БДЖОЛИНІ ПРОДУКТИ - ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ У ЛІКУВАННІ СУГЛОБІВ І ХРЕБТА

Поділитися:
БДЖОЛИНІ ПРОДУКТИ - ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ У ЛІКУВАННІ СУГЛОБІВ І ХРЕБТА

Останнім часом захворювання опорно-рухового апарату вражають усе більшу кількість населення. Остеохондроз, міжхребцеві грижі, артрити, артрози тощо, ураження кульшового суглоба сьогодні посідають третє місце за частотою захворюваності серед усіх хвороб (після гіпертонічної хвороби та ішемічної хвороби серця). Від регулярного болю в спині та суглобах страждає понад 60% дорослого населення. До 80% звернень припадає на людей працездатного віку — 30-45 років. Щорічно по медичну допомогу з приводу вперше виявлених захворювань опорно-рухового апарату звертаються близько півтора мільйона громадян України. Але ці статистичні дані не повні. Адже багато хто з хворих займається самолікуванням, минаючи кабінет лікаря. У боротьбі із захворюваннями опорно-рухового апарату цінними є напрацювання народної та нетрадиційної медицини, засновані на традиціях різних країн світу. Серед різноманітних методів (рефлексотерапія, мануальна терапія, фітотерапія, гомеопатія) особливе місце посідає апітерапія — лікування продуктами бджільництва. Тому організатори Всеукраїнської конференції з апітерапії, яка відбудеться в березні на базі Національного наукового центру «Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича», вирішили присвятити цьогорічний форум згаданим вище проблемам. Треба зазначити, що в його роботі візьмуть участь провідні фахівці з апітерапії, лікарі-практики, фармацевти, бджолярі, й не лише з України, а й із зарубіжних країн. На конференції буде розглянуто сучасні методики діагностики, лікування та реабілітації пацієнтів із захворюваннями хребта, суглобів, сполучної тканини. Відбудеться обговорення різноманітних схем лікування за тих чи тих патологій, проводитимуть майстер-класи. Адже апітерапевти накопичили цікавий досвід і продовжують досліджувати, розробляти та впроваджувати в медичну практику різноманітні високоефективні методики. Про це повідомив завідувач відділу апітерапії Інституту бджільництва Олексій ПАЩЕНКО.

Розповідаючи про лікування захворювань опорно-рухового апарату, передусім потрібно згадати про апітоксинотерапію, або лікування укусами бджіл. Під час цієї процедури в акупунктурні точки вводиться бджолина отрута, яка має унікальну дію на організм: усуває запальні процеси, нормалізує гормональний баланс, регулює нейрозв’язки, поліпшує кровообігу, сприяє збільшенню синовіальної рідини (яка змащує суглоби), запускає відновлювальні механізми тощо. Вона має дуже виражену антибактеріальну дію. Якщо суглоб уражений мікробним, грибковим чи вірусним агентом (багато проблем опорно-рухового апарату є наслідком вірусних, грибкових та бактеріальних захворювань), то бджолина отрута знищує їх, усуваючи першопричину захворювання. Ця речовина має у своєму складі гідронідазу, яка розм’якшує сполучну тканину. Це також дуже важливо. Адже з віком та внаслідок травм у багатьох сполучна тканина ущільнюється, утворюючи фіброзну тканину, яка перешкоджає рухливості суглобів, зумовлює больовий синдром. Фіброзна тканина є основним субстратом міжхребцевих гриж. Тому бджоловжалення дуже ефективне й у разі лікування міжхребцевих гриж. Пом’якшена тканина грижі (а це невелика частина пульпозного ядра міжхребцевого диска, яка вийшла назовні) стає здатною повернутися на місце. Тим паче, що хребці, які з віком висихають і сплющуються, стають еластичними й пропускають назад випуклу тканину. Унаслідок цього вивільняються защемлені нервові корінці, зникає больовий синдром. Слід сказати, що бджолина отрута - це дуже потужний протибольовий засіб. Холеноестераза, яка міститься в ній, перериває проходження больового імпульсу. Треба згадати ще один ефект бджоловжалення — дієвість у лікуванні ревматоїдного артриту та інших автоімунних хвороб. Відомо, що за автоімунних захворювань організм виділяє антитіла до власних тканин. Під час введення бджолиної отрути він починає активно виділяти антитіла до цієї речовини й перестає боротися з власними тканинами. У моїй лікувальній практиці є чимало випадків, коли люди, які внаслідок міжхребцевих гриж потерпали від нестерпного болю, погано пересувалися, після курсу бджоловжалення повністю звільнилися від неприємних симптомів. Дуже добре піддається лікуванню бджоловжаленням подагрична хвороба. Треба зазначити, що й інші продукти бджільництва є помічними в лікуванні захворювань опорно-рухового апарату. Ідеться про маточне молочко, пергу, бджолині обніжки, мед, які потрібно вживати всередину. Зокрема, вони допомагають швидкому відновленню кісток, зв’язок, м’язів після операцій та травм.

РЕЦЕПТИ НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ

Аплікації із забрусу на хворий суглоб чи міжхребцеві грижі. Узяти шматок полотна (натуральної тканини), змастити його забрусом і прикладати на ніч як компрес. Забрус завдяки своїм фізико-хімічним властивостям сприяє зняттю запальних процесів, набряків, розсмоктуванню фіброзної тканини. Він містить мед, прополіс, вощину, багато лізоцину. Якщо немає забрусу, його можна замінити стільниковим медом (розім’яти разом із сотами й нанести на тканину). У разі захворювань суглобів, п’яткових шпор застосовують напар мертвих бджіл: взяти жменю мертвих бджіл, залити 0,5 л окропу. Коли він трохи охолоне (людина зможе витримувати цю температуру), поставити в нього п’ятку й тримати протягом 15-20 хв, потроху доливаючи окропу для підтримання температури. Курс лікування — 10 процедур. Мертвих бджіл використовують і в лікуванні суглобів: заливають окропом, розпарюють і наносять у вигляді аплікації на суглоби (зверху закріплюють целофаном та теплою тканиною). натоптень