ЯК ЗБЕРЕГТИ МОЛОДІСТЬ І ГНУЧКІСТЬ ХРЕБТА

Поділитися:
ЯК ЗБЕРЕГТИ МОЛОДІСТЬ І ГНУЧКІСТЬ ХРЕБТА

чи Стрижень, на якому тримається весь організм

Нині можна упевнено стверджувати, що майже будь-яке захворювання є наслідком зашлакованості організму, й хребет тут не виняток. Від того, в якому він стані, безпосередньо залежить наша життєздатність, активність, молодість та здоров’я.
Хребет - це стрижень, на якому тримається все тіло. І в разі проблем із ним можуть виникнути серйозні нездужання та хвороби. Адже він пов’язаний з кожним органом нервовими відгалуженнями, що йдуть від нього.
З точки зору китайської традиційної медицини, хребет є найголовнішим енергетичним каналом нашого організму. Підтримуючи його в хорошому стані, можна зберегти здоров’я й енергію на довгі роки.
За календарем О.І. Єлисєєвої, складеним з урахуванням максимальної енергетичної активності органів та систем нашого організму, періодом, який найліпше підходить для очищення хребта, є червень. Тому використайте його оптимально для оздоровлення свого «стовбура життя», й він не забариться сповна віддячити вам - насамперед легкістю рухів та хорошим самопочуттям.

Бережіть свій «стовбур життя» змолоду

Якщо зміщені хребці своєчасно не поставити на місце, то вони з часом заростають солями, а згодом, як наслідок, виникає прогресований сколіоз. При цьому страждає як кісткова тканина, з якої складаються хребці, так і хрящова, з якої складаються міжхребцеві диски. Хребці з часом стають пористими, не здатними витримувати велике навантаження, міжхребцеві диски грубшають і стають менш еластичними. Це своєю чергою призводить до ущемлення нервових відгалужень, а далі - до порушення кровообігу й спазмування того органа, нерв якого ущемлено.
Наприклад, защемило нерв у грудному відділі - починаються проблеми з серцем, у попереку – болять ноги тощо. Та вся біда в тому, що ми навіть не здогадуємося, що причина нашого захворювання криється не у хворому органі, а в хребті, і починаємо болюче місце інтенсивно лікувати. Зазвичай таблетки, уколи, та інші медичні засоби спочатку допомагають. Проте хвороба все одно прогресує, й урешті медикаменти стають неефективними.
Тож за будь-якого захворювання не зайвим буде перевірити стан свого хребта. А щоб почуватися постійно молодим та здоровим – треба берегти свій хребет змолоду. Зокрема, час від часу проводити його очищення, різноманітні профілактичні процедури, робити спеціальні фізичні вправи для нього.

Якого віку ваш хребет

За допомогою простого тесту можна перевірити біологічний вік свого хребта. Для цього слід стати на рівну поверхню та нахилитися. Якщо дістали підлоги кінчиками пальців - вашому хребту 35 років, якщо долоня лягла на підлогу повністю й вам при цьому не боляче – він у вас 20-річний, коли ж не вдалося дотягнутися - додайте до 35-ти стільки років, скільки сантиметрів не дістаєте до підлоги. Якщо ж узагалі згинатися тяжко - ваш хребет нездоровий і йому потрібна термінова допомога.

Очищенню хребта від солей і шлаків

сприяють:
Фізичні навантаження до появи легкого спітніння. У цьому разі прискорений кровообіг у всьому організмі посилює обмін речовин і розщеплення шлаків.
Регулярні відвідування лазні чи сауни. Рекомендується робити цю процедуру раз на тиждень. Важливо при цьому багато пити, зокрема свіжі соки, трав’яні чи зелені чаї.
Чай із коріння соняшнику. Висушені корені подрібнити на часточки розміром, як квасолина, 1 склянку сировини залити 3 л води й кип’ятити близько 1-2 хв. Цей навар слід випити протягом 2-3 днів. Використане коріння не викидати, а знову залити 3 л води й кип’ятити вже 5 хв, так само випити за 2-3 дні. І третій раз кип’ятити це саме коріння в тому ж об’ємі води, але вже 10-15 хв, випити теж за 2-3 дні. Потім слід узяти нову сировину й повторити курс спочатку. Навар потрібно пити великими дозами за 30 хв до їди. Солі починають виходити через 2-3 тижні. Сеча при цьому набуде рожевого кольору. Пити відвар слід доти, доки сеча не стане прозорою, як вода.
Компрес з хрону. Листя хрону слід змочити окропом, почекати, доки воно охолоне, й прикласти до хребта, добре обкутатися, процедуру ліпше робити на ніч. Компрес потрібно залишити до ранку. Після того як зняли компрес, можна відразу побачити ефект - білий наліт на шкірі, який утворився від витягнених солей. Курс - 10 днів.
Розтирання. Узяти 1,5 склянки дрібно натертої редьки (чи її соку), 1 склянку меду, 1 ст. л. солі та 0,5 склянки горілки, усе ретельно перемішати. Це засіб застосовувати для розтирання хворих місць. Також слід його вживати всередину по 2 ст. л. на ніч протягом тижня, потім зробити тижневу перерву.

