди чи евкаліпта. Курс лікування — 21 день.
У деяких випадках ефірні олії застосовують внутрішньо. Для лікування паразитарних уражень (лямблій, гельмінтів) потрібно тричі на день вживати по 1 краплі ефірної олії чебрецю, капнувши її на кульку хлібної м’якушки. Курс лікування — 10 днів. Але зазвичай вже на 6-й день лікування людина відчуває позитивний ефект: нормалізується апетит, зникають темні кола під очима, поліпшується колір шкіри, припиняється відчуття нудоти тощо.
Щоб позбутися проблем органів дихання, можна використовувати ефірні олії у вигляді крапель для носа. Із цією метою застосовують ефірні олії чебрецю, евкаліпта, васильок, шавлії, розмарину, попередньо розведених у соняшниковій олії в пропорції 1:8.
Окрім наведених методів і рецептів, в арсеналі ароматерапії є ще дуже багато інших ефективних і швидкодієвих. Однак слід зауважити, що позитивного результату можна досягнути лише в разі застосування високоякісних ефірних олій. Тож перед тим, як вдатися до засобів ароматерапії, потрібно проконсультуватися з лікарем-ароматерапевтом.