
Ебоніт - матеріал, який одержують вулканізацією натурального або синтетичного каучуку. У його складі – майже третина сірки. Ебоніт має високу стійкість проти кислот і лугів, він дуже добрий електроізолятор. Достатньо сказати, що з ебоніту дотепер виготовляють акумуляторні баки.
Для лікувальних цілей підійде кружечок з ебоніту діаметром 120 мм і товщиною 10 мм. Залишається прикріпити ручку з ебоніту або ж із дерева, і пристрій готовий до застосування.
Методика лікування. Під час тертя ебоніту об шкіру виникають біоструми, які не заподіюють шкоди здоров’ю, проте ефективно впливають на зони патології. Для кращого ковзання кружечка по тілу шкіру попередньо посипають тальком або дитячою присипкою. Нижню частину кружка притискають до тіла. Якщо сеанс лікування, приміром, проводить медсестра, то другою рукою вона обов’язково торкається тіла пацієнта - для створення замкнутого кола.
Сеанс лікування триває не більш як 15 хвилин. За підвищеного тиску, серцевих захворювань - не більш як 10 хвилин.
Показання.
• Радикуліт, поліартрит — масаж попереку. Або надягають пояс із ебонітових пластин завтовшки 3-4 мм. Пояс носять під сорочкою, на голому тілі. І те, й те використовують - до зникнення болю.
• Ревматизм, ревмокардит: масаж зон патології.
• Гіпотонія: масажують верхівку плеча, потилицю, потиличну частину голови. 10 сеансів масажу - 10 днів перерви.
• Гіпертонія I і II ступеня: легке погладжування обличчя. З появою поколювання в ділянці серця - припинити.
• Оніміння кінцівок, захворювання суглобів: масажування кінцівки 10—15 днів поспіль. Потім перерва на 5-7 днів.
• Викривлення хребта в дітей: легкий масаж хребта.
• Грип: ебонітові масажі як профілактика.
Масажують обличчя по колу: чоло, ліва щока, підборіддя, права щока, чоло. За 5-7 хвилин піднімають кружок і 1-2 хвилини роблять ті самі рухи в повітрі.
Спізнилися із профілактикою? Такий масаж не буде зайвим і в період хвороби.
• Виразкова хвороба шлунка, хронічні захворювання кишок:
масажують живіт чітко за годинниковою стрілкою, друга рука
відпочиває позаду на попереку.
• Запалення легенів: масажують спину навколо лопаток, вільну руку тримають на грудях.
• Астма, задишка: масаж, рекомендований за запалення легенів. Почергово масажують: одного дня спину, наступного - груди. Можна з ебонітових пластинок завтовшки 2-3 мм (до 15 штук), виготовити велике «циганське» намисто й носити його нижче шиї.
• Кольки в печінці, нирках, сечоводах: масажують поперек невеликими коловими рухами, друга рука лежить нижче пупка.
• Захворювання печінки: масажують печінку з боку живота, друга рука лежить на попереку. Можна прикласти ебонітовий кружечок до печінки на ніч.
• Тромбофлебіт: легке погладжування поблизу запаленої ділянки. Можна надягти на хворе місце ебонітовий пояс або прикласти до нього ебонітовий кружечок. Запалених або почервонілих ділянок - не торкатися!
• Ангіна, синусити: масажують обличчя, чоло або носять на шиї ебонітове намисто. Винахідник цього способу оздоровлення заступник начальника Ленінградської військово-медичної академії з науки доктор Гончаров розробив також методики лікування за допомогою ебонітового кружка й інших пристроїв з ебоніту таких захворювань, як гайморит і запалення середнього вуха, коліт і апендицит, панарицій, фурункул і ячмінь на оці, закрепи та геморой, і навіть статева слабкість чоловіків. Наприклад, ебонітові свічки за геморою.
Запобіжні заходи. Зберігайте ебонітовий кружечок або будь-яке інший лікувальний пристрій з ебоніту (намисто, пояс, свічки) в поліетиленовому пакеті й не на світлі. Перед уживанням вимийте з милом у теплій воді.
Володимир БЕРСЕНЄВ,
заслужений лікар України,
лікар-невропатолог вищої категорії.