ЯК ВИЛІКУВАТИСЯ ВІД ШКІДЛИВИХ ГРИБКІВ

Поділитися:
ЯК ВИЛІКУВАТИСЯ ВІД ШКІДЛИВИХ ГРИБКІВ

На жаль, грибкові захворювання останнім часом бувають дуже часто. Зараження відбувається від хворої людини, тварин, через головні убори, гребінці, постільні речі, лазневі килимки й т.ін. Нерідко грибком заражаються в плавальних басейнах, тренувальних залах, а також від одягу, який був у користуванні (секонд-хенду). Важливе значення в розвитку грибкових захворювань мають підвищене потовиділення й порушення обміну речовин. На шкоду собі ми без міри їмо висококалорійну їжу й солодощі, що призводить до ендокринних патологій і дає можливість грибку легко прижитися. Діагностику та лікування грибка проводить міколог, але іноді потрібна додаткова консультація дерматолога. Розгляньмо основні види грибкових захворювань.

РІЗНОКОЛЬОРОВИЙ ЛИШАЙ ЛІКУЮТЬ СОНЦЕ І БУРЯК

Кератомікоз (різнокольоровий, або висівкоподібний лишай) починається з появи безладно розташованих плям жовто-коричневого кольору на шкірі живота. Поступово вони стають темно-бурими або кавовими, що й послугувало підставою для назви захворювання — різнокольоровий лишай. Поверхня плям укрита лусочками, які за легкого зіскрібання відшаровуються у вигляді стружки. Звідси й інша назва — висівкоподібний лишай. Улітку під впливом сонячних променів може настати поліпшення й навіть вилікування. Для розпушування рогового шару епідермісу, в якому концентрується збудник, використовують зелене мило. Ефективне втирання 10% дьогтьової мазі й «Клотримазолу». Використовувати ці засоби потрібно одночасно двічі на день протягом 3 тижнів. Допомагає вилікуватися й сирий червоний буряк. Його потрібно натерти на тертці й прив’язати масу до хворого місця. Змінювати компрес у міру висихання. Одночасно приймати відвар нетреби (рос. — дурнишник). Потрібно 1 ст. л. подрібненої трави залити в емальованому посуді 0,5 л води, довести до кипіння й прокип’ятити 10 хвилин на слабкому вогні. Зняти з плити, через 2 години процідити й пити по 1/4 склянки перед їдою. Нерідко сприяє лікуванню кератомікозу ультрафіолетове опромінення. Активізації захисних сил організму сприяє загартовування.

НІГТІ ПОРЯТУЄ МИЛЬНО-СОДОВА ВАННОЧКА

Оніхомікоз — ураження грибком нігтів. Перша ознака інфекції — зелено-жовтий колір нігтя. За якийсь час ніготь тьмяніє, стає стовщеним і пористим. Лікування оніхомікозу рекомендую почати з мильно-содових ванночок і проведення механічного чищення нігтьових пластин з наступним накладенням пластиру. Чищення нігтів проводять 1 раз на тиждень до відростання здорових тканин протягом 6 місяців. Для обробки нігтів, уражених грибковим процесом, використовують нерозведену олію чайного дерева. За допомогою піпетки треба одну краплю олії капнути під ніготь, а одну — на нігтьову фалангу. Процедури проводити 2—3 рази на день. Можна підсилити дію олії, заклеївши ніготь лейкопластиром. Лікування продовжувати доти, доки не виросте здоровий ніготь. Посилює дію ефірної олії чайного дерева олія лаванди. Змішайте їх (1:1) і втирайте в уражені грибком ділянки. В офіційній медицині останні кілька років застосовують протигрибкові препарати, які проникають у ніготь, накопичуються в ньому й ефективно знищують грибок. Але під час застосування цих препаратів не варто забувати й про мильно-содові ванночки. І ще потрібно запам’ятати, що зміна нігтів не завжди пов’язана із грибковими ураженнями. Це може бути наслідком куріння, неправильного харчування, перенесених інфекцій, а також спадкових змін нігтьової пластини. Тому якщо сумніваєтеся, потрібно звернутися за консультацією до міколога або дерматолога.

