ЧАС ЛЯГАТИ НА ВУЛИК!

Поділитися:
ЧАС ЛЯГАТИ НА ВУЛИК!

У травні, а за гарної погоди і в квітні, вже можна лягати на вулик і оздоровлюватися, вважає пасічник із села Малятин, що на Рівненщині, Григорій Теслюк. Наші читачі знайомі з Григорієм Олександровичем з минулорічних публікацій, де йшлося про його вуliki-лежанки і медові рецепти. Матеріали викликали величезну зацікавленість у наших читачів, на численні прохання яких ми повертаємося до цієї теми.

ІЗ ТАНКА — НА ВУЛИК

Колишній військовий танкіст, який багато років провів на протягах, що «гуляли» в бойовій машині, Григорій Теслюк повернувся до цивільного життя з купою хвороб. Вирішивши продовжити бджолярську справу батька і тестя, саме в маленьких трудівниць почав шукати собі лікування. Перечитав низку літератури про апітерапію, переймав досвід оздоровлення у колег-пасічників, аж поки випадково не почув про вуliki-лежанки. Йому це дуже підходило — бо за такого методу і здоров’я відновлювалося, і при цьому не гинула «лікарка», як, наприклад, після бджоловжалювання. «Проаналізувавши, що і як треба робити, — розповідає Григорій Олександрович, — змайстрував і собі таку лежанку. З’єднав три вулики разом, вийшов один 2 м завдовжки. Зверху зробив лежанку з дощечок, які є стелею для бджіл, а для людей ложем. Зазор між ними не більш як 0,4 мм, щоб бджола не могла пролізти». Людина роздягається і зручно вкладається на підстелене простирадло, а пасічник вкриває її ковдрою і тоді закриває спеціальною кришкою. Повітря всередину потрапляє через сітчасті віконечка в кришці, аромат від прополісу, пилку аж п’янить, залишається лише спокійно лежати, а кусючі «цілителі» у вулику вправно виконають свою місію. За словами Григорія Олександровича, завдяки вуликотерапії він позбувся всіх свої болячок і почувається на десять років молодшим. Уже кілька років допомагає й іншим вилікуватися від хвороб. Торік влітку до Григорія Олександровича на лікування приїздили люди з усіх куточків України: з Житомира, Сум, Ялти, Дніпропетровська, Донецька, Мелітополя — така широка географія. Переважно доїжджають ті, кому не допомогла офіційна медицина. Вібрації у вулику сприяють також виведенню піску з нирок. Як розповів Григорій Теслюк, в Олени з Житомирщини на 8-й день лікування почав виходити пісок з нирок. Гарні результати після вуликотерапії відзначають хворі з проблемами опорно-рухового апарату — вже зараз 15 колишніх і нових пацієнтів Григорія Олександровича записалися на лікувальні сеанси на травень. Володимир з Вінницької області після минулорічного лікування на вулику відчув полегшення в суглобах, нині сподівається за допомогою бджолиних вібрацій позбутися хребцевої грижі. «А то приїхала жіночка з Полтави, — розповідає бджоляр, — зігнута, як кажуть, так, що носом землю могла рити. Розповіла, що вже двадцять років промучилася зі своєю недугою. Побула два дні, і наполовину її розігнуло. На кілька днів поїхала у справах додому, тоді повернулася, ще й подружок своїх привезла. На Полтавщину поїхала після усіх сеансів рівною як струна. І таких прикладів безліч».

НЕМАЄ ХВОРОБ, ЯКИХ БИ НЕ ЛІКУВАЛИ БДЖОЛИ

Здавна в народній, а пізніше і в традиційній медицині, використовували продукти бджільництва для лікування різних недуг. Пасічники вважали і вважають медопродукти Божим даром і називають їх еліксиром життя, рекомендують споживати їх і як їжу, і як ліки. А також стверджують, що немає хвороб, яких би не лікували бджоли, адже знають про цілющу дію бджіл на людський організм і постійно випробовують на собі її вплив. Лікування залежить від кількох складових. Це насамперед мікровібрація, що виникає від роботи трудівниць у вулику, потужне біополе комах і фітонциди від бджолопродуктів, а ще температура, адже бджоли підтримують її у своїх хатинках у межах 36—37 градусів, тобто таку, яка відповідає людському тілі. До того ж людина має довіритися бджоляру, його помічницям і налаштуватися, що таке лікування їй допоможе. Якщо торкнутися вулика, можна відчути, як по руках немов пробігає легкий електричний струм — це мікровібрації, що своїм тільцем і крильцями створюють бджоли, своєрідний лікувальний вібромасаж. Саме його вплив відчуває людина, яка лежить на вулику. І якщо цей метод раніше вважали шкідливим для здоров’я людини, то нині вчені підтверджують, що вплив мікровібрації є життєвою потребою. «Зокрема, провідний спеціаліст у галузі мікробіомеханіки, — говорить Григорій Теслюк, — член Академії медико-технічних наук Росії В’ячеслав Федоров наголошує, що біологічна мікровібрація є ресурсом активного довголіття, який потрібно всіляко використовувати».

