ЯКІСНА ДІАГНОСТИКА - УСПІШНЕ ЛІКУВАННЯ

Поділитися:
ЯКІСНА ДІАГНОСТИКА - УСПІШНЕ ЛІКУВАННЯ

Сьогодні медицина базується на використанні сучасного обладнання, фармакологічних засобів, інноваційних технологій і світових лікувально-діагностичних стандартах. Якщо ще десять років тому про такий комплексний підхід до лікування в Україні годі було й мріяти, то нині на нього може розраховувати кожний громадянин, який володіє потрібною інформацією.

... Марія Т. із Вінниччини приїхала погостювати до сестри в Київ. Давно не бачилися, та й зміна обстановки, думала, позитивно вплине на її самопочуття. Останні місяці під час ходьби було важко дихати, а під час кашлю в легенях наче хтось на старому баяні рипів... Рентгенівський знімок у районній лікарні нічого підозрілого не виявив, проте колишнього здоров’я не було. Сестра порадила зробити знімок на комп’ютерному томографі (КТ), який дає тривимірне зображення анатомічних структур і від якого навряд чи приховається недуга. А що проблема була саме з легенями, Марія Т. не сумнівалася. Сусідка сестри порадила звернутися до медичного діагностичного центру «Доктор Філін», де не лише правильно діагностують, але й ціни досить помірні, порівняно із відповідними столичними закладами. Після доволі комфортної діагностичної процедури, яка тривала близько 30 секунд, Марія Т. нарешті отримала діагноз — запалення легень. Потрібно було терміново вживати заходів, щоб хвороба не переросла в хронічну.

ДОСТУПНИЙ І НЕЗАМІННИЙ МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ

На думку засновника центру «Доктор Філін» Дмитра Яковлєва, лише якісно проведена діагностика — ключ до подальшого успішного лікування захворювання. Сьогодні КТ — один із найпоширеніших методів дослідження головного мозку, легень, органів черевної порожнини і таза, кісткових структур людини. Він відповідає на більшість питань за діагностики неврологічних захворювань, захворювань органів дихання, патології придаткових пазух носа, печінки, підшлункової залози, нирок, гінекологічних негараздів. Особливо актуальний цей метод дослідження для ранньої діагностики онкологічної патології, він абсолютно незамінний також за травм і захворювань кісток. На відміну від рентгенівського та ультразвукового зображень, КТ дає можливість візуалізувати межі органів і тканин. При цьому місцезнаходження кожного органа і його співвідношення з іншими органами за допомогою КТ мають чітко окреслені форми, ніби намальовані олівцем. Серед переваг технології КТ як спеціалісти, так і пацієнти виділяють індивідуальний підхід і високий професіоналізм дослідження, здатність надати допомогу пацієнтам із масою тіла до 200 кг, можливість додаткового проведення ангіографічних досліджень, відсутність клаустрофобії (боязні замкнутого простору) під час проведення маніпуляції (чимало пацієнтів, які, зокрема, проходили процедуру магнітно-резонансної томографії, тобто МРТ, скаржаться на відчуття страху від близько 20—30 хвилин перебування в «трубі» апарата), відсутність протипоказань для пацієнтів, які мають металеві конструкції в тілі і яким дослідження за допомогою МРТ протипоказані. До того ж результати дослідження пацієнт отримує у трьох видах: описання захворювання (висновок спеціаліста вищої категорії); фотографічне зображення (роздруковане на лазерному принтері); цифрове зображення (диск з програмою, яка дає можливість бачити будь-який орган пацієнта у тривимірному зображенні). Центр має також і архів даних усіх обстежених тут пацієнтів, які зберігаються тривалий час. Це досить зручно з огляду на те, що деякі документи мають здатність губитися, а деякі спеціалісти ставити сумнівні діагнози.

МОЖЛИВОСТІ РІЗНИХ КТ — РІЗНІ

Багатозрізовий комп’ютерний томограф Mx8000 фірми Philips, який встановлено в діагностичному центрі «Філін», виконує дослідження в аксіальному і спіральному режимах. Застосування технології так званих ковзних контактів дає можливість протягом 30 секунд зробити 16 спіральних зрізів товщиною 0,5 мм будь-якого органа людини від голови до п’ят. Фактично спеціаліст отримує фотографію внутрішніх органів людини із дозвільною здатністю бачити проблему пацієнта у 20 разів чіткіше, ніж на звичайному рентгені. При цьому променеве навантаження на такого рівня апаратурі на 30% менше порівняно із дослідженнями на звичайних КТ-апаратах. Саме багатозрізові КТ дають можливість бачити навіть мікроскопічні негаразди в організмі пацієнта, а отже, максимально точно діагностувати захворювання, при цьому не даючи навіть приводу перейматися радіофобією.

КТ ВПИСУЄТЬСЯ В НАШУ МЕНТАЛЬНІСТЬ

Якщо зарубіжному пацієнтові поставити запитання, за яким принципом він обирає діагностичний заклад, то перший варіант — вас не зрозуміли, а другий — вам поставлять навідне запитання. Адже КТ-діагностика належить до стандартів обстеження пацієнта, який звернувся в приймальне відділення лікувального закладу будь-якого рівня. У цьому відділенні зазвичай стоїть два таких апарати для попередньої діагностики хворого (на випадок, якщо один з них вийде з ладу). У самому ж закладі загалом до десятка КТ-апаратів для діагностики різноманітних органів. Це — за кордоном. У нас подібне обладнання — прерогатива профільних лікувальних інститутів та приватних діагностичних центрів. Тому наш пацієнт за потреби КТ-дослідження намагається самотужки знайти заклад із обладнанням, яке відповідає його рівню обізнаності про цей метод дослідження та ... щоб було дешевше. Медичний діагностичний центр «Доктор Філін» у цьому плані — практично ідеальний заклад. Окрім високоточної апаратури, вартість КТ-дослідження тут нижча від середньої вартості по Києву, а доброзичливий персонал центру робить усе можливе для того, щоб перебування пацієнта в медичному закладі було комфортним і необтяжливим, починаючи від попереднього запису громадян, де враховуються їхні побажання, до потреби вислухати і правильно скоординувати дії хворих. Тому й обирають пацієнти медичний центр «Доктор Філін», зважаючи і на його територіальне розташування (поблизу Володимирського ринку), бо серед усіх «за» і «проти» у нашого громадянина, окрім чинника «ціна—якість», важливим є і персоніфіковане ставлення до нього. Така наша ментальність.

Підготувала Віра ФАЗЛЄЄВА.