КАНДИДОЗ БОЇТЬСЯ ФІТОТЕРАПІЇ

Кандидоз вражає слизові оболонки й шкіру. Ураження виникають у міжпальцевих складках кистей і стоп, пахвових ямках, порожнині рота й статевих органах. Із засобів терапії використовують на першому етапі антибіотики, потім ін’єкції імуноглобулінів. Одночасно із цим рекомендую приймати трав’яний настій. Потрібно подрібнити і змішати в рівних вагових частинах деревій, ромашку аптечну, календулу, ягоди ялівцю, листя шавлії й березові бруньки, потім 2 ст. л. суміші залити в емальованому посуді склянкою окропу, довести до кипіння й прокип’ятити 10 хвилин. Зняти з плити, настояти годину, процідити й пити по 1/3 склянки тричі на день після їди. Цей же відвар використовують для полоскання рота й спринцювань. Крім цього, уражені грибком кандидою ділянки змащують сумішшю хлорофіліпту й спиртової настоянки календули (1:10).

ОЛІЯ ШАВЛІЇ ЗАХИСТИТЬ СТОПИ

Симптоми епідермомікозу стоп — почервоніння, лущення й свербіння підошви, а також між пальцями ніг. Активно бореться з подібними грибками шавлія. Треба 7 ст. л. подрібненого листя рослини залити 3 л гарячої води і потримати ноги в цьому трав’яному настої 10 хвилин так, щоб ступні до нижнього краю щиколотки були покриті водою. Витерти насухо й змастити хворі місця олією шавлії. Щоб її приготувати, потрібно 1 об’ємну частину подрібненого листя рослини залити 10 частинами нерафінованої соняшникової олії й 30 хвилин прокип’ятити на водяній бані. Після цього посудину укутати й поставити для настоювання. Через 6 годин процідити. Росту подібних грибків перешкоджає грейпфрут. Просочіть його соком ватний тампон і змочуйте уражені  місця.  Ще  ефективніше діють  контрастні  ванни (3 хв потримати ноги в гарячій воді, 10 сек — у холодній). За гострих запальних процесів рекомендую раз на добу двадцятихвилинні ванночки у відварі кори дуба (2 ст. л. сировини на 3 л води) або  ромашки  (1 ст. л.  на 3 л води). Після стухання запалення обробити уражену грибком шкіру 2% спиртовою настоянкою йоду. Можна за мікозу стоп змішати по 1 ст. л. морквяного соку й оцтової есенції, просочити сумішшю ватку, намотану на дерев’яну паличку, і змащувати уражені грибком місця до одужання. Гарним народним засобом вважають щоденне двадцятихвилинне ходіння босоніж по ранковій росі. Після цього ноги не витирати. Увечері перед сном натирати хворі місця свіжим соком картоплі. Курс лікування — 1 місяць.

ЙОД І ЧИСТОТІЛ — ДЛЯ УРАЖЕНОЇ ШКІРИ

Епідермофітія пахова характеризується появою в складках шкіри округлих, із лущенням у центрі, плям рожевого кольору, а також сверблячки. Зовнішньо на вогнища ураження застосовують примочки із 2% розчином таніну. Після спаду запалення рекомендую змастити вогнища ураження 5% розчином йоду, а потім накласти компрес із соку чистотілу, розведеного навпіл перевареною водою. Курс лікування — 3 тижні. Трихофітія — заразне захворювання, що уражає шкіру, волосся, пальці ніг, нігті. За поверхневої форми, яка передається через головні убори, білизну, через 6—7 днів з’являється червона цятка, що збільшується й починає лущитися. Волосся обламується й стирчить над поверхнею шкіри. Мікроспорія — подібне захворювання. Лікувати трихофітію й мікроспорію  рекомендую засобами  народної  медицини. На початковій  стадії  їх  лікувати  нескладно, обмиваючи уражені місця настоєм хвоща польового (1 ст. л. трави на склянку окропу). Для лікування волосистої частини голови використовують прополіс, розчинений в 90% спирті до консистенції мазі. Її наносять на ніч на хворі місця тонким шаром і покривають вощеним папером. Уранці волосся обмивають гарячою водою із зеленим милом та змащують грибкове ураження аптечною ртутною маззю. Спочатку запалення збільшується, але згодом зникає. Курс лікування — 3 тижні. Ноги, уражені трихофітією і мікроспорією, занурюють на 20 хвилин у водний содово-сольовий розчин (1:1). Після ванночки присипають між пальцями сумішшю солі й порошку м’яти, узятих порівну, і надягають шкарпетки. Додатково приймають ванни з молочаєм. Склянку трави заливають 2 л окропу, настоюють годину в теплі, а потім 30 хв тримають ноги в цьому гарячому настої. Пропарені нігті обрізають. Ванни повторювати кожні 2 дні.

