БДЖОЛОЛІКУВАННЯ – МЕТОД, ЯКИЙ НЕ МАЄ РІВНИХ ЗА СВОЄЮ ЕФЕКТИВНІСТЮ

Поділитися:
Бджололікування – метод, який не має рівних за своєю ефективністю

Олексій  Пащенко близько 20 років досліджує  методи бджололікування й активно впроваджує їх у практику. Завдяки апітерапії він допоміг відновити здоров’я  сотням хворих, для багатьох з яких методи офіційної  медицини виявилися безсилими. Якщо на одну чашу терезів поставити всі методи лікування, а на іншу - метод бджололікування, то він за своєю ефективністю переважить усі, вважає Олексій Олексійович.

Засіб, з яким не може порівнятися жоден фармацевтичний препарат

Візьмімо, приміром, метод бджоловжалювання, який по-науковому називають апітоксинотерапією (апі - бджола, токсин – отрута, терапія - лікування). Його суть полягає в тому, що на певні ділянки тіла підсаджують бджолу, яка вводить своє жало. Під час укусу відбувається впорскування в тіло бджолиної отрути. Це унікальний і універсальний засіб, порівняти з яким не можна жоден фармацевтичний препарат, стверджує апітерапевт Пащенко.
Бджолина отрута вирізняється широким спектром дії на організм. Це природний антибіотик, має дуже великі протизапальні й антисептичні властивості. Бджолина отрута – потужний противірусний препарат. Вона здатна знищити ті віруси, до яких важко добратися іншими методами. Річ у тім, що віруси оселяються, розмножуються й паразитують усередині клітини, й до них дуже важко добратися. А ця речовина здатна проникати всередину клітини.
Крім того, це найкращий природний гормональний препарат, бо  м’яко діє на всі ендокринні залози: гіпофіз, гіпоталамус, щитоподібну залозу, надниркові, підшлункову залозу, яєчники, простату, відновлюючи та регулюючи їх функції. У разі зниженої роботи органа вона посилює його, а в разі підвищеної – гальмує, приводячи до норми.
Не можна не згадати про ще одну дію бджолиної отрути: вона відновлює нейрогуморальні зв’язки в організмі. Тому допомагає у відновленні після інсульту, паралічів, розсіяного склерозу та багатьох інших патологічних станів.
А ще це чудовий імуномодулятор, який діє не на окремі ланки імунної системи, а всю в цілому. Знову ж таки її вплив дуже м’який, але дає тривалий результат. І цим вона відрізняється від багатьох інших імуностимулювальних препаратів, які діють як батіг, посилюючи, але водночас і виснажуючи внутрішні резерви організму.
Словом, бджолина отрута здатна активізувати сили організму людини, щоб він справився з хворобою. Дуже важливо, що це природний засіб, тому він не чинить  шкідливої побічної дії. Не ушкоджує печінку, нирки, не забруднює кров.

Точки-провідники для роботи з внутрішніми органами

-  Під час сеансу бджоловжалювання бджоли підсаджують на певні ділянки тіла, на яких розміщені акупунктурні точки, що пов’язані з різними внутрішніми органами та системами, - розповідає  Олексій Олексійович. - Скажімо, вплив на точку, що розміщена на соскоподібному відростку за вухом, сприяє нормалізації артеріального тиску й відновленню слуху.
А діючи на точки в ділянці тім’ячка та сьомого шийного хребця, можна усунути порушення мозкового кровообігу, швидко зняти головний біль, поліпшити стан нервової системи.
Точка хе-гу, яка розміщена на зовнішньому боці кисті між великим і вказівним пальцями, відповідає за гармонізацію всього організму в цілому, тому її задіюють апітерапевти в разі лікування різних хвороб. Точка в ділянці куприка допомагає нормалізувати тонус і роботу сечового міхура тощо.
Також я обов’язково працюю із зоною попереку, - продовжує Олексій Олексійович. – Ця ділянка найнезахищеніша, в ній часто відбуваються зрушення хребців, виникають міжхребцеві грижі. Водночас вона є дуже важливою, бо з поперекового відділу хребта відходять нервові волокна, які регулюють роботу всіх чоловічих і жіночих статевих органів, кишечнику, нижніх кінцівок.
На ділянці попереку розміщена точка зв’язку з наднирковими залозами. Стимулюючи її, ми посилюємо вироблення гормонів кортикостероїдів, які усувають запальні процеси в організмі, а також є регуляторами функцій внутрішніх органів.