Профілактика міжхребцевих гриж

Гімнастика й фізкультура є основними профілактичними та лікувальними заходами за міжхребцевих гриж. Проте є також і протипоказання до них. Наприклад, вправи на скручування в разі гриж хребта категорично заборонені, до того ж небажаний біг, степ-аеробіка та стрибки. Добре на хребет діє ходьба, плавання, катання на лижах та велосипеді.
Регулярне нормоване виконання поданих нижче вправ якнайліпше впливатиме на вашу спину й буде гарною профілактикою міжребцевих гриж та інших проблем, пов’язаних із хребтом.
1. Притулися спиною до стіни, при цьому потилиця, лопатки, сідниці й п’яти мають торкатися стіни. Постояти так, скільки зможете. Потрібно зафіксувати час виконання вправи й щодня додавати до нього по 5 секунд, доки не дійдете до 5 хв.
2. Лягти на спину, коліна зігнути. Рахуючи раз - нахиляти коліна в один бік, два - в другий, три - розвести коліна, чотири - звести. Робити так по 10 разів у кожний бік.
3. Лягти на спину, тягнути носок однієї ноги від себе, а другої - на себе, потім обома носками разом – то в один, то в другий бік, далі розводити й зводити носки ніг. Усе робити по 10 разів.
4. У положенні лежачи на спині, зробити місток, спираючись тільки на ступні й лопатки.
5. Лягти на бік і виконати махи прямою ногою горизонтально. Зробити те саме, лежачи на другому боці. По 10 разів.
6. Стати рачки й виконати вправу «кішка»: у своєму ритмі згинати й вигинати спину.
7. Лягти на спину й підтягувати по черзі праве коліно до лівого ліктя, а ліве - до правого.

Народні засоби від остеохондрозу

Остеохондроз - одне з найпоширеніших захворювань хребта, яке розвивається тривалий час, ушкоджуючи все нові й нові ділянки хребта. Загострення може настати від нервового перенапруження чи переохолодження всього організму.
Остеохондроз – це складне захворювання, і боротьба з ним має бути комплексною та активною. Він уражує насамперед людей, які працюють у незручних позах і страждають від вроджених чи набутих хвороб кістково-м’язового апарату, зокрема сколіозу, кіфозу, порушення постави, лордозу тощо.
У тому разі, коли біль за остеохондрозу має не різкий, а хронічний характер, можна скористатися народними засобами.
Узяти 300 г свіжозірваних квіток кульбаби, 2 лимони й 1 грушу. Лимони та грушу подрібнити й висипати у 2 л киплячої води, додати туди й кульбабки. Кип’ятити на слабкому вогні 30 хв, потім перецідити, додати 2 кг цукру й знову кип’ятити 30 хв. Почекати, доки сироп охолоне, й перелити його в банку. Зберігати засіб у холодильнику. Приймати під час їди по 1 ст. л. тричі на день. Банки сиропу вистачає на курс лікування.
Також у разі остеохондрозу добре робити таку вправу: сісти рівно й повільно нахиляти голову вперед, доки не дістанете підборіддям до грудей. Руками плавно натиснути на потилицю вперед і вгору. Завмерти в такому положенні на 1 хв, потім розслабитися й через 10 хв повторити.
Біль за остеохондрозу можна усунути за допомогою прогрівання, для якого добре застосовувати пояс з вовни чи верблюжої та собачої шерсті, грілку, гарячий пісок чи сіль.
У разі поперекового остеохондрозу народна медицина пропонує робити такий компрес: узяти в рівних частинах листя лопуха, траву звіробою, корінь кульбаби, усе змішати, подрібніти; 1 ст. л. збору залити 200 мл окропу, настоювати 10 хв, потім перецідити, змочити полотнинку й накласти як компрес на уражену ділянку на 10 хв.
3 ч. л. сухих коренів петрушки залити 500 мл води, кип’ятити на слабкому вогні протягом 1 години, перецідити. Приймати по 1 ст. л. двічі на день.

