ЯК ЗНЯТИ «ГАЗОВІ АТАКИ» КИШЕЧНИКУ

ЯК ЗНЯТИ «ГАЗОВІ АТАКИ» КИШЕЧНИКУ

Напевно, в своєму житті ви були в ситуації, коли ваш живіт роздутий і гази заважають не тільки приймати правильні рішення, а й просто мислити. А якщо до того ж у цей час ви знаходитесь у метро або в громадському місці? Тоді в голові, окрім як і де звільнитися від цих газів, інших думок немає.
Задовго до того, як з'явилися хімічні лікарські засоби, наші з вами предки чудово справлялися з цими неприємностями дуже простим способом, наприклад, за допомогою звичайної дерев'яної ложки: її держаком вони впливали на певні місця на тілі — і так звані «газові атаки» відступали.
Де ж знаходяться ці рятівні точки, які допомагають зняти газову активність з боку кишкового тракту?
Перша точка знаходиться на внутрішній поверхні обох рук, на межі між третім і четвертим пальцями  Друга — це проекція цієї ж точки на тильному боці руки. Впливаючи звичайним тупим кінцем олівця або якимось іншим нетравмівним предметом, можна і пальцем, на ці місця за годинниковою стрілкою протягом 1,5—2 хвилин, можна легко зняти і купірувати підвищену газову активність як у тонкому, так і в товстому кишечнику.
До того ж, дуже добре впливати на першу точку, яку ще називають точкою бортників, якщо турбує постійний або періодично виникає біль у верхній частині живота — підшлунковій зоні, або той, що локалізується в тонкому кишечнику.
А біль, котрий періодично виникає в нижній частині кишечнику та локалізується як у висхідній частині товстого кишечнику (апендикулярна зона), так і в частині поперечноободової кишки (підшлунковий біль), і найнеприємніший — біль у низхідній частині товстого кишечнику, зоні сигмоподібної кишки, — чудово знімається під час впливу на другу, так звану задню точку. Вона, як уже було описано вище, розташована на тильному боці долоні, між третім і четвертим пальцями — там ще можна намацати маленький бугорочок. До того ж, слід зауважити: якщо вплив на цю точку буде болісним, то це свідчить про те, що кишечник збуджений.

Віктор КАРТАВЕНКО,
лікар-рефлексолог вищої категорії,
доктор медичних наук, професор,
академік, автор багатьох винаходів, книг і публікацій.
http://www.doktor-kartavenko.ru

ПЕРЕДПЛАТА НА ГАЗЕТУ:

Газета "Здоров'я і Довголіття"

У номері:

  • Секрети збалансування здоров'я.
  • Жіночі засоби омолодження.
  • Діабетична стопа: як уберегтися.
  • Чина чорна - лікар для всього організму.
  • Відновлюйте нервові клітини.
  • Чорнобривці виводять камінці.

Щоби читати та завантажувати газету, увійдіть в систему на сторінці Кабінет передплатника.

Ви можете оформити передплату на газету у будь-якому відділенні Укрпошти (передплатні індекси 90247 - україномовне видання та 37627 - російськомовне видання) або оформити передплату на електронну версію газети.