ЯК ВИЗНАЧИТИ СВІЙ ЩАСЛИВИЙ ДЕНЬ

Поділитися:

Який відкриває перед людиною величезні можливості

Пам’ятаєте казку про Алі-Бабу та 40 розбійників? А той дивний момент, коли слова «сім-сім, відкрийся» впускали персонажів у печеру з незліченними скарбами? «От би й нам потрапити туди й насолодитися достатком», — напевно, ви думали про це. «Скарби — це резерви нашого організму, шлях до яких може знайти кожна людина, — стверджує керівник Інституту біонічної медицини й оздоровчого центру «Акутон» Валерій Миргородський. — Для цього потрібно вирахувати свій унікальний день, коли «прокидаються» всі ваші таланти й ви можете самі творити дива». Як визначити цей день? У чому його особливість? Як ним правильно «користуватися»? Перш ніж відкривати секрети, загляньмо в словник і знайдімо значення слова «резерв». Резерв: запас чогось, що спеціально зберігається для використання за потреби; ще: невикористані можливості, засоби для здійснення чогось; джерело, звідки беруться нові сили для когось, чогось.

УСЬОГО МІСЯЦЬ —І МОЖНА ТВОРИТИ ДИВА

— Валерію Миколайовичу, то як же визначити свій щасливий день? — 42 роки тому я знайшов спосіб, як навчитися вірити в себе, у власні сили. Дуже часто людям, хоч що б вони про себе казали, бракує впевненості, яка допомагає досягати бажаного, бути здоровими й щасливими. Але ж віра творить дива. Наприклад, якщо хворому говорять, що в нього рак, а він вірить, що може впоратися із захворюванням, хвороба відступає. Відомі випадки повного зцілення за рахунок внутрішньої концентрації й сили волі. Якщо людина відкидає сумніви, страх і вірить, що може здійснити задумане, їй це вдається. Я пропоную долучити резерв організму, щоб посилити впевненість та стати дужчими фізично і психологічно. Вирахувати свій день просто. Для цього протягом місяця (4 тижнів) о 12-й годині кожного дня тижня (в понеділок, вівторок, середу, четвер, п’ятницю, суботу, неділю) вимірюйте температуру свого тіла під правою й лівою пахвою по 5 хвилин. Отримані дані записуйте. Для зручності заведіть 4 аркушики на кожен тиждень, запишіть на них дні тижня в колонку і напроти кожного дня записуйте результати вимірювання температури. Через місяць за допомогою калькулятора підсумуйте дані окремо для кожного дня тижня. Цифри будуть різними. Одна з них виявиться найменшою (що нижча температура тіла, то менший рівень запальних процесів в організмі). Це і є ваш унікальний імунний резервний день. Його потрібно запам’ятати й нікому не говорити.

НЕЙРОНИ ТА ЛЮДИ

— Чи є наукове пояснення цьому незвичайному явищу? — 1969 року я зайнявся дослідженням нейронів (нервових клітин, з яких складаються нерви, що пов’язують центральну нервову систему з іншими органами). Провів близько тисячі експериментів на тваринах. У кожному досліді досліджував від 10 до 100 нейронів, їхню частоту, амплітуду, тимчасові характеристики (коли вони активні, а коли неактивні, інше). І одержав дуже цікаві результати. Виявляється, що період (певний проміжок часу) активності нейронів становить одну сьому всього періоду їхнього життя. Інакше кажучи, якщо життєвий цикл нейрона розділити на сім, то тільки протягом однієї одиниці часу нейрон буде максимально активним, тобто «працюватиме» на піку можливостей, а шість одиниць часу йому потрібно, щоб відпочити й відновити сили. Це стосується абсолютно всіх нейронів. Я побудував графіки й усе науково обґрунтував. У результаті експерименту я дійшов висновку, що можна пов’язати життєвий цикл нейронів із тижневим циклом життя людей. Чому? Тижневий цикл — це 7 днів. Є багато різних циклів: річний, місячний, добовий, годинний, інші. Деякі вчені, вивчаючи людину, процеси, які відбуваються в її організмі, відзначили, що на працездатність людини впливає саме тижневий цикл (у всіх видах діяльності). І це пов’язано з тим, що саме протягом тижня повністю змінюється енергетика людини. Ідея в тому, що людина майбутнього повинна стати такою, як нейрон: 1 день вона працюватиме (ефективно, на повну потужність) і 6 днів відпочиватиме (відновлюватиме сили). Поки що людина на шляху до досконалості, вона один день відпочиває й шість днів працює (а нейрон один день «працює» і шість днів «відпочиває»). День, коли нейрони максимально активні, і є нашим секретним днем, інформація про який записана на підкірковому рівні, в «пам’яті» організму. У цей день ви можете творити дива.

