ЧОЛОВІЧІ ПРОБЛЕМИ: ПОЗБУТИСЯ ЇХ ДОПОМОЖУТЬ АНДРОЛОГИ ТА УРОЛОГИ

Поділитися:
ЧОЛОВІЧІ ПРОБЛЕМИ: позбутися їх допоможуть андрологи та урологи

«Де поділася моя чоловіча сила?» — звучить розпачливий голос із рекламного ролика. — «Це простатит. Відправ смс на № ХХХХ — отримаєш миттєве розв’язання проблеми», — одразу ж на невтішний діагноз пропонують гарантовану допомогу. Якщо не смс, то запрошують зателефонувати на певний номер, але результат обіцяють один — повне вилікування. Причому від різних хвороб, і чоловічих зокрема. Заочно. Ось так. А усувати наслідки такого «оздоровлення» зазвичай біжать у медичні заклади.

НЕВИЛІКОВАНИЙ ПРОСТАТИТ МОЖЕ СПРИЧИНИТИ ІНШІ ХВОРОБИ

«Вражає те, — коментує ситуацію лікар-андролог Науково-практичного центру профілактичної та клінічної медицини ДУС професор Микола Бойко, — що на тому кінці дроту фірм-невидимок у багатьох випадках вас проконсультують-таки справді лікарі. Попри всі закони клініцистики, діагностики — вони «безпомилково», з ваших слів, визначать хворобу і призначать лікування, але… заочно, хоч би як ви умовляли їх про зустріч, персональний лікарський огляд». Звичайно, це не благодійна акція, тож за «лікування» потрібно заплатити кругленьку суму, яка зазвичай регулюється апетитом надавача подібних послуг.Дивно, що люди ведуться на такі рекламні трюки. Купують кота в мішку, а потім замість 10—20-денного курсу лікування якоїсь однієї хвороби змушені через її занедбаність позбуватися вже цілого «букета», інколи витрачаючи на це місяці.

— Ну, а якщо, приміром, справді в людини простатит, — запитую у Миколи Івановича, — то чому б не скористатися з такої анонімної пропозиції? — Тому що простатит, як і багато інших хвороб, — пояснює професор, — часто буває наслідком багатьох причин та має безліч проявів, схожих на інші захворювання. Окрім того, непролікований простатит може спричинити безплідність і статеву дисфункцію. Тож і лікування власне простатиту, аденоми чи імпотенції потрібно починати зі встановлення причини.Наприклад, за словами Миколи Бойка, найпопулярніший рекламний препарат від аденоми передміхурової залози чи від чоловічого статевого безсилля ще нікому не допоміг вилікуватися остаточно, а, навпаки, лише затрудняв діагностику.

ІЗ «ДЕЛІКАТНИМИ» ПИТАННЯМИ НЕ ЗАЛИШАЙТЕСЯ НАОДИНЦІ

— З якими проблемами приходять до вас представники сильної статі? — запитую в Миколи Івановича. — Андрос — означає чоловічий, отже, й звертаються до нас із чоловічими, навіть найделікатнішими, проблемами. Це й питання потенції, вроджені девіації (викривлення) статевого члена чи набуті (хвороба Пейроні), бажання збільшення чи потовщення статевого органа тощо. До андрологів звертаються чоловіки з еректильною дисфункцією, спричиненою, наприклад, застосуванням медичних препаратів. Микола Бойко каже, що питання потовщення чи видовження статевого органа не завжди є простою забаганкою чоловіка, нерідко справді недорозвинений орган спричинює дискомфорт і в психологічному аспекті, і в інтимних стосунках.Звертаються в Центр по допомогу і подружні пари, які не мають дітей через безплідність чоловіка. Якщо раніше провину за бездітність перекладали на жінку, то нині, каже лікар, підтверджено на практиці, що причина в обох партнерах: приблизно 40% припадає на безплідність чоловіка і стільки ж — на дружину, і 20% — це сумісні причини тощо. Хірурги-андрологи виконують і дещо нестандартні операції з неофалопластики у транссексуалів, тобто із заміни статевих органів. Андрологи, як, власне, і всі медики — мають бути хорошими психологами, адже інколи після однієї розмови з лікарем у пацієнта настає полегшення. Зі слів Миколи Івановича, багатьом хворим із сексуальними розладами звернутися до лікаря заважає психологічний бар’єр. Пацієнт соромиться своєї хвороби, він думає, що лише з ним трапилася така біда, і коли в розмові з фахівцем дізнається, що людей з подібними проблемами вистачає, він полегшено зітхає і цілком довіряється лікарю. Крім того, є категорія пацієнтів, лікування яких просто неможливе без психоаналітики. Йдеться про сексуальну дисгармонію, тобто сексуальний конфлікт подружжя. Щодо методів лікування, які застосовують в андрології, в Центрі зокрема, то вони різноманітні та сучасні: від гормональної терапії, оперативних втручань до імплантації і афродізіаків. На жаль, на ці хвороби скаржаться чоловіки репродуктивного віку, як то кажуть, у самому розквіті сил. Причини: несприятливі екологічні умови, забруднені вода і повітря, наклала свій відбиток й аварія на Чорнобильській АЕС. Крім того, шкідливі звички: куріння, вживання наркотиків, алкогольних напоїв, а нерідко очевидно шкідливого продукту — не минають безслідно для сильної статі.

ЛАЗЕР ВИДАЛЯЄ ПУХЛИНУ БЕЗКРОВНО

Розповсюдженими хворобами сучасних чоловіків, починаючи зі зрілого віку, є гіперплазія передміхурової залози. З ними борються спеціалісти «вищого поверху» — так жартома, з огляду на розташування органів, які там лікують, професор Бойко називає урологічне відділення. Урологи Науково-практичного центру, зокрема відділу малоінвазивної хірургії, який очолює кандидат медичних наук, доцент Андрій Журавчак, справді творять дива, про які ще кілька років тому можна було лише мріяти. Тут допомагають пацієнтам обох статей, максимально зберігаючи цілісність тканин і органів людини і мінімально травмуючи її. Так, наприклад, видалення нирки, ураженої раковою пухлиною, жінці виконували за допомогою лапароскопа через невеликий отвір в очеревині. На моніторі видно, як за допомогою спеціальних надточних «ножиць» відділяють хвору нирку, затиснувши судини. Потім акуратно, прямо всередині людини, хворий орган поміщають у спеціальний мішечок і через отвір в очеревині виводять назовні. І зовсім унікальна методика не лише для України, а й для багатьох інших зарубіжних держав — лазерна вапоризація доброякісної гіперплазії передміхурової залози. — Вапоризація, — пояснює безпосередній виконавець таких втручань на простаті Андрій Журавчак, — це випалювання лазером. На екрані комп’ютера бачу, як пухлина немов плавиться і зникає під дією лазера. Такі оперативні втручання виконують за допомогою лазерного обладнання, яке вводять через уретру. Операція без крові і без розрізів тканин, до того ж пацієнта не турбує біль від рани і за кілька днів він може йти додому. У Центрі також допоможуть позбутися конкрементів людям із сечокам’яною хворобою. Для цього лікарі мають чималий досвід і необхідне новітнє обладнання, наприклад, для виконання перкутанної літотрипсії. Чудові спеціалісти Науково-практичного центру профілактичної та клінічної медицини надають допомогу всім, хто до них звертається, пацієнтам з різних куточків України, навіть без направлення дільничних лікарів. Головне, аби людина зверталася вчасно, не ризикувала своїм здоров’ям, повівшись на черговий рекламний трюк.

Любов ПОЛЬОВА-САХАНДА, «Здоров’я і довголіття».