ЗВІРОБІЙ: ОЛІЯ ТА ЧАЙ

Поділитися:
ЗВІРОБІЙ: ОЛІЯ ТА ЧАЙ

Наші предки високо цінували цю чудодійну ароматну траву. Звіробій ще називали травою Ярила, тому що стародавні слов’яни вважали, що вона наповнюється силою Сонця й зберігає її. Перераховувати, в яких випадках корисний звіробій, нема рації, практично він може допомогти від усіх хвороб. Особливо підходить він для легких і сонячних людей. Кажуть, що не існує панацеї в медицині! У медицині - ні! А в природі - так!

ОЧИЩУЄ Й ЗБІЛЬШУЄ ЕНЕРГЕТИКУ ЛЮДИНИ

Звіробій - це сонцеподібна рослина. Він сприяє утворенню сонячної життєвої енергії в маніпурі-чакрі. У медицині вона називається сонячним сплетенням. Ця рослина збільшує й очищує всю біоенергетику людини. Аура після прийому усередину олії стає світло-золотавою, що добре видно на спеціальних фотографіях. Щойно серцевий центр анахата-чакра наповниться, зарядиться сонячною енергією звіробою, як вона відразу по артеріях і артеріолах наповнює своїм благотворним світлом органи й тканини. Пульсова хвиля передає цю енергію по судинах усім клітинкам організму.

ПРОТИ НЕВРОЗІВ І ДЕПРЕСІЙ

Виходячи зі сказаного вище, стає зрозумілим, що одне з перших показань для призначення звіробою - депресивні стани: - депресії після втрати близьких людей; - вегетосудинна дистонія; - різні неврози, у тому числі невроз серця; - астенічний синдром; - іпохондрія; - виразкова хвороба шлунка й дванадцятипалої кишки та ін. Властивості звіробою будуть посилені й доповнені, якщо його застосовувати в зборі з іншими рослинами. Пропонуємо рецепт антидепресивного збору: звіробій (надземна частина) - 50 г, листя меліси - 25 г, пасифлора (надземна частина) -20 г, квітки лаванди - 5 г. 1/4 частину збору залити 250 мл окропу, настояти 3 години, приймати по 30 мл 3-4 рази на день.

ЩОБ ТІЛО Й ДУША БУЛИ МОЛОДИМИ

Для поліпшення стану нервової системи й загального самопочуття застосовують також чай із звіробою й звіробійну олію (рецепт приготування читайте нижче). Її можна вживати як усередину (по 1 ч. л. 1 раз на день), так і зовнішньо - втираючи в шкіру. За зовнішнього використання звіробійної олії потрібно змащувати шкіру ввечері, тому що потрапляння сонячних променів різко збільшує силу звіробою, а цим зловживати не варто. Звіробійну олію наносять на шкіру тонким шаром, і організм сам усмоктує потрібну кількість ліків. Ми рекомендуємо втирати цю дивовижну олію після контрастного душу перед сном і відразу ж попити чай зі звіробою. Кількість і спосіб заварювання такі само, як і для звичайного чорного чаю. Після цього бажано зробити неспішну прогулянку-моціон. Сон буде легким і світлим. А ранком людина прокинеться відпочилою й веселою. Зранку добре співати, не голосно, але щиро! Зарядка повинна включати обов’язково вправи на розтягнення, на зразок йоги. Що старшою є людина, то більше часу вона повинна приділяти вправам на розтягнення.

КЛІТИННА СТИМУЛЯЦІЯ ОРГАНІЗМУ

Звіробійна чудо-олія особливо корисна в період після виходу з важких захворювань, а також людям зрілого й похилого віку. Важливо зрозуміти, що сонячна олія є активним клітинним стимулятором усього організму й тому її не можна застосовувати тривалий час. Утім, як і будь-який стимулятор. Ми рекомендуємо застосовувати олію не більш як 2 тижні. А дуже ослабленим людям і маленьким дітям звіробійну олію ( як і чай) варто приймати 1 раз на день не більше 1 тижня. Оригінальний спосіб приготування сонячної олії Ця оригінальна методика, розроблена автором, дає можливість витягти із трави звіробою всі корисні складові. Описуємо її етапи: 1. Наповнити подрібненою травою літрову банку, залити 0,5 л горілки, настояти в темному місці одну ніч, періодично струшуючи. 2. Поставити банку з настоянкою звіробою на водяну баню, поки не випарується весь алкоголь (приблизно на 30 хв). 3. Не знімаючи з водяної бані, додати в банку 800 мл соняшникової олії й продовжити екстракцію трави ще 30 хв. 4. Зняти з вогню, ретельно вкутати, настояти протягом ночі. 5. Ранком процідити, профільтрувати. Після того як розчин відстоїться, розлити в пляшечки з темного скла. 6. Зберігати в холодильнику.

ДЕЯКІ СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ОЛІЇ

- Внутрішнє застосування як загальнозміцнювального, оздоровчого засобу для поліпшення стану за багатьох хвороб: по 1 ч. л. перед їдою вранці й увечері. - Змащування шкіри за тромбофлебіту, екземи, псоріазу, потертостей, наривів, саден, синців. - Компреси за опіків, маститів, мастопатії, тріщин сосків у жінок-годувальниць. Змочені звіробійною олією серветки накладають на уражені ділянки шкіри, зверху покривають плівкою та вкутують. Тривалість процедури 15-20 хв. - Мікроклізми за геморою: в 1 ст. л. звіробійної олії додати 2-4 краплі ромашкової ефірної олії. Після введення суміші полежати на боці або животі 3-5 хв. - Масаж за ожиріння, набряків, запальних процесів проводиться із застосуванням суміші звіробійної, маслинової і шипшинової жирних олій у співвідношенні 1:2:1. - Закапування носа за нежитю й гаймориту: до 2 ч. л. звіробійної олії додати 3-4 краплі ефірної олії ромашки. У кожну ніздрю закапувати по 3-4 краплі суміші кожні 60-90 хв. Косметологія. - Аплікації, змащування й ванночки для рук і нігтів. Змішати жирні олії звіробою, волоського горіха, кокоса в співвідношенні 2:1:1. Суміш підігріти на водяній бані до 37–38°С і втерти масажними рухами. Цю ж суміш, узяту в потрібному об’ємі, використовують для ванночок. Тривалість процедури 10-15 хв. Олійну суміш можна використовувати 3-5 разів. - Маска для обличчя для сухої шкіри. Змішати 1 ч. л. вівсяного борошна (або подрібненої на млинку для кави вівсяної крупи) і 1/2 ч. л. олії звіробоя. Суміш нанести на шкіру обличчя на 15 хв. Процедуру робити краще перед сном. Варто пам’ятати: що ефективніша трава, то більшої уваги й поваги вона потребує. Звіробій додає в цілому життєвої сили, і тому люди з підвищеним АТ повинні проводити контроль тиску після прийому олії. Не застосовуйте довготривало звіробою, щоб не виникло до нього звикання.

Володимир БОЛСУН, лікар-невропатолог.