6 ПОРАД, ЯК "УТЕКТИ" ВІД ХОЛЕСТЕРИНУ

Поділитися:
6 ПОРАД, ЯК

Холестерин бере участь у побудові нових клітин і виробленні гормонів. Він потрібен організму. Але — в певних дозах. Коли його кількість перевищує норму, починаються проблеми. Аби цього не сталося, варто...

1. Стежити за своєю масою тіла і рівнем жиру. Не переїдати і стежити за тим, що їсти. Раціон повинен на дві третини складатися з овочів, фруктів і злаків, і лише на одну третину — з м’ясних і молочних продуктів. Не варто дуже захоплюватися їжею, перенасиченою жирами (масло, сир, м’ясо). У домашній птиці, олії та рибі жирів набагато менше.

2. Сказати курінню «ні!» У курців, виявляється, низький рівень ненасичених жирів. Як його підняти? Досить просто! Потрібно лишень кинути курити: рівень ненасичених жирів стрімко підніметься.

3. Сказати чаю «так». Таніни — ось що робить чай незамінним засобом у боротьбі проти холестерину.

4. Уживати боби, моркву і часник. Кожен із цих продуктів по-своєму важливий. Морква, приміром, містить пектин, який сприяє виведенню холестерину з організму. Те ж стосується і бобів. А вживання в їжу часнику знижує рівень «шкідливого» жиру. І зовсім не обов’язково розжовувати зубчики: можна придбати рідкий екстракт часнику. Якщо його приймати щодня по 1 г, то всього за півроку рівень холестерину може істотно знизитись.

5. Звернути увагу на препарати з насінням подорожника. Якщо інші запропоновані способи не допомагають знизити рівень холестерину, порадьтеся з лікарем про вживання препаратів із насінням подорожника: вони дуже ефективні.

6. Зайнятися спортом. Хоч як банально це звучить, але: хочеш бути здоровим — роби зарядку. Ця істина — як і раніше справедлива, і немає ліпшого способу знизити рівень насичених жирів.

Підготувала Оксана ОСТРЯНКО.