Мабуть, складно нині зустріти людину, яка б хоч раз не мала шкірних проблем сама чи не страждав від них хтось із її родичів, близьких. Алергії, екземи, псоріази, інші висипання на шкірі, які, супроводжуючись свербінням, інколи доводять людину до шаленства, мають спільну першопричину. Про те, як позбутися цих зовнішніх неприємностей, привівши в нормальне функціонування внутрішні органи, поділилася з нашими читачами натуропат, народна цілителька, улюблений автор багатьох оздоровчих статей Олена Світко. Цілителька переконана: зробити це не складно, головне - запастися терпінням і бажанням бути здоровим.
Жовчний міхур починається біля… очей
«Свербіж шкіри, - каже Олена Віталіївна, - нині є дуже актуальною проблемою, з якою до мене звертається багато людей, і молодих, і поважного та старечого віку. Усім своїм пацієнтам постійно нагадую, що шкіра – це печінка, й нікуди від цього не дінешся».
А взагалі, за словами цілительки, за стан шкірних покривів відповідає такий собі трикутник: печінка – підшлункова залоза – жовчний міхур. Тож неповноцінне чи незбалансоване харчування, нестача вітамінів, зокрема А, Е, переїдання й зашлакованість організму «б’ють» по цих органах і проявляються на шкірі різними висипаннями, почервоніннями, свербежем.
«Один з моїх пацієнтів, - розповіла Олена Віталіївна, - скаржився, що поки помірно харчувався, шкіра була чистою й самопочуття нормальним. А то був у гостях, наївся всього, зокрема солодощів, шоколаду, пив вино, як наслідок - починаючи від скронь, голова свербить так, що розчухує до ран, особливо вночі».
Як пояснила натуропат, саме така локалізація свербежу не випадкова, адже через голову проходить меридіан жовчного міхура, який бере початок біля очей, а всі дерматологічні проблеми, й зокрема свербіж, посилюються ввечері та вночі, бо меридіан жовчного міхура працює з 23-ї до 1-ї години ночі, а печінки - з 1-ї до 3-ї.
Нерідко звертаються до Олени Світко люди зі свербежем через пересихання шкіри. Так, часто в стареньких жіночок спостерігається крауроз (свербіж вульви), спричинений пересиханням, сухістю шкіри через нестачу вітаміну А. Також підвищена сухість шкіри притаманна людям, яких аюрведисти відносять до стихії вітру. Вони вирізняються надмірною нервозністю, переживають за країну, за роботу, дітей тощо, а печінка дуже пов’язана з нервовою системою.
«От їм потрібно олію пити й олією вкриватися, - жартома радить Олена Віталіївна. - Для цього годяться практично всі види олії, крім соняшникової. Треба взяти шматок полотнини, змочити в олії й прикладати до уражених місць на тривалий час».
Суперсуміш для печінки та підшлункової залози
Узагалі, за будь-яких шкірних висипань Олена Світко рекомендує вранці натще випити склянку теплої води, після цього прийняти 1 ч. л. олії з бета-каротином (наприклад, гарбузову) й запити нейтральним соком, наприклад, морквяним, гарбузовим, з некислих яблук, можна - грейпфрутовий сік. Можна скористатися оліями, які є в торговельній чи аптечній мережах, а можна приготувати самому.
Гарбузова олія: гарбуз перемолоти з насінням, шкіркою й залити маслиновою олією, варити на водяній бані протягом години. Потім процідити. Вичавки не викидати: їх можна прикладати до уражених ділянок шкіри.
Морквяна олія: дрібно потерту моркву залити олією, а далі методика така сама, як у попередньому рецепті.
В обід Олена Віталіївна радить випити 1 ч. л. іншої олії, а ввечері ще якоїсь: це може бути олія розторопші чи макова.
«Зокрема мак і макову олію, - розповідає цілителька, - українці здавна використовували від свербежу, нервового перезбудження, безсоння. Оскільки макова олія майже не буває в продажу, змоловши мак, її можна приготувати в домашніх умовах так само, як і гарбузову. Випити на ніч 1 ч. л. й про всяк випадок, як кажуть, для страховки, приготувати макову водичку: змолоти 1 ч. л., залити 2 ложечками свяченої води й пити по 1 ч. л. на ніч (не перебільшувати!), якщо не можете заснути чи перенапружена нервова система».
А протягом дня (3-4 рази) натуропат рекомендує вживати суперсуміш: перемішати насіння розторопші, насіння артишоку й куркуму, взяті порівну. Суміш приймати після їди по 0,5 ч. л. з 5 каплями уролесану й запивати звичайним зеленим чаєм, який гарно впливає на шкіру.
«У харчовий раціон треба побільше вводити вареного чи печеного буряку, - говорить Олена Світко. - Якщо людина хворіє на діабет, то замість буряку їй підійдуть несолодкі печені яблучка, гарбузи та французький цибулевий суп. Запекти 5 цибулин, ретельно перетерти їх і змішати з 1,5-2 л нейтрального (курячого, яловичого) вторинного бульйону, підсолити до смаку. Можна додати сметанку». Цей суп, запевняє цілителька, має потужну антиалергійну дію, знімає свербіж, гарно впливає на підшлункову залозу. Його можна вживати часто, а також додавати в нього м’ясо.
Заспокоять оздоровлювальні ванни
«Хворим зі свербежем великої ділянки тіла, - каже Олена Віталіївна, - я просто рекомендую робити обгортання з яблучного оцту. Для цього треба взяти пляшку оцту та стару чисту чоловічу сорочку. Вилити оцет в миску, потім туди покласти сорочку. Коли вона вбере оцет, ледь відтиснути й одягти на себе. Потім закрутитися, як у кокон, у простирадло, покривало тощо. Можна скористатися сторонньою допомогою. Полежати в такому коконі годинку й найближчим часом не змивати.
Якщо людина старенька, їй важко витримати такі обгортання, можна зробити кислі ванни. Для цього у ванну з теплою водою влити пляшку оцту, можна звичайного столового. Полежати в такій підкисленій водичці 15-20 хв».
Ефективним антисвербіжним засобом є відвар вербової кори, багатої на саліцилову кислоту. Натуропат поділилася з нами народним рецептом: 1 кг нарізаних тоненьких вербових гілочок залити 5 л води й варити 10 хв, настояти 30 хв і вилити у ванну з теплою водою.
Можна також приймати оздоровлювальні ванни, додаючи 1 л молока. Олена Віталіївна радить чергувати ванни. Наприклад, одного дня – оцтова ванна, другого – вербова, третього – з молоком. На четвертий день зробити вівсяну. Стандартний магазинний пакет вівсянки (чи таку само кількість висівок) зварити, перемішати й вилити у ванну з водою, полежати 15-20 хв. Можна додати й молоко. Увечері прийняти сульфат магнію.
За потреби ванни можна приймати й кілька разів на день.
І, звісно, однією з умов успішного лікування шкірних хвороб різного походження (крім кліща) є очищення печінки.
Чищення печінки за методикою діда жили
Про цю методику цілительці Олені Світко розповіла одна жінка, зателефонувавши після телепередачі за її участю. Суть очищення за рецептом натуропата й народного цілителя Жили була така: протягом дня замість їжі кожні дві години приймати порошки з трав, запиваючи їх соком лимона й відваром хвоща. Увечері зробити очисну клізму та випити маслинову олію. Це послабить шлунок, буде пронос і разом з випорожненнями вийдуть холестеринові «камінці».
Цей ефективний засіб Олена Віталіївна дещо модернізувала. «Так, порошки я пропоную запивати калієвим бульйоном, - говорить натуропат. – Він гарно тонізує й приглушує відчуття голоду. Рецепт бульйону: взяти по 1 середніх розмірів кореню селери, петрушки, пастернаку, невеличкий шматок гарбуза, 2 дрібки зеленого чаю, 3 л води (можна додати яблуко). Промиті й обчищені овочі подрібнити й, додавши чай, залити все в емальованій каструлі водою. Варити після закипання 30 хв, охолодити, процідити».
Олена Світко також рекомендує замість вечірньої клізми сульфат магнію: 1 ст. л. з верхом порошку на 0,5 склянки гарячої води з лимонним чи грейпфрутовим соком. Випити й на 30 хв лягти, підклавши під правий бік теплу грілку. Потім випити з інтервалом 5-7 хв 7 порцій суміші маслинової олії (першого холодного віджиму) та свіжого соку грейпфрута (по 50 мл). Після останньої порції знову лягти правим боком на теплу грілку на 30-40 хв. Через деякий час почнуться позиви до випорожнення, з ними мають виходити зелені холестеринові пробки – це свідчення успішного чищення.
Ця методика, за словами Олени Віталіївни, є універсальною. Під час очищення цілителька використовує в порошках до 25 різних лікарських трав, це, зокрема, листя сени, трава череди, трава чорниць, плоди коріандру, квіти пижма, трава собачої кропиви, солодка гола, насіння кропу, корені дивосилу, трава деревію, плоди горобини тощо. Основна дія цієї методики - відновлення головних функцій печінки - детоксикаційної, обмінної та жовчовивідної.
Але, як наголосила Олена Світко, цю процедуру очищення потрібно проводити обов’язково під наглядом фахівця!
Ще Олена Віталіївна дала кілька порад, як ліпше вийти з процедури очищення. У перші два дні цілителька радить їсти гречану кашу-розмазню на воді, овочевий суп на воді, тушковані овочі (з додаванням масла), овочеве пюре, яблука печені, буряки печені та відварені, зелений чай. На третій день можна їсти суп із крупів, відварені рибу, м’ясо, парові котлети, салати, соки, зелений чай. Першого тижня з молочних продуктів можна вживати лише кисломолочні. Два перших тижні треба забути про смажені, гострі, копчені страви та алкоголь.
Оголошується розіграш!
Натуропат, народна цілителька Олена Світко у своєму оздоровчому арсеналі має ще чимало унікальних порад і рецептів від багатьох захворювань. На прохання читачів 24 листопада з 14-ї до 17-ї в редакції «Здоров’я і довголіття» відбудеться пряма лінія з цілителькою, під час якої Олена Віталіївна відповість на ваші запитання. Тема розмови: «Рецепти довголіття. Чоловіче та жіноче здоров’я».
Під час прямої лінії з Оленою Світко серед наших додзвонювачів розігруватимуться книга з фіторецептами за авторством цілительки, її трав’яний збір та фітомазь.
Телефонуйте на номери редакції: (044) 424-12-42, моб.: 067-219-36-38.
Увага! Важливо не сплутати свербіж, пов’язаний з порушенням роботи внутрішніх органів, зі свербежем, спричиненим коростяним кліщем. Тому обов’язково потрібно звернутися до дерматолога, аби переконатися, що не кліщ є причиною свербежу.
Любов ПОЛЬОВА-САХАНДА.