ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ СЛУХУ

Поділитися:
ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ СЛУХУ

ГІМНАСТИКА ДЛЯ ВУХ

Почніть ранок із гімнастики для вух (робіть це щодня): потріть вуха долонями, щільно притискаючи їх до голови (коловими рухами за годинниковою стрілкою); долонями притисніть вуха до голови й різко відстороніть руки (повторіть 15—20 разів); вставте палець у вухо, якомога щільніше, і різко його відсмикніть (повторіть також 15—20 разів). Робіть цю гімнастику щодня до поліпшення слуху.

НАРОДНІ ЗАСОБИ

Часниково-камфорна суміш: розітріть на кашку зубок часнику та змішайте із трьома краплями камфорної олії. Загорніть у марлю та вставте у вухо. Тримайте, доки не почне пекти, тоді вийміть. Робити щодня перед сном два тижні. Мигдалева олія: її потрібно закапувати у вуха. Першого дня закапують 8 крапель в одне вухо, другого — в інше. Курс — 10—12 процедур. Горілчано-цибулева суміш: змішайте 1 ст. л. горілки з 1 ст. л. соку ріпчастої цибулі. Щодня капайте у вуха по одній краплі на ніч протягом 10—12 днів. Герань. Якщо болить голова й турбує шум у вухах, зірвіть листочок герані, розімніть, закладіть в обидва вуха і ходіть так цілий день, змінюючи листочки в міру висихання. Чиніть так 2—3 дні.

АПІТЕРАПІЯ

За зниження слуху й шуму в голові допомагає прополісна емульсія. Спочатку приготуйте прополісне масло: 200 г вершкового масла розтопіть на водяній бані в емальованому посуді, додайте дрібно нарізаний прополіс (10—20 г) і, перемішуючи, тримайте на вогні ще 15—20 хв, процідіть через марлю, додайте до нього екстракт прополісу: 20 г подрібненого прополісу залийте 100 мл 70% спирту, витримайте три дні за кімнатної температури, періодично збовтуючи пляшку із сумішшю. Потім профільтруйте через один шар марлі. З’єднайте екстракт прополісу та прополісне масло, ретельно перемішайте, вийде масляно-спиртова емульсія. Закапуйте її по 3 краплі в кожне вухо ранком і ввечері. Курс лікування — три тижні. Якщо емульсія спричинює сверблячку, почервоніння, це прояви алергії. Зробіть перерву на 2—3 дні, і все нормалізується.