«Бджолина амбулаторія» дає надію хворим

Олексій Пащенко тривалий час завідував відділом апітерапії Національного інституту бджільництва. А зараз створив власну амбулаторію апітерапії, куди приїжджають у пошуку порятунку люди навіть зі складними діагнозами. Приміром, Вадим, якому кілька років тому  діагностували розсіяний склероз, проходить уже не перший курс апітерапії. Порівнюючи медикаментозі методи  й бджолотерапію, він вважає останню дієвішою, тому регулярно приїжджає до лікаря Пащенка на лікування.
- Існують різні теорії виникнення розсіяного склерозу, але вчені ще не дійшли спільної думки щодо причин виникнення цієї хвороби, - каже Олексій Олексійович. - Особисто я схиляюся до думки, що в її основі вірусне ураження організму, внаслідок якого страждає центральна й периферійна нервова система. У хворого порушується координація рухів, мовлення, страждають практично всі функції організму. Із часом захворювання прогресує й може призвести до паралічу.
На жаль, офіційна медицина не має сьогодні ефективних методів боротьби з цією хворобою. А метод бджоловжалювання, як показує практика багатьох апітерапевтів (і українських,. і зарубіжних), у багатьох випадках стає порятунком для хворих. Цей метод дає змогу запобігти утворенню демієлінізованих ділянок (запальні вогнища, під дією яких утворюються бляшки на ушкоджених нервових волокнах)  в спинному та головному мозку. А завдяки нейрогуморальній та гормонотропній дії бджолиної отрути відбувається відновлення втрачених функцій.
  У Вадима значно поліпшилися мовлення, координація рухів, сила м’язів, втрачена чутливість деяких ділянок тіла. Вдалося не лише зупинити прогресування хвороби, а й досягти значного поліпшення стану пацієнта. Лікар і пацієнт сподіваються отримати ще кращі результати.
  Ще один пацієнт Олексія Пащенка, з яким  вдалося поспілкуватися під час відвідування амбулаторії апітерапії, Віталій з Дніпра,  вперше проходить курс бджололікування. Але вже відчуває  помітні зміни в своєму самопочутті. Це дивує його та вселяє надію, адже він приїхав із великим «букетом» серйозних захворювань.
- Рік тому мені довелося пережити гострий стрес, - розповідає Віталій. - Унаслідок цього розбалансувався весь організм. Обстеження показали, що в мене порушено функції щитоподібної залози, печінки, нирок, сечового міхура, підвищений артеріальний тиск, атеросклероз судин, аденома простати.
Я знайшов в Інтернеті відеоролик Олексія Олексійовича, в якому він розповідає про можливості апітерапії, прочитав його статті та відгуки пацієнтів, і в мене з’явилася надія. Вона повністю виправдалася. Я проходжу лише перший курс лікування, але вже почуваюся значно ліпше: став спокійним, минув головний біль, нормалізувався артеріальний тиск, налагодилися процеси травлення.

Бджолині продукти посилюють ефект один одного

Зважаючи на «букет проблем», цей пацієнт отримує не лише бджоловжалювання, а й комплекс бджолиних продуктів: маточне молочко, трутневий гомогенат, настоянку воскової молі, прополісне масло, - пояснює Олексій Олексійович. - Хочу підкреслити, що всі перелічені засоби  - природні, з одного вулика, а отже чудово поєднуються та посилюють дію один одного. Тоді як фармацевтичні препарати діють лише на окремі ділянки внутрішніх систем і через величезний перелік негативної побічної дії їх не можна призначати одночасно.
Ще одна величезна перевага апітерапії, що вона значно скорочує термін лікування, порівняно з медикаментозним.
Прополісне масло допомагає відновити слизові оболонки шлунка й дванадцятипалої кишки, нормалізувати  процес травлення, а також позбутися паразитарного ураження організму.
Воскова міль містить унікальний фермент циразу. Така  речовина допомагає цій комасі перетравлювати віск, яким вона харчується. Атеросклеротичні бляшки, що закупорюють просвіт судин, схожі за своїм складом на віск, тому настоянка молі допомагає їх розчинити й вивести з організму, відновити прохідність судин. Відповідно, оздоровлює серцево-судинну систему, сприяє нормалізації артеріального тиску, серцевого ритму, профілактиці інфарктів, інсультів тощо.
Трутневий гомогенат відновлює імунний і гормональний статус організму. Адже в основі  виникнення аденоми простати лежать гормональні порушення, зокрема, організм не в достатній кількості виробляє чоловічий гормон тестостерон. А порушення в щитоподібній залозі спричинюється нестачею гормону кортикостероїдних гормонів. Трутневий гомогенат багатий на різні природні гормональні структури, що допомагає поповнити нестачу та збалансувати всю ендокринну систему в цілому.
Маточне молочко сприяє зміцненню імунної системи, підвищенню сил, нормалізації нервового та психічного стану.