Правильне харчування – надійний фундамент для здоров’я спини

Позбувшись гострого болю в спині, багато людей заспокоюються й продовжують вести звичний спосіб життя. Тож немає нічого дивного, що через деякий час напади повертаються. Тому слід критично переглянути спосіб свого життя й спрямувати його на відновлення хребта. А тут неабияку роль відіграє харчування. Хребет, як й інші органи та системи людини, постійно оновлюється за рахунок поживних елементів, які надходять до них з їжею. Одними з основних поживних елементів для хребта є білки й жири.
Оптимальні джерела тваринного білка: яйця, молоко, риба. Якісний рослинний білок міститься в таких продуктах, як насіння, квасоля, горіхи, кукурудза та гречка.
У раціоні більшості сучасних людей зазвичай є багато жирів, але, на жаль, вони неякісні й лише погіршують стан хребта та організму в цілому. Якісні жирні кислоти можна отримати з таких продуктів, як волоські горіхи (зокрема олія), лляна та конопляна олії, жирна морська риба.
Із мінеральних речовин для хребта насамперед потрібні кальцій, фосфор, магній і марганець.
Оптимальними джерелами кальцію для організму є твердий сир, печінка, горіхи, сир, свіжі яйця та капуста.
Фосфор міститься у висівках, горосі, натуральних сирах та рибі. Магній - у насінні соняшнику, сирому шпинаті й огірках.
Марганець в організм надходить разом із морськими водоростями, бананами, цибулею та картоплею.
Найважливіші вітаміни для хребта - А, В, D, С.
Безплатним джерелом вітаміну D для організму є сонце. Засмагаючи на пляжі, ми сприяємо синтезу цього вітаміну в шкірі. У холодну пору року вітамін D можна отримати з масла, свіжих яєць, молока та жирної океанської риби.
Вітаміни групи В містяться в достатній кількості у свіжих яйцях, омарах, устрицях, молоці, кукурудзі, горосі, апельсинах і бананах.
Джерелом вітаміну А для організму є дині, морква, гарбузи, печінка тварин, персики.
Отримати достатньо вітаміну С можна з груш, яблук, слив, солодкого перцю, смородини й капусти.
Тож, як бачите, немає чарівного продукту, який відразу вилікував би хребет. Для досягнення успіху потрібне максимально збалансоване й різноманітне щоденне харчування.
Неодмінно в раціоні мають бути фрукти, які слід їсти за 20-30 хв до основного прийому їжі. Другий обов’язковий компонент харчування для хребта - це овочеві салати, зокрема, вони спияють повноцінному перетравленню тваринних продуктів.
Крім того, для забезпечення хребта поживними елементами вкрай потрібне помірне фізичне навантаження, завдяки якому за рахунок дифузії вони надходитимуть у міжхребцеві диски.
Уплив якісного харчування на хребет не буде миттєвим, але завдяки йому можна побудувати надійний фундамент для здорової спини.

Вправи для зміцнення хребта

Щоб зупинити прогресування сколіозу, остеохондрозу, уникнути болю в спині, хребет слід зміцнювати за допомогою спеціальних вправ. Виконувати їх потрібно вранці - відразу після пробудження. Зауважте: лише 5 хв щоденної зарядки – й ваш хребет стане гнучким і міцним. Коли під час сумлінного виконання вправ ви чує хрускіт, то не варто хвилюватися з цього приводу - це хребет «прокидається» після тривалого сну.
1. Сісти на стілець, підсунути ноги до кута дивана й, міцно обхопивши його колінами, зафіксувати таким чином нижню частину тулуба. Зігнути руки в ліктях і, склавши долоні в кулаки, розташувати їх на рівні грудей. У цьому положенні слід робити рвучкі повороти тулуба вліво-вправо, намагатися при цьому, щоб руки рухалися разом з тулубом.
2. Стати колінами на підлогу й сісти на ноги так, щоб коліна були майже разом, а п’яти - нарізно. Повертати в цьому положенні голову вправо-вліво, намагаючись побачити протилежну п’яту.
3. Стати прямо, розставити ноги на ширину плечей, трохи присісти й розвести коліна. Руки зігнути в ліктях і виставити на рівні грудей. Робити в цьому положенні повороти тулубом вліво-вправо, немов намагаючись поглянути на свої сідниці.
4. Стати прямо, ноги звести разом, а руки опустити вздовж тіла, притиснувши долоні до стегон. Виконувати швидкі нахили вліво-вправо. Голова при цьому рухається разом із хребтом, а руки в такт нахилам ковзають по стегнах.
Ось такі прості вправи. Не лінуйтеся їх виконувати, і хребет віддячить вам за це здоров’ям та довголіттям. Якщо хребет не тренувати, він скоро вийде з ладу. Спробуйте потримати руку в одному й тому самому положенні протягом 1 години. Ви відчуєте й утому, й біль, і оніміння. А хребет ми тримаємо саме в такому статичному положенні нерідко набагато довше, ніж 1 година.
Повернути хрящам міць і силу, зміцнити хребет можна в будь-якому віці, навіть у літньому. Головне – наполегливість та регулярність.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.