17 грудня свій ювілей відзначає академік Микола Дмитрович КОЛБУН — учений, розробник нового унікального напрямку в медицині: інформаційно-хвильових технологій. За кілька десятків років існування інформаційно-хвильової технології її унікальні можливості у збереженні та відновленні здоров’я людини оцінили і лікарі, й пацієнти. Адже завдяки цій технології вже сьогодні можна розв’язати до 70 відсотків проблем охорони здоров’я: профілактики, лікування та реабілітації.
Інформаційно-хвильові технології базуються на принципах «розумності» живого. Відомо, що будь-яка патологія в живому організмі починається з порушення його електромагнітного гомеостазу (електромагнітного поля, яке ще називають біоенергетичним полем). Відновлення електромагнітного поля є обов’язковою умовою для відновлення фізіологічних функцій внутрішніх органів і систем. За допомогою розробленого Миколою Колбуном приладу «ІХТ-Поріг» організмові пропонується широкий спектр електромагнітних хвиль різної довжини та частоти, а він, як надрозумна система, вибирає лише ті, які йому потрібні. Завдяки цьому відбувається відновлення електромагнітного каркаса організму, внутрішніх фізіологічних процесів, функцій органів.
Спільно з академіком Ю.П. Лиманським Микола Дмитрович Колбун розробив інформаційно-хвильову теорію болю та атлас зон інформаційно-хвильових взаємодій для ІХТ. Тобто вплив приладом «ІХТ-Поріг» відбувається через певні ділянки на тілі людини, які є представниками різних внутрішніх органів і систем. Таким чином вдалося об’єднати східну медицину (акупунктурні точки) та європейську (зони Захар’їна-Геда), філософію парамедичного й науково-медичного підходу до організму людини.
Зважаючи на комплексність дії інформаційно-хвильової технології, її успішно застосовують практично в усіх галузях медицини: профілактичній, педіатрії, урології, отоларингології, гінекології, ендокринології, геронтології, хірургії, травматології, медицині катастроф тощо. Академік Колбун разом з командою однодумців - працівників Інституту інформаційно-хвильових технологій, вченими та лікарями впровадив технології ІХТ в багатьох різних напрямах медицини.
Микола Дмитрович Колбун є співавтором методів лікування полірезистентного туберкульозу. Вперше у світовій практиці досліджено вплив ІХТ на відновлення чутливості палички туберкульозу до антимікобактеріальних препаратів і одержано позитивні результати. Знайдено підхід до розв’язання проблеми антибіотиків. Таким чином, з’явилася можливість лікування хворих на полірезистентні форми туберкульозу, які не піддаються лікуванню медикаментами.
Академік Колбун є розробником понад 15 медико-соціальних програм, готових до впровадження. Серед них: сімейна, профілактична, паліативна, реабілітаційна медицина та ін.
Микола Дмитрович розробив концепцію медицини кризового суспільства, запропонував до впровадження громадську медицину, засновану на самоорганізації громадянського суспільства через створення центрів громадської медицини. Микола Дмитрович розробляє програми економіки та управління організацією охорони здоров’я, які грунтуються на новому ресурсному забезпеченні медицини - технології ІХТ.
Микола Дмитрович не збирається зупинятися на досягнутому. У нього багато нових задумів, унікальних ідей, цікавих розробок. На сьогодні Микола Колбун очолює Науково-дослідну установу «Інститут інформаційно-хвильових технологій», є науковим керівником Міжнародного науково-медичного центру інформаційно-хвильової терапії (ІХТ) «Біополіс», президентом Міжнародної асоціації лікарів ІХТ, академіком Української та Євпропейської академій наук, доктором технічних наук, Ph.D., Grand Ph.D.,Full Professor.
Він - автор понад 80 наукових статей, монографій, науково-популярних і науково-художніх книг.
Нагороджений Федерацією космонавтики медалями Гагаріна, Корольова, Кондратюка, є лауреатом міжнародної премії УАН «За видатні досягнення в прогресі людства» - Срібної медалі Платона, визнаним лідером ХХІ століття і внесений у книгу «500 влиятельных личностей».
Медична та наукова громадськість України, сотні вдячних пацієнтів вітають Миколу Дмитровича з ювілеєм. Бажають йому наснаги, творчості, невгамовності в його наукових пошуках та досягненнях.
А ще міцного здоров’я, радості буття, довгих і плідних років життя. Завдяки Вам, Миколо Дмитровичу, у світі примножилося мудрості, світлої надії та доброти. Тож хай усі добрі справи, на які Ви були й залишаєтеся щедрою людиною, повертаються до Вас сторицею на многії і благії літа.