Препарати  прополісу для всього організму

Прополіс належить до найуніверсальніших і найдієвіших препаратів із «бджолиної аптеки». Він має дуже виражену знеболювальну дію: в 100 разів ефективнішу за новокаїн. Тож ним можна тамувати зубний та шлунковий біль тощо. Також це чудовий антибактеріальний засіб, який знищує хвороботворні мікроорганізми, але не ушкоджує корисні.
Ще однією важливою властивістю прополісу є його протипаразитарна дія. Він має фракції, які виділяються за допомогою води, жиру та спирту. Завдяки цьому з нього можна приготувати різні оздоровчо-лікувальні засоби.
Приміром, для лікування запальних процесів ока, ушкоджень рогівки в оці можна застосовувати прополісну воду, яку легко приготувати в домашніх умовах. Для цього прополіс потрібно залити  водою (у пропорції 1 до 10 або 1 до 20, тобто 10  чи 20 г прополісу на 100 мл води), довести до кипіння та тримати на водяній бані 40 хв помішуючи. Перецідити отриманий розчин через три шари марлі, зберігати в холодильнику не більше 2 тижнів.
Прополісну воду також можна використовувати для промивання носа в разі нежитю, гаймориту (почергово вливати повну піпетку в кожну ніздрю), полоскати нею порожнину рота для профілактики й лікування пародонтозу.
Прополісну воду можна пити як знеболювальний і знезаражувальний засіб (по 0,5 ч. л. перед їдою 3 рази на день); також можна додавати в такій само кількості до меду: це сприятиме поліпшенню мікрофлори кишечнику.
Ще нею добре промивати трофічні виразки чи робити аплікації на них (змочити стерильний бинт і прикласти на 30 хв). Це сприятиме знеболенню ран, знезараженню й швидкому загоєнню.
Із прополісу, який залишився після фільтрування прополісної води, можна приготувати прополісний спиртовий розчин. Для цього його заливають або якісною домашньою горілкою (60 градусів), або розведеним до 60-70 градусів медичним спиртом (чистий спирт може ушкодити білкові структури, які містить прополіс, що погіршить якість настоянки). Пропорції ті ж само -  1:10 чи 1:20. Настоювати 7-10 діб, час від часу струшуючи.
Спиртовий розчин використовують у тих само випадках, що й водний (окрім закапування очей і промивання носа), але обов’язково розвівши водою у пропорції 0,5 ч. л. прополісної настоянки на 100 мл води.
Але для внутрішнього застосування (для лікування гастритів, виразок, дисбактеріозу, а також як протипаразитарний засіб) мені найбільше подобається прополісна олія чи прополісне масло. Подрібнений прополіс залити оливковою олією чи змішати з якісним вершковим маслом  (10 або 20 г на 100 мл олії чи 100 г масла), тримати на водяній бані 30 хв, перецідити, зберігати в холодильнику.
Між застосуванням олійного та масляного прополісного засобу також є невеликі відмінності. Олійним розчином добре закапувати ніс у разі нежитю та риніту й  вуха у разі отиту.
Прополісне масло раджу застосовувати для лікування шлунка та кишечнику, а також для боротьби з гельмінтами (з 6 до 12 років – по ¼ ч. л., з 12 до 16 років – ½ ч. л., для дорослих – по 1 ч. л.).
Перед тим як проковтнути, раджу потримати цей субстрат кілька хвилин у роті.
По-перше, тут починається процес засвоєння корисних речовин; по-друге, в такий спосіб відбувається санація ротової порожнини, а також мигдаликів, горла, де осідає мікробна флора. Тому постійно вживаючи  прополісне масло, можна успішно профілактувати й лікувати  пародонтоз, захворювання носоглотки (тонзиліти, ларингіти тощо), зміцнювати ясна.
Вживати прополісне масло потрібно  натще за 30 хв до їди. За цей проміжок часу воно встигне виконати свою роботу: змастити слизові оболонки стравоходу, шлунка, кишечнику, зменшити кількість мікробів гелікобактер та інших мікроорганізмів, які спричинюють виразку й дисбактеріоз, та знищити гельмінтів, які паразитують у кишечнику (аскариди, трихомонади, гострики). 
Також цей засіб сприяє відновленню перистальтики кишечнику, усуває закрепи.
  Для лікування псоріазу, екзем, атипового дерматиту ефективно застосовують прополісну мазь. Її готують із баранячого жиру (50 г), вершкового масла (50 г) та прополісу (10-20 г), тримати на водяній бані 30 хв, перецідити, зберігати в холодильнику. Змащувати висипання 1-2 рази на добу.
Усі продукти бджільництва  слід застосовувати курсами по 21 день із перервами 10 днів протягом 3 місяців.

(У наступному номері газети Олексій Пащенко розповість про властивості настоянки воскової молі та способи її застосування в лікуванні серцевих хвороб, реабілітації після інфаркту, боротьби з міжхребцевими грижами, бактеріальними та вірусними захворюваннями.)