ДЕПРЕСИВНИЙ СИНДРОМ

Поділитися:
ДЕПРЕСИВНИЙ СИНДРОМ

Як відстояти й не втратити себе

Лише проявлена внутрішня сутність людини навколишніми оцінюється як особистість. Цікава, повноцінна особистість. Але, на жаль, сучасний світ диктує нам свої умови, свої рейтинги, стандарти Мак Дональдсу. Дуже важливо не загубитися в цьому складному світі й зуміти встояти перед психічними навантаженнями.

ДЕПРЕСІЯ - ЦЕ, НАСАМПЕРЕД, ПСИХІЧНА ПРИГНІЧЕНІСТЬ

Багато духовних цінностей зараз просто перестали існувати. Основний девіз і влада не приносять душевного задоволення й спокою. Нескінченна гонка за успіхом і гарним життям підриває внутрішні енергетичні ресурси людини та неминуче призводить до розбалансування психіки й депресивного синдрому (ДС). Тривала робота за комп’ютером і малорухомий спосіб життя є основною причиною розвитку депресивного синдрому. Енергетика головної чакри Аджни непомірно зростає (перевантаження мозку), а енергетика енергоцентрів, розміщених нижче, згасає. Виникає емоційна млявість. Різні модні психостимулятори лише на деякий час можуть підстьобнути нервову систему, а за цим настає ще відчутніший енергетичний спад. Депресивний синдром - це, насамперед, психічна пригніченість. Швидка дратівливість, фізична стомлюваність і слабкість супроводжують ДС. Стійке порушення сну: сонливість супроводжується безсонням. Якщо ДС спостерігається в дитини, скарги на постійний блукаючий біль можуть викликати в батьків підозру на те, що дитина симулює, але це не так. ДС розвивається найчастіше від дефіциту уваги й любові. Дитина росте в нерозумінні себе в цьому світі. За ДС зникає радість життя й усе навколо бачиться в темних песимістичних тонах. Нарочиту поведінку треба сприймати не як погане виховання, а як один із симптомів ДС. Для успішного лікування ДС потрібно усунути всі чинники, які розбалансовують: алкоголь, кава, курильні суміші, сурогатну їжу, непотрібну комп’ютерну й телевізійну інформацію, несприятливе оточення й т.ін.

ЛІКУВАННЯ ПОЧИНАЄМО ІЗ ЗАМІСЬКОЇ ПРОГУЛЯНКИ Й...

Хоч як це дивно, треба починати не з лікарських препаратів, а зі зміни способу життя. Вирушити на свіже повітря за місто, в село на тривалий час. Сільське повітря й здорова щоденна праця повернуть і молоді, й людям похилого віку настрій та здоров’я. За кордоном дуже розвинені цей рух і зелений туризм.

…ФІТОТЕРАПІЇ

Зранку, за півгодини до сніданку, приймати збір, який поліпшує роботу ШКТ: 1 ч. л. меліси (знімає напруження), 1 ст. л. безсмертнику (поліпшує відтік жовчі), 1 ст. л. деревію (поліпшує соковиділення). Усе залити 1 л окропу. Настояти й пити як чай по 1 склянці. На ніч прийняти дві пігулки валеріани. Вирівнює процеси збудження й гальмування. У разі стискання й тяжкості в грудях допоможе серцевий збір: по 1 ст. л. каркаде й плодів шипшини, 1 ч. л. квітів глоду. Усе залити 1 л окропу. Пити як чай по півсклянки тричі на день.

ДЛЯ НАСТРОЮ ЗБАГАТІТЬ ОРГАНІЗМ ФОЛІЄВОЮ КИСЛОТОЮ

Людям із ДС бажано в меню вводити продукти, які містять фолієву кислоту, що не синтезується в організмі людини. До таких продуктів належать зеленні овочі (салат, шпинат), помідори, морква, свіжа печінка, бобові, буряки, яйця, сир, горіхи, злаки. Споживання фолієвої кислоти сприяє поліпшенню настрою, зниженню депресивного тла. Вона відіграє важливу роль в утворенні адреналіну, що впливає на стресостійкість організму. Застосовувати її можна й у таблетках: по одній 1 раз на день під час їди. Для відновлення функції печінки й мозку вживайте лецитин у вигляді яєчного жовтка із сіллю 1 раз на три дні. Яйце має бути сільським і добре перевіреним. Одна з важливих складових лікування ДС - фізіотерапія. Зокрема, загартовування, контрастний душ ранком, плавання, у-шу, заняття в спортивному залі.

Володимир БОЛСУН, лікар-невропатолог.