ЧОМУ ЛІЖКО МАЄ БУТИ СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧИМ МАЙДАНЧИКОМ

Поділитися:
Чому ліжко має бути спортивно-оздоровчим майданчиком

початок

Відомо: щоб провести пряму лінію на папері, треба мати еталон цієї прямої лінії. Таким еталоном є звичайна лінійка. Для нашого хребта таким еталоном є тверде рівне ліжко, на якому можемо розправити (розпрямити) наші кості й суглоби, відкрити більший простір для всіх органів грудної і черевної ділянок.

Важливі функції хребта

Наш хребет виконує дві великі групи функцій:

- механічні. Він є головним «арматурним» стрижнем і певним амортизатором навантажень, до якого приєднуються інші несучі елементи конструкції кістяка й м’язи;

- інформаційно-енергетичні. Через центральну нервову систему, що розміщується в хребті й спинному мозку, головний мозок керує роботою всіх органів тіла, отримує інформацію від них і відповідно обробляє її.

Обидві групи функцій тісно пов’язані між собою: будь-яке порушення в сфері виконання механічних функцій (наприклад, зсув міжхребцевих дисків) одразу спричиняє збій у сфері виконання функцій інформаційно-енергетичних.

Навіщо розправлятися й розпрямлятися?

Кості хребта разом із зв’язками та приєднаними м’язами утворюють несучу основу нашого головного комунікаційного каналу й водночас захищають систему дихальних шляхів.

Більшість нервових сполучень у нашому тілі приєднано до міжхребцевих нервових вузлів хребта, забезпечуючи зв’язок між рецепторами тіла та головним мозком, а отже, відповідають за справне функціонування всіх систем організму.

Будь-який зсув хребця стискує нерви та кровоносні судини, що виходять із цього хребця. При цьому кінцівки нервів перестають нормально функціонувати. Саме в цьому криється одна з головних причин виникнення багатьох хвороб.

Позиція лежачи на спині – найліпша для хребта

Категоричну думку висловлює з цього приводу відомий у Європі фахівець з мануальної терапії та біоенерготерапії, остеопат Еугеніуш Кулік: «Умови життя, що їх нам створює сучасна цивілізація, дуже часто не сприяють утриманню хребта в його природному стані. Сидіння чи спання в нефізіологічній позиції хребта є для нас смертельним!

Щоб відновити нормальний перебіг біохімічних процесів в організмі, передусім необхідно «налагодити» хребет».

Е. Кулік вже понад десять років успішно практикує в Кракові й Катовіце, маючи значний науковий доробок, величезний досвід і серію запатентованих медичних пристосувань для терапії хребта.

Аналогічну точку зору висловлює М. Гоґулан: «Руйнування інформаційних зв’язків в організмі, спричинене травмами хребців, є причиною порушення балансу всіх сил: енергетичних, біохімічних, екологічних тощо. Порушення рівноваги в організмі породжує симптоми різноманітних хвороб, що є проявом фізіологічного захисту організму від отруєння токсинами. В ортодоксальній медицині такі симптоми мають назви страшних хвороб і з ними ведеться відчайдушна боротьба із застосуванням хімічних препаратів, замість того, щоб просто усунути мікротравми хребців, як причину вказаних симптомів».

Отже, усунути симптоми багатьох хвороб можна шляхом відновлення нормального стану хребта, що є головною умовою відновлення капілярного кровообігу, а отже, й постачання клітинам потрібних для їх життєдіяльності речовин.

Треба відновити нормальне розташування хребців вздовж осі хребта в позиції лежачи на спині на рівній поверхні. Це дасть змогу максимально збільшити простір для природного розміщення всіх органів тіла.

Ліжко для нас — місце для сну й водночас спортивно-оздоровчий (тобто лікувальний) майданчик. Зі смаком потягнутися, лежачи на спині, й розпростати кості перед сном на такому ложі — справжнє задоволення. Ми спимо всю ніч на спині, як правило, без жодного руху. Це відкриття я зробив десь на другий рік нашого самооздоровлення за системою К. Ніші. Перед цим я все життя «проспав» на животі чи на напівбоку. Коли ж мусив себе привчати до спання на спині, мучився впродовж місяців трьох.

Загальна ілюстрація зв’язків між відділами хребта та органами людини

Око Вухо Серце Шлунок Кишечник Статеві органи Головний біль Плечоспинна невралгія Міжреберна невралгія Передплечова невралгія Сіднична невралгія Колінна невралгія

(Далі буде.)

Євген Голибард.