АЮРВЕДИЧНІ СПОСОБИ ОМОЛОДЖЕННЯ

Поділитися:
АЮРВЕДИЧНІ СПОСОБИ ОМОЛОДЖЕННЯ

Протягом уже 40 років аюрведичний лікар Пратіма Райчур допомагає тисячам чоловіків і жінок розв’язувати їхні проблеми зі шкірою, повертаючи їй молодість і здоровий рум’янець. Дослідження аюрведи вона почала з 13 років на своїй батьківщині в Індії. Зараз Пратіма очолює засновану нею в Нью-Йорку клініку по догляду за шкірою й випускає власну лінію аюрведичної косметики.
У книзі «Абсолютна краса» Пратіма Райчур і Меріан Кон розповідають про красу зовнішню та внутрішню. Вони детально розглядають догляд за шкірою на основі індивідуального конституційного типу, приділяючи велику увагу внутрішній гармонізації через правильне харчування й режим дня, масаж, арома-, кольоро- та звукотерапію, а також через очищення розуму. Нижче - уривки з книги Пратіми та Меріан про красу, зв’язки харчування з нашим розумом, настроєм і шкірою, а також про токсини, «сталеві м’язи» й кращий спосіб схуднути.

Про красу

Красу в собі ми можемо відчути як глибоке відчуття власної цілісності, а в інших людях ми впізнаємо її за невимушеною поставою, граціозністю та  жвавістю. Красива людина - це людина, яка абсолютно вільна всередині й випромінює назовні сяйво цієї свободи.
Люди протягом десятків років витрачають мільярди доларів на рік у надії отримати, нарешті, по-справжньому «чарівний» засіб для шкіри, - а його ніде немає. Підозрюю, що такого чудотворного еліксиру не існує взагалі. Адже секрет справжньої краси криється не в пляшечках і тюбиках, а в потаємних глибинах нашого тіла й розуму.
Фізичні стресори - це будь-яке перевантаження органів чуття, неправильне харчування, неадекватні в тому чи тому сенсі фізичні вправи, шкідливі звички, перевтома від роботи, фізичне перенапруження, нестача відпочинку, занадто часті подорожі й переїзди, неправильне дихання, зловживання стимуляторами (алкоголем, тютюном, кофеїном, гострими прянощами), а також хімічні перевантаження, пов’язані з впливом забруднювачів навколишнього середовища, харчових добавок і консервантів, синтетичних косметичних засобів та лікарських препаратів.
Психічні стресори - це емоційні кризи, незадовільні особисті стосунки, конфліктні ситуації та негативна поведінка.
До числа духовних стресорів відносять сумніви, відчай і втрату орієнтації чи  відсутність мети в житті, а також брак досвіду безпосереднього сприйняття свідомості - тобто, досвіду внутрішньої гармонії та спокою розуму.

Про наші реакції

Жодна подія не є стресовою сама по собі: вона стає такою через нашу реакцію на неї. Один і той же фільм одній людині може здатися моторошним, а іншій смішним. Одна людина після розлучення почувається спустошеною, а інша - звільненою. Одна людина, вигравши в лотерею, радісно забирає приз і їде відпочивати, а інша хапається за серце і вмирає. Якщо ми зможемо змінити своє ставлення до подій, то зміниться й фізіологічна реакція.

Не косметика, а їжа

Велику частину їжі ми отримуємо через рот, але шкіра теж поглинає поживні речовини. При цьому звичайна їжа всмоктується в кров уже після того, як ми прожуємо й проковтнемо її, а шлунок - перетравить. А креми та лосьйони, які ми наносимо, потрапляють безпосередньо в кровоплин у нерозщепленому вигляді. Як і всі речовини, які проникають в організм, вони стають або сировиною для побудови нових тканин тіла, або потенційно токсичними відходами.
Ось чому я не втомлююся повторювати своїм клієнтам: «Засоби  догляду за шкірою - це не косметика, а їжа. Не намащуйте шкіру тим, що ви не могли б з’їсти».

Харчування → Розум → Шкіра

Причини всіх проблем зі шкірою - від вугрів до зморшок, закладено в глибинах психіки й фізіології, і досягти стабільного поліпшення нам не вдасться доти, доки ми не перестанемо обмежуватися зовнішніми засобами та не почнемо приділяти належну увагу своїм думкам і їжі, яка живить клітини нашого тіла.
Неадекватне харчування - перший за ступенем важливості фізичний чинник дисбалансу й хвороб, а правильне харчування – обов’язкова умова запобігання та лікування захворювань. Це однаковою мірою стосується і тіла, й розуму. Їжа не лише будує, годує та лагодить клітини нашого тіла, а й за допомогою тонких енергій дош живить і лікує нашу психіку. Наш настрій безпосередньо залежить від їжі. Тому все, що ви їсте, позначається не тільки на фізичному самопочутті, а й на стані розуму.
Наш настрій починає перетворювати їжу ще до того, як ми її з’їмо, - тобто в процесі купівлі продуктів, приготування страв, подачі їх на стіл і підготовки до прийому їжі. Навіть ідеальна страва стане отрутою в організмі, якщо в емоціях панує розлад.
Усі шкірні захворювання, в тому числі вугри, екзема та псоріаз, виникають, зокрема, через накопичення амі (токсинів). Якщо токсини вже накопичилися в травному тракті, то для відновлення рівноваги дош недостатньо одних тільки змін у дієті, оскільки токсини перешкоджають засвоєнню поживних речовин. І якщо ви спробуєте виправити дієту, заздалегідь не очистивши тіло від токсинів, то «корисна» їжа  буде попросту виводитися. Це все одно, що лити чисту воду в бруд.
Як зберегти красу й молодість? Дотримуйтеся двох загальних для всіх дієтологічних правил: утримуйте товсту кишку в чистоті й підтримуйте активне травлення.

Про «сталеві м’язи» та кращий спосіб схуднути

Сучасна культура прирікає нас на фізичну ізоляцію один від одного. Дорослі люди рідко насолоджуються ласкавими дотиками поза сексуальним контекстом. У нашому світі високих технологій - світі швидкостей і штучної стимуляції, склалося «безконтактне» суспільство. Ми використовуємо машини навіть для обстеження тіла - і самі мріємо обзавестися «сталевими м’язами» й  «сталевими нервами». Ми хочемо перетворитися на машини, ніби це допоможе нам віддалити й перехитрити старість.
Єдиний спосіб перемогти старіння - знижувати рівень стресу та розширювати свідомість. Методи розвитку свідомості - ось інструменти науки про довголіття! Машини зношуються й ламаються, але розум системи «тіло-розум» здатний до самовідновлення. Не захоплюйтеся накачуванням біцепсів - краще носіть дитину на руках чи робіть масаж коханій людині. Якщо ви хочете скинути кілька зайвих кілограмів, частіше обіймайте своїх друзів. І пам’ятайте, що цілющий дотик здатен зняти напругу та стрес, накопичений за цілий довгий день.