Під час обстеження на УЗД у мене в підшлунковій залозі виявили кісту 5,2 см. Чому вона виникає і як її лікувати травами?
З повагою Ніна Михайлівна.
м. Біла Церква.
Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав Варнавський.
Кісти являють собою порожнисте утворення, наповнене світлою рідиною. У жінок спостерігається частіше, ніж у чоловіків, у 3-5 разів. Поділяють ці утворення на прості, травматичні, неопластичні, паразитарні.
Тривалий час кісти можуть не турбувати. Зазвичай їх виявляють під час УЗД органів черевної порожнини чи під час комп’ютерної томографії.
У разі збільшення кісти в розмірі можуть виникати нудота, ниючий біль, що посилюється за швидкої ходьби, активних рухів і фізичного навантаження.
За кісти в підшлунковій залозі так само, як і за кісти в печінці, важливо дотримуватися дієти: вилучити смажену, копчену, неорганічну (не натуральну) їжу, солодощі (крім меду).
Також важливим є нагляд у лікаря - наприклад, якщо розмір кісти перевищує 5 см, часто пацієнтам рекомендують оперативне лікування. Специфічного медикаментозного лікування від кіст немає.
Фітотерапія пропонує свої рослинні препарати, здатні призупинити процес росту кісти. Наприклад, коріння чи сік лопуха. Зараз - саме час для їх заготівлі.
Коріння лопуха треба вимити й висушити. Узяти 1 ст. л. коріння, залити 0,5 л води, ввечері на слабкому вогні кип’ятити 5 хв. Ніч настояти, вранці відцідити. Відвар випити протягом дня за три прийоми, за 20 хв до їди. Приймати щодня протягом місяця.
Сік із молодого листя лопуха можна використовувати свіжим чи змішати з розведеним спиртом (2: 1), зберігати в холодильнику, приймати по 1 ст. л. на півсклянки води тричі на день за 20 хв до їди. Щодня протягом місяця.
Потрібно три-чотири таких курси на рік.
У лікуванні також можна використовувати траву чистотілу у вигляді відвару, чи приготувати сік зі свіжої трави, зібраної в травні. Два-три місячних курси протягом року.
Можна приготувати збір трав: узяти корінь лопуха, квітки цмину, траву споришу, траву звіробою (по 4 частини), траву полину, листя горіхів волоських (1 частина). Усе змішати. Одну столову ложку рослинного збору залити 0,5 л води й кип’ятити на слабкому вогні 5 хв. Ніч настояти, вранці відцідити. Випити протягом дня за три прийоми за 20 хв до їди. І так - щодня протягом місяця.
Лікування слід проводити довго й обов’язково під контролем УЗД й наглядом лікаря.