ЧАС І ОБСТАНОВКА МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ

— Чому потрібно вимірювати температуру о 12-й годині? — У цей час інформація, яку видає організм, найбільш точна. Він ще не встиг вступити у фазу втоми й працює в ідеальному режимі. Активність мозку максимальна. До речі, о 12-й годині найбільш показова енцефалограма, гамма й дельта-ритми виражені дуже добре. — Можна, щоб у кімнаті перебували інші люди? — Ні. Для чистоти експерименту нікого поруч бути не повинно. Варто також вимкнути освітлення, електроприлади й телефон. Вимірювати температуру найкраще сидячи, в повній тиші та спокої.

УНИКАЙТЕ В ЦІ ДНІ НАДМІРНОСТЕЙ

— Чи є якісь вимоги до харчування, способу життя в ці дні? — Харчування повинно бути домашнім, звичним. Снідати, обідати й вечеряти намагайтеся в той самий час, підібравши збалансований раціон. Не переїдайте, уникайте надмірностей, обмежте спеції, гострі, жирні, смажені страви, вони перевантажують органи травлення й змінюють температурний режим. Не відвідуйте ресторанів, оскільки їжа, яку вам там запропонують, може бути незвичною для організму. Спиртне вилучіть. Якщо п’єте каву, використовуйте сорти, до яких звикли. Фізичні навантаження мають бути нормованими. Не починайте займатися новими видами спорту, активною фізкультурою, оскільки організму доведеться перелаштовуватися, щоб пристосуватися до цього. Намагайтеся висиплятися, уникайте стресів. Звичайно ж, протягом місяця не можна хворіти, щоб результат був правильним, тому побережіть своє здоров’я.

СТАВ РІЗЬБЯРЕМ ПО ДЕРЕВУ

— Ви розповідаєте про цей день із величезною наснагою. Як він позначився на Вашому житті? — Одного разу (у свій особливий день) я приніс із лісу колоду й відчув, що хочу й можу зробити з неї щось цікаве. Сказав про це братові. Він тільки посміхнувся, мовляв, ти ж ніколи не працював із деревом, усе це марна витівка. Але відступати я не збирався й за півгодини вирізав гарний виріб, якому міг би позаздрити й майстер. З того дня я не полишаю це заняття, можу творити зі шматків дерева, корчів усе, що завгодно: картини, вироби, меблі. (В офісі, де ми розмовляли, сила-силенна предметів із дерева, деякі настільки оригінальні, що, здається, ось-ось оживуть і заговорять мовою природи, — авт.). Мої роботи виставлялися на виставках і одержували високі оцінки. У свій особливий день я легко вижимаю динамометром 80 кілограмів (в інші дні — ледь 50). Можу сокирою нарубати дров у 5 разів більше, ніж у будь-який інший день (сокира в повітрі просто співає, завдаю удару під правильним кутом і деревина відлітає з одного разу). Можу перенести важку колоду, витягти з-під завалу корінь. Режиму обмежень не буває. У цей день я спробував писати вірші (вирішив: а чим я гірше поетів?), і в мене вийшло. Свої праці я писав також саме в цей день. Ось уже 42 роки в цей день я працюю до 14-ї години, а потім їду на природу, на дачу й обмірковую життєві плани, питання, на які не можу знайти відповіді. І рішення обов’язково приходить.

РОЗВИВАЙТЕ ЗДІБНОСТІ, ЗАКЛАДЕНІ ПРИРОДОЮ

— Що незвичайного може відбутися з тим, хто знає свій день? — Людина може виявити в собі таланти, про які навіть не підозрювала: може почати писати мемуари, романи, вірші, малювати, ліпити з глини, вирізати, випалювати по дереву, співати, танцювати. Може отримати фантастичні результати в бізнесі та будь-якій іншій діяльності. Усе, на що здатен чоловік, вдається на порядок вище, і не потрібні ніякі гормони й ліки. Пам’ять загострена, працездатність підвищена. Це день найбільшої волі, розкутості. Зникає страх перед перешкодами, які ви можете намалювати в своїй уяві, тому ви впевнено йдете до мети. Навіть відпочивається набагато ліпше, якісніше. Якщо ви вимовлятимете афірмації, тобто позитивні твердження (я повний сил, у мене все складається щонайкраще, я оздоровлююся), вони підсилюватимуть вашу віру в самого себе, й бажане здійсниться. Добре цей день присвятити своєму здоров’ю: почати практикувати різні оздоровчі методики, зайнятися фізкультурою. Тоді, якщо ви «втомилися» від хвороб, вони обов’язково відступлять. Якщо ж ви хочете змінити свій спосіб життя, стати активнішим, бадьорішим, здоровішим, це у вас обов’язково вийде. Використовуйте знання свого біологічного максимуму, його унікальну енергетику постійно, таким чином ви розвиватимете закладені у вас природою здібності й на рівні підсвідомості зміцните віру в себе. Саме віра в себе — запорука успіху в усіх справах, запорука здоров’я, радості та щастя.

Людмила БЕЗВЕРХНЯ, «Здоров’я і довголіття».