ЧОМУ ШКІДЛИВЕ ТРИВАЛЕ ПЕРЕБУВАННЯ В МОКРОМУ КУПАЛЬНОМУ ОДЯЗІ

Поділитися:
ЧОМУ ШКІДЛИВЕ ТРИВАЛЕ ПЕРЕБУВАННЯ В МОКРОМУ КУПАЛЬНОМУ ОДЯЗІ

Гінекологи, урологи та нефрологи після багаторічних досліджень з’ясували: тривале перебування в мокрому купальному одязі може призвести до проблем зі здоров’ям.
Почнемо з жінок. Гінекологи й нефрологи наполягають: якщо ви вирішили провести день на пляжі або біля відкритого басейну, змінюйте купальник після кожного виходу з води. Звичайний синтетичний купальник без поролонових вкладок висихає на сонці зазвичай за 40—50 хвилин і його можна знову одягати.
Але все-таки: чому не можна «грітися на сонечку» в мокрому купальнику?
Гінекологи стверджують, що вже через 3—4 хв після того, як ви вийшли з води, в мокрих волокнах купальника починають розмножуватися бактерії. Особливо активно процес відбувається в складках шкіри, на внутрішній поверхні стегон і в паху. На жаль, і морська вода, і прісна в басейні аж ніяк не стерильні, причому шанувальники басейнів у даному разі ризикують більше: як правило, вода у відкритих басейнах не дезінфікується так, як у спортивних та критих, а люди там плавають різні. Після тривалого перебування в мокрому купальнику можна «отримати», як мінімум, пліснявку, як максимум — гострий кольпіт. Нефрологи ж звинувачують мокрий купальник у тому, що саме він винен у частих гострих циститах, які в разі несвоєчасного лікування швидко «піднімають інфекцію вгору», тобто до нирок.
Переодягаючись у сухий купальник, обов’язково прийміть душ, щоб змити брудну воду й особливо пісок, дрібні водорості, мул, оскільки саме в цьому середовищі мікроби розмножуються з особливим задоволенням. Витріться насухо, перш як одягти сухий комплект пляжного одягу. До речі, якщо ви носите бікіні або танкіні (купальник, що складається з пляжних трусиків й топа до талії або нижче), то можна змінювати тільки нижню частину вбрання, а верхню залишати.
Дітей слід повністю переодягати після кожного купання — з тих же самих причин. Крім того, якщо ваш малюк довго перебуває на мілководді, то не рідше 1 разу на годину його потрібно споліскувати чистою водою й переодягати в сухий одяг.
Чи переодягати мокрі плавки чоловікові, залежить від того, які саме плавки він носить і чи страждає він від хронічних захворювань сечостатевої сфери. У разі простатиту та аденоми простати зміна мокрих плавок обов’язкова. Також слід переодягати поліамідні плавки фасону «сліпи» або «боксери», які щільно прилягають до тіла. А ось широкі плавки-шорти можна сміливо залишати: вони нічим не небезпечні.

Підготувала Оксана ОСТРЯНКО.