Прошу надрукувати на сторінках газети, яку я передплачую вже 6 рік, дієвий рецепт для загоєння дуже болючої трофічної виразки на нозі (наслідок тромбофлебіту), від якої страждає моя 44-річна родичка.
З повагою Федір Андрійович.
м. Львів.
Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.
Тромбофлебіт, варикозне розширення вен мають спадковий характер, нерідко поштовхом до їх розвитку є нерівномірний розподіл калію на м’язи, які тримають вени, поганий кровообіг тощо. У разі підвищеної згортуваності крові потрібно приймати аптечний препарат каштана кінського, який містить флавоноїди з його листя. Щоб вени не збільшувалися й не закупорювалися, рекомендую займатися на велотренажері чи робити в положенні сидячи/лежачи вправи, подібні до їзди на велосипеді.
У харчовий раціон варто ввести продукти, що містять вітаміни Р, В, цитрусові, гречку. Через день з’їдати по склянці шаткованої моркви чи капусти, заправленої кукурудзяною олією. Внутрішньо корисно приймати такий настій суміші рослин: арніка гірська, кора ліщини, листя берези у співвідношенні 1:1:1. Одну столову ложку суміші залити 0,5 л окропу. Настояти ніч, процідити й пити по три чверті склянки тричі на день. Також корисно хворі місця змащувати звіробійною олією (є в аптеці), яка має ранозагоювальну та знеболювальну властивості.
Трофічні виразки, гематоми раджу обробляти рідкою маззю з березового дьогтю, соку багна болотяного (багульник – рос.) і нерафінованої соняшникової олії (1:2:2).
На уражені місця також корисно прикладати (на ніч) компрес із молочної сироватки. Змоченою в сироватці лляною тканиною обгорнути хворі місця, накрити компресним папером. Уранці обмити холодною водою. Лікувальний ефект від компресу буде більшим, якщо до сироватки додати порошок трави арніки гірської: 2 ст. л. порошку на 0,5 л. Настояти 6 годин у темному місці.
P .S. Крім того, читачці можна звернутися до лікаря з Тернополя Івана Чонки, який розробив спеціальну пов’язку для лікування трофічної виразки. Контактний телефон запитуйте в редакції газети.