КАЛЕНДУЛА Й КАПУСТА  ВІД ЗАХВОРЮВАНЬ ВОЛОССЯ

Вузлувата трихоспорія — захворювання волосся із утворенням на них вузликів білого або чорного кольору. Потрібно 1 раз на добу мити голову 2% саліциловою кислотою з наступним вичісуванням гребінцем вузликів і повторним промиванням волосся гарячою водою з милом. Ефективне змащування уражених грибком  місць  настоєм календули (2 ст. л. квіток на склянку окропу) і маззю з нею (1 ст. л. подрібнених на порошок квіток змішати з 50 г вазеліну). Пахвовий трихомікоз характеризується утворенням на волоссі (без ураження шкіри) м’яких вузликів жовтого, червоного або чорного кольорів. Для лікування волосся зголюють, а згодом двічі на день протирають шкіру 2% розчином формаліну на 70% спирті й 1% спиртовим розчином йоду. Курс лікування — 2 тижні. Допомагає і прикладання до волосся листя свіжої капусти, змащеного сметаною. Змінювати в міру висихання. Можна 2 ст. л. свіжих плодів черемхи залити склянкою окропу, настояти 7 годин, процідити й обробляти настоєм місця трихомікозу. Парша вражає шкіру, волосся, нігті, утворюючи жовту шкірочку. Для лікування потрібно змочити тканину в нерафінованій соняшниковій олії й накласти її на ніч на уражені паршею місця. уранці розм’якшені шкірки видалити, вимити тіло зеленим милом, прибрати хворе волосся, а потім натертися сумішшю зеленого мила, йоду й гліцерину, узятих порівну. Через 7 днів змити із зеленим милом.

ЗАСОБИ ПОРЯТУНКУ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

Сикоз вражає насамперед підборіддя й скроні, проникаючи в глибокі шари шкіри й утворюючи болючі вузлики. Позбутися хвороби можна вмиванням відваром дубової кори. Щоб його приготувати, треба 2 ст. л. подрібненої сировини залити в емальованому посуді 1 л окропу, довести до кипіння й прокип’ятити 30 хвилин на слабкому вогні. Можна застосовувати «Клотримазол» та олію чайного дерева. Тільки перед застосуванням останньої потрібно перевірити організм на алергійну реакцію. Для цього нанесіть кілька крапель олії на тильний бік руки й не змивайте протягом години. Якщо з’явиться подразнення, використовуйте тільки «Клотримазол». Спочатку роблять компрес із олії чайного дерева. Розводять 5 крапель в 1 л холодної води, опускають у розчин лляну хустку, відтискують і кладуть на уражені ділянки. Після зняття компресу змащують їх маззю «Клотримазол». Продовжувати лікування треба ще кілька днів після того, як симптоми хвороби зникли! Рекомендую використовувати й мильнянку  лікарську.  Залийте ввечері   склянкою  теплої  води  3 ст. л. подрібненого кореня рослини й залишіть на ніч. Уранці процідіть і, вмочивши марлю в настій, зробіть примочку. Уживайте сироватку й сірчані мінеральні води. За бластомікозу на обличчі, шиї або кінцівках спочатку з’являються невеликі червонуваті вузлики або гнійники. Збільшуючись у розмірах, вони вкриваються шкірочкою із дрібними наривами по краях, а потім перетворюються на виразки. Гальмує розвиток і ріст грибків сон-трава. Залити  в  емальованому  посуді 2 л води 4 ст. л. подрібненої трави, довести до кипіння й проварити 10 хвилин на слабкому вогні. Вилити відвар у ванну з водою температури 36°С та полежати в ній 15—20 хвилин.Полегшують стан і ванни з корою дуба. Потрібно 3 ст. л. подрібненої сировини залити в емальованому посуді 1 л окропу, довести до кипіння й поварити 30 хвилин на слабкому вогні. Процідити відвар у ванну з гарячою водою й полежати в ній. Одночасно застосовувати бджоловжалювання. Проводити його в руку до ліктя: першого дня — по одному укусу в кожну руку, другого — по два, третього — по три, четвертого — по чотири, п’ятого — по п’ять ужалювань. Після п’ятиденної перерви повторити. Отомікоз вражає вуха, спричинюючи  зниження слуху, свербіння, головний біль збоку хворого вуха й запаморочення. Рекомендую обробляти болючі місця сумішшю соків цибулі й часнику з водою, узятих порівну, та відваром квіток і листя черемхи (1 ст. л. сировини на склянку води). Крім цього, тричі на день змащуйте шкіру слухових проходів 10% спиртовою настоянкою звіробою. Курс лікування — 2 тижні. Свербіння можна зменшити, вставляючи в слуховий прохід на 15 хв свіжоприготовлену кашку з листя білоголовкової капусти. Після її видалення обробіть уражені місця 10% настоєм кореня лопуха. Гістоплазмоз спричинюють дріжжоподібні грибки, які розмножуються в посліді голубів, кажанів і курчат. Інфікування відбувається під час вдихання пилу, який містить заражений послід, поїдання забрудненої їжі або через шкіру. Змащуйте уражені грибком місця свіжим соком чистотілу. Одночасно приймайте гарячі  ванни  з  його  відваром  (2 ст. л. трави на 0,5 л води) і пийте настій суміші чистотілу й фіалки триколірної (по 1 ст. л. кожної трави) на склянку окропу. Випити ковтками протягом дня. У деяких хворих буває алергія на прийняті препарати. У таких випадках подрібніть і змішайте в рівних за вагою частинах траву вероніки, фіалки триколірної й череди, потім 1 ч. л. суміші залийте склянкою окропу, за 12 годин процідіть та пийте по склянці 4 рази на день через годину після їди. Щоб позбутися алергійного свербіння, змішайте по склянці сирого соку вероніки й 90% спирту та залиште на 2 тижні. Після цього профільтруйте через вату й перемішайте з 1 ст. л. бальзаму Шостаковського («Вініліном»). Перед уживанням розведіть (1:2) перевареною водою, збовтайте й обробіть сверблячі місця.За всіх видів грибка я також використовую ізатизоній, приготовлений із чистотілу, і ректальні свічі з ним. Я їх успішно застосовую на практиці. Це відома лікувальна форма ізатизону, виготовленого з відомим антимікробним препаратом етонієм. Ізатизонієм обробляють проблемні місця, і вводять по одній свічці в пряму кишку через день. Курс лікування — 40 введень.

ПРОФІЛАКТИКА ГРИБКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Щоб уберегтися від будь-якого виду грибка, дотримуйтеся таких заходів профілактики. - Не користуйтеся чужим взуттям і знезаражуйте своє. Для цього змочіть папір в оцті, зімніть, вкладіть усередину взуття й помістіть його на добу в поліетиленовий пакет, щільно його зав’язавши. - Частіше змінюйте й кип’ятіть в дезінфікувальному розчині предмети лазні (пемзу, мочалку, рушники й т.д.). - Шкарпетки після прання і взуття усередині обробляйте розчином колоїдного срібла. Стежте, щоб шкарпетки увесь час були сухими. - Ідеальний засіб профілактики грибка ніг і стоп — ходіння босоніж. - Боріться з пітливістю. Упоратися із рясним потовиділенням допомагає чай із шавлії. Потрібно 1 ч. л. подрібненого листя залити 1/2 склянки окропу й через 10 хвилин випити. Щодня випивати 3 склянки такого чаю. За пітливості ніг рекомендую ножні ванни (5 ст. л. сухого  листя  шавлії  на 2 л окропу). Позбутися поту під пахвами допомагає присипка кори хінного дерева. Після кожної процедури рекомендується висушити тіло, а потім посипати проблемні місця тальком. Носіть пористе взуття, щоб був природний приплив повітря, бавовняні або чисто вовняні шкарпетки. У разі рясного потіння змащуйте ноги ввечері після миття 5% розчином формаліну, а вранці припудрюйте їх уротропіновою в’язкою пудрою. - Для профілактики грибка добре розпарте ноги, потім вилийте в маленький таз 0,5 л теплого 9% столового оцту й потримайте в ньому 20 хвилин ноги. Ще змочіть в оцті полотнинку й протріть нею до кісточок нижні кінцівки. Після ванночки ноги витріть, але не мийте. На тиждень робити по 2 такі ванночки. - Скоротіть вживання солодощів,  а замість них збагатіть щоденний раціон кисломолочними продуктами. - Регулярно змащуйте проблемні місця звичайними зволожувальними кремами. Вони нададуть шкірі опірності грибку. Спиртом і лужними засобами не користуйтеся. Вони роблять шкіру уразливішою. - Поліпшуйте кровообіг у ногах. Для цього потримайте ноги спочатку 5 хвилин у гарячій воді, а згодом 10 секунд у холодній. Повторіть процедуру двічі, а потім ноги добре просушіть.