ІЗ ПОТОМ ВИХОДЯТЬ ШЛАКИ

Що стосується теплолікування, то це — один з найдавніших і найбільш поширених методів фізіотерапії. Теплова дія на організм гарно впливає на обмін речовин у ньому. Вчені стверджують, що підвищення температури тканин на один градус підсилює інтенсивність обмінних процесів на 10 відсотків. «Людину на вулику-лежанці я вкриваю теплою ковдрою, — розповідає пасічник, — щоб тепло, яке йде від бджолосім’ї, зберігалося і людина протягом певного часу перебувала в тепло-фітонцидному, біологічно мікровібраційному біополі». Особливо відчутний вплив лікування вночі, коли під дашком-ліжком у вулику збирається вся бджолина родина. Дуже багато хвороб можна вилікувати у вуликах-лежанках: ревматичні, дерматологічні, урологічні, гінекологічні, кардіологічні, ендокринологічні, великий ефект у лікуванні нервової і дихальної систем, у разі порушень опорно-рухового апарату. Лікує вулик-лежанка і хронічні захворювання, нормалізує потенцію в чоловіків, усуває безсоння. Другою важливою характеристикою теплового джерела, з наукової точки зору, є теплопровідність. Для досягнення лікувального ефекту висока температура необов’язкова. Перевагу мають теплоносії з малою теплопровідністю, котрі забезпечують тепловий потік невеликої інтенсивності. Саме таким теплоносієм і є вулик-лежанка, в якому така само температура, яку має людина. Корисним є і те, що людина під ковдрою пітніє, а це означає, що з організму виводяться шлаки.

УЧЕНІ-МЕДИКИ — ЗА «БЛИЗЬКИЙ КОНТАКТ» ІЗ БДЖОЛАМИ

Щодо лікування людини біополем бджолиної сім’ї, то, як дізнався Григорій Олександрович, його з успіхом застосовують у США. В Україні також почали використовувати методику лікування біополем бджіл у спеціальних вуликах, пристосованих для лікування і сну. За допомогою спеціальних приладів учені встановили, що енергетичне біополе людини після сну у вулику зростає в 5 разів. А тепер про найцікавіше — вплив фітонцидів на організм людини. Як розповів Григорій Теслюк, у 1990 році апітерапевт Б.А. Охотський опублікував свої багаторічні спостереження за повітрям у вуликах і дійшов висновку, що в ньому є ефірні фракції нектару, аромату квітів, меду, прополісу, перги, воску, які цілюще діють на травний тракт, серцево-судинну і дихальну системи, усувають астматичні депресії. Дуже позитивно діють фітонциди під час лікування алергійних захворювань, хвороб, які виникли внаслідок опромінення, захворювань опорно-рухового апарату. Про позитивний вплив лікування у вуликах є висновки науковців Запорізького державного медичного університету, які проводили дослідження на пасіці в селі Мала Токмачка Запорізької області, в яких вони зазначають, що метод апітерапії, який базується на близькому контакті пацієнта і бджолиних сімей, може бути використаний як фізіотерапевтична процедура для профілактики і лікування хвороб серцево-судинної, дихальної та нервової систем.

А ДО ВУЛИКА — ЩЕ Й МЕДОВІ ЛІКИ

«Усі, хто приїздить до мене, — каже Григорій Теслюк, — крім спання на вуликах, вживають і бджолопродукти: мед, прополіс, забрус, підмор. Їх потрібно лише правильно застосовувати. Я ж маю власний рецепт: змішую у відповідних пропорціях прополіс, маточне молочко, забрус і підмор з медом. Гарантую, що гемоглобін підвищиться за місяць і взагалі організм оздоровиться. Приймати таку суміш потрібно двічі на день по 1—2 чайних ложки: вранці натщесерце і ввечері перед сном. Але не просто проковтнути, а протягом 15—17 хвилин потроху жувати, щоб добре засвоїлося». Узимку до Григорія Олександровича приїздили Ганя та Ярослав з Канева за ліками для своєї 15-річної доньки, яка мала онкологічне захворювання. «Дав тоді їм 2 л свого багатокомпонентного настою, — говорить пасічник, — то нещодавно телефонували, кажуть, що хвороба призупинилася. У дівчинки з’явився апетит, вона знову стала активною і повеселішала. Хочуть ще раз повторити лікування». Ліками від 30 хвороб (зокрема для посилення імунітету, нормалізації обмінних процесів в організмі) називає Григорій Теслюк настянку з бджолиного підмору. Склянку якісного підмору залити 1 л горілки, настояти тиждень. Процідити. Пити таким чином: крапля на кожен рік життя (але не більше, як столова ложка) двічі на день, вранці і ввечері, до їди. Горілку можна замінити водою у тій самій пропорції і варити на маленькому вогні не менш як 2 години. Процідити і зберігати в холодильнику. Використаний бджолиний підмор не викидати, а тримати в холодильнику і прикладати до хворого суглоба чи у разі головного болю. «Підгодовує» свою родину та пацієнтів пасічник такою енергетичною і вітамінною сумішшю. Взяти подрібнені волоські горіхи, пергу, забрус, мед, прополіс і бджолиний підмор у пропорції: 1:1:1:1:0,1:0,2. Усе ретельно перемішати. Вживати по чайній ложці вранці і ввечері. Розробив Григорій Олександрович і свій бальзам, який лікує навіть задавнений кашель.

Звичайно є і протипоказання для лікування у вуликах-лежанках. Не можна приймати лікування у них людям з алергією на медопродукти; хворим на туберкульоз; із онкологічними новоутвореннями, вираженим атеросклерозом, підвищеною температурою тіла, гострими інфекційними захворюваннями, з великим каменями в жовчному міхурі та нирках. Тоді лікування можна проводити лише під наглядом лікаря. А всім іншим, дорослим і дітям, від вуликотерапії — лише користь. Тож ласкаво просимо на вулик!