БАРВІНОК ЗНІМАЄ СПАЗМИ СУДИН

Поділитися:
БАРВІНОК ЗНІМАЄ СПАЗМИ СУДИН

Барвінок малий (Vinca minor – лат.), хрещатий барвінок, могильниця, зеленка. Vinca, у перекладі з латини, означає обвивати, тобто плестися, - звідси й пішла назва цієї рослини. А назва «барвінок» пішла від українських слів барва (фарба) та вінок, що означає гарний вінок.
Про лікувальні та інших властивості барвінку знали ще в Середні віки. Тоді вірили, що барвінок має якісь магічні властивості, здатні відганяти злих духів і притягувати любов.

Нині барвінок широко застосовують як у науковій, так і народній медицині. Дехто рекомендує користуватися ним у разі тяжких захворювань, таких як лейкоз, лімфогранулематоз, хвороби головного мозку тощо.
Із оздоровчою метою використовують наземну частину – стебла, листя, квіти. Збирають їх у період цвітіння рослини (травень-червень). Стебло зрізають, рвати рослину не можна, оскільки виривається з коренем.
Барвінок успішно застосовують (відвар) за гіпертонії I і II ступеня, порушення серцевої діяльності (аритмії), спазмів судин головного мозку, мігрені, авітамінозу, висипань, у разі діабету, проносів, колітів, туберкульозу, емфіземи легень, легеневих, кишкових, маткових, носових кровотеч.
Відваром полощуть ротову порожнину в разі зубного болю, запалення слизової оболонки, неприємного запаху з рота. Відваром промивають кровоточиві та гнійні рани, роблять примочки від екземи.
Для м’якості та еластичності шкіри обличчя можна вмиватися відваром барвінку.
Настоянка барвінку (на горілці): півлітрову банку заповнити на третину подрібненою травою (стебла, листя, квітки). Залити доверху горілкою, закрити й настояти в темному й теплому місці 9 днів, потім процідити. Приймати по 7 крапель, розведених у 50 мл води, вранці й увечері до їди (в разі лейкозу).
Настій барвінку на воді: 1 ч. л. трави залити 1 склянкою окропу, настояти 20 хв, процідити. Вживати по 1 ст. л. тричі на день.
Відвар листя барвінку: 1 ст. л. сировини на 1 склянку води, кип’ятити 1 хв, настояти 30 хв, процідити. Приймати по 1 ст. л. тричі на день до їди.
Відвар барвінку (зовнішньо): 1 ст. л. сировини на 1 склянку води, кип’ятити 1 хв, настояти, процідити. Використовувати зовнішньо в разі ран, гнійних виразок, свербежу шкіри, екземи, висипів, захворювань порожнини рота та ясен тощо
Увага! При гіпертонії використовувати спиртову настоянку не рекомендують.
Оскільки барвінок є отруйною рослиною, вживаючи препарати з нього, потрібно суворо дотримуватися дозування.