БОЖА КОМАХА НА СЛУЖБІ ЗДОРОВ’Я

Поділитися:
БОЖА КОМАХА НА СЛУЖБІ ЗДОРОВ’Я

Нещодавно в ННЦ «Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича» відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція (планувалося,  з міжнародною участю), присвячена апітерапії в разі захворювань нервової системи.  І, незважаючи на те, що запрошені з-за кордону гості не приїхали через нестабільне становище в нашій країні, конференція була цікавою та корисною. Учасники ділилися своїми напрацюваннями та досвідом у лікуванні продуктами бджільництва, акцентуючи особливу увагу на нервових захворюваннях.

Бджолині продукти, як материнське молоко

Дмитро Синишин, лікар-невропатолог Львівської обласної лікарні відновного лікування, детально та дохідливо розповів про нейрофізіологічний вплив апітоксину (бджолина отрута) та інших продуктів бджільництва на організм людини.
«Усі клітини людського організму між собою пов’язані, функціонують однаково й відрізняються лише формою та біоенергетичною вібрацією. Уже доведено, що вібрація бджіл наближена до вібраційних коливань клітин. Основна функція клітини полягає в тому, щоб через клітинну мембрану вводити поживні речовини, при цьому вона активізується й виділяє електрохімічний потенціал. А коли виникає захворювання, то евакуація через клітину поживних речовин сповільнюється. І відновити цю роботу може вібраційне поле бджолиної сім’ї, зокрема, застосування вуликотерапії».
Наступний чинник, який навів пан Дмитро, на користь апітерапії,  - це те, що для нормальної діяльності клітини потрібно, аби дотримувалася одна умова: в міжклітинний простір має постачатися належна кількість поживних компонентів. І єдиними продуктами, які містять наближену кількість потрібних для клітини ферментів, є материнське молоко та продукти бджільництва.
Також Дмитро Синишин акцентував увагу на безпосередньому впливі бджолопродуктів на подовження життя людини. Зокрема, він зазначив: «Генетики вважають, що в основі довголіття лежить поділ клітини. Вони стверджують, що клітина може ділитися лише відповідну кількість разів, і під час кожного такого ділення в неї зменшується довжина ДНК, унаслідок чого  на 45-50-му циклі свого поділу клітина гине. Уже доведено, що продукти бджільництва мають систему ферментів, які сповільнюють поділ і при цьому залишають ДНК незмінної довжини. Таким чином, бджолині продукти сприяють подовженню життя на 30%».
Крім того, лікар навів багато фактів, які доводять ефективність застосування апітерапії в лікуванні нервових захворювань. Зокрема, він зупинився на користі вуликотерапії, яка допомагає відновити проходження сигналу по нервовому волокну. А саме розрив цього сигналу і є однією із причин хвороб нервової системи.
Наостанок Дмитро Мар’янович зазначив, що внаслідок надмірної гігієни, тобто частого миття тіла з милом, шкіра втрачає свій захисний покрив, і через неї в організм можуть потрапити різні паразитарні збудники. Щоб запобігти цьому, лікар рекомендував приймати медові ванни й робити медові масажі. Для медової ванни слід брати 10 г меду на 1 л води.

Бджола дає надію на повноцінне життя

Учасники конференції ділилися своїм досвідом і щодо успішного лікування продуктами бджільництва такого тяжкого захворювання, як розсіяний склероз. Зокрема, про свої досягнення в боротьбі з цією недугою розповів Юрій Солоденко, лікар-практик, доцент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб та терапії Одеського національного медичного університету, апітерапевт.
«Розсіяний склероз - це утворення вогнищ некрозу в головному й спинному мозку. Ще ніхто не зміг встановити причини, які зумовлюють це захворювання. Враховуючи, що сьогодні в медицині ще немає схем лікування цієї хвороби засобами апітерапії, ми орієнтуємося на свої дослідження й досвід. Хочу зазначити, що, використовуючи апітерапію для лікування розсіяного склерозу, ми не відмовляємося й від препаратів традиційної медицини.
Апітерапія – це цілий комплекс: апітоксинотерапія - вона стоїть на першому місці в лікуванні цього захворювання, вуликотерапія, маточне молочко, прополіс і пилок. Лікування є довготривалим – мінімум 2 роки, й потребує  від пацієнта терпіння та дисципліни в дотриманні всіх призначень лікаря. Тільки в цьому разі можна очікувати позитивних результатів». Зокрема, Юрій Солоденко сказав, що в більшості випадків у пацієнтів вдалося досягти стовідсоткового одужання, яке підтверджено діагностичними дослідженнями.
На даний момент можна зробити висновок, що лікування розсіяного склерозу, незважаючи на стадію та задавненість захворювання, продуктами бджільництва та вуликотерапією, дає дивовижний ефект.
Насамкінець пан Солоденко поділився з учасниками конференції схемою лікування цієї недуги.

Апітерапія гриж міжхребцевих дисків

Іван Русин, лікар-апітерапевт, завідувач медичної служби СП «Фішер-Мукачево», розповів про те, як він лікує за допомогою апітерапії кили міжхребцевих дисків. Зокрема, він зазначив, що в боротьбі з цією недугою застосовує комплексне лікування, до якого входять і медові масажі, які добре знімають м’язові спазми, й бджоловжалювання, й настоянка підмору. Усе це дає дуже гарні результати.
Василь Соломка, головний редактор журналу «Бджолярський круг», поділився своїми думками щодо особливостей конструкції біомодуля з бджолами (лежак на вуликах) та його застосування для оздоровлення людей.
Крім того, він порушив питання щодо відсутності хоча б якихось наукових досліджень із питань вуликотерапії та методичних рекомендацій для пасічників, що стосуються застосування цієї методики оздоровлення. Адже, попри свою чудодійну ефективність за багатьох захворювань, вуликотерапія має і свої протипоказання, які, на жаль, сьогодні ніхто не досліджує.
Усе, сказане на конференції, ще раз доводить  користь та кончу потребу введення до повсякденного застосування таких натуральних ліків, як бджолопродукти. Універсальна комаха дарує здоров’я, активне довголіття та надію на одужання навіть за тих захворювань, які на сьогодні медицина вважає невиліковними.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.