Відпочинок на вулику-лежанці, майстер-клас із виготовлення свічок, прополісно-воскове прогрівання хворих місць, масаж гарячим глиняним горщиком, очищення організму восковими лійками, насолодження музикою дримби та ще багато чого цікавого відбулося в апісадибі в селі Білогородка на Київщині.
Саме тут її гостинний господар лікар, відомий апітерапевт Олексій Пащенко за сприяння Спілки сільського зеленого туризму вперше в Україні організував Фестиваль воску. Серед гостей були провідні фахівці України з бджільництва та апітерапії, лікарі, народні цілителі.
Гармонізують… бджолині стільники
Цього дня кожен, хто мав бажання, міг подрімати на вулику-лежанці, підставляючи своє тіло оздоровчому теплу, енергетиці маленьких смугастих трудівниць. За словами Олексія Пащенка, якщо відчуваєте перевтому й занепад сил, маєте хворі суглоби, то 40 хвилин перебування на такій лежанці під ледь чутне гудіння бджіл відновлює організм, наповнює енергією і знімає хвороболиві симптоми. А весь курс вуликотерапії значно поліпшує стан опорно-рухового апарату, зменшуючи біль, повертає рухомість суглобам.
За метр від лежанки розміщений ще один цікавий прилад – конструкція із 8 рамок зі стільниками. Воскові рамки з’єднані між собою таким чином: дві зверху, дві по боках і дві позаду – така собі квадратна шапочка. Це, так би мовити, апігармонізатор (Apes-harmonizer) – спільне творіння пана Олексія та його двох колег: Синишина й Соловінського.
Якщо вам докучає головний біль, паморочиться голова чи геть немає сил, тоді вам саме сюди, - каже лікар, вміщуючи на стілець під восковий ковпак гармонізатора одну зі своїх гостей. - Досить посидіти тут 16-24 хвилини, й сили повертаються, поліпшується мозковий кровообіг, голова просвітлюється, енергетика очищується».
Оздоровлення на вулику та в апігармонізаторі відбувається при запалених воскових свічках. А перед тим, як лягти на вулик, лікар дає всім напитися якісної води. Пояснює, що наш організм - понад 90% рідина, тож, додавши водички, ми збільшимо кількість нашої структурованої рідини.
Перед входом у приміщення висить ікона Пантелеймона-цілителя, тексти молитов «Отче наш…», за бджіл, до святого Пантелеймона. І обов’язково наставляння самого лікаря, що приступати до оздоровлення треба лише з гарними та світлими думками, тоді й результат буде чудовим.
Родзинка фестивалю – воскова кімната
Звісно, тема воску була основною на фестивалі, але справжньою родзинкою стала воскова кімната. Отож Олексій Пащенко створив своєрідне царство воску – воскову кімнату: стіни, стеля - все вкрите доволі грубим шаром цієї диво-речовини. До речі, формулу воску до цього часу так і не розкрито. Воскова свічка не просто дає світло, а й очищає простір навколо. Запалену свічку під час роботи ставить між собою й пацієнтом цілитель, захищаючись таким чином від негативу.
«Ця кімната має не лише чудовий медовий аромат, - розповідає Олексій Олексійович, - завдяки воску, який зберігає енергетику бджоли та всі корисні властивості меду й пилку. Якщо у вас головний мозок перевантажений негативною інформацією, віск її забере».
У восковій кімнаті в людини минає головний біль, вона заспокоюється, навіть тиск приходить до норми тощо. Цьому сприяє тут усе: і духмяне сіно, й покривало та простирадло з конопель, які в холодну погоду зігрівають, зберігаючи тепло, а в спеку холодять і не дають пітніти.
Восково-прополісні прогрівання зарадять у разі парезу
На Фестиваль воску до садиби Олексія Пащенка завітало дуже багато цікавих людей і унікальних фахівців. Бабуся лікаря-апітерапевта зі Східниці Дмитра Синишина була місцевою знахаркою, вона допомагала людям різними народними методами. Мабуть, тому апітерапія стала важливою ланкою в лікарській практиці пана Дмитра.
На фестивалі пан Дмитро показав майстер-клас із восково-прополісного прогрівання ділянