Сльози потрібні оку. Вони зволожують його поверхню, знищують мікроби й чужорідні тіла. Але якщо сльози течуть рікою, то щось не так у самому організмі. Отож розберімося, чому сльозяться очі.
Причини, чому сльозяться очі, можуть бути найрізноманітнішими: наслідок інфекції, прояв алергії, мікротравма ока чи потрапляння в очі дрібного сміття чи чужорідного тіла, носіння лінз, перенапруження.
Причиною також може бути нестача деяких вітамінів і мікроелементів, насамперед вітаміну В2 і калію. У цьому разі теж виникає антипатія до світла, з’являються тріщини в куточках губ (заїди), холонуть кінцівки, вночі бувають судоми. Нестача калію може виникнути в разі частого вживання чаю, кави, солоної їжі, снодійних та сечогінних засобів, у разі перенапруження, розумового й фізичного. Нестачу калію можна поповнити, вживаючи банани, огірки, квасолю та ін. Дефіцит вітаміну В2 виникає за відсутності в раціоні молока й молочних продуктів, яєць, м’ясопродуктів.
Звісно, причини, через які сльозяться очі, можуть бути суто віковими. Наприклад, відомо, що з роками слабшають м’язи слізного мішка й повік. Ослаблені м’язи не витримують звичного раніше навантаження й перенапружуються. Отож сльозяться очі.
Отже, постійно сльозяться очі - що робити і які методи профілактики цієї недуги й лікування найефективніші?
Крок перший. Почнімо з налагодження здорового харчування, вилучивши з раціону солоне, гірке й гостре. Вилучаємо жирні продукти, їжу з консервантами замінюємо натуральною з обов’язковим вмістом каротину й вітаміну А - важливих мікроелементів для очей. Це виглядає трохи дивно, але запитання: сльозяться очі - що робити? - можуть позитивно розв’язати здорові судини.
Крок другий. Інший орган, тісно пов’язаний з очима, - це ротова порожнина. Гігієна рота, а також носа й зору пов’язані безпосередньо. Карієс і поліпи так само небезпечні для очей, як і брудні руки.
Крок третій. Люди, яких турбує запитання: сльозяться очі - що робити? повинні невідкладно почати налагодження роботи кишкової системи, а також печінки й жовчовивідних органів.
Таким чином, ми бачимо, що в разі, якщо дуже сльозяться очі, швидкого позбавлення цієї недуги очікувати не доводиться. Як же бути? Потрібно просто постаратися полегшити роботу очей за допомогою народних засобів, перевірених і часом, і людьми.
Одним із таких способів є лікування прополісом. Готується 2 чи 5% розчин прополісу в теплій воді, щоб не вбити корисних бактерій занадто високою температурою. Все має бути максимально чисто й гігієнічно виконано, щоб не занести ще якоїсь інфекції в очі. І цей розчин закапувати в кілька прийомів протягом приблизно чотирьох-п’яти днів. Бактерицидні властивості прополісу знімають ломоту в очах, позбавляють нагноєння. Цей спосіб особливо корисний саме у разі, коли очі сверблять і сльозяться одночасно. Єдина умова, яку потрібно враховувати під час застосування такої методики, те, що прополіс - медовий продукт і тому на нього можуть виникати алергійні реакції. Якщо ж ваш організм спокійно реагує, тоді можна подумати й про прийом курсу лікування власне самим медом, приготованим у таких само пропорціях.
Якщо дуже сльозяться очі, допоможуть календула, алое, каланхое, ромашка аптечна, чебрець, шипшина, волошка й інші натуральні засоби. Із цих лікарських рослин роблять примочки на очі й таким чином швидко знімають запальні процеси. Добре допомагає міцно заварений чорний чай. Багато хто рятується компресами, приготованими з суміші натертої свіжої картоплі та яєчного білка, взятих у рівній кількості. А також рекомендують такі процедури супроводжувати рясним питтям соку морквяного й петрушки.
І обов’язково сходіть на консультацію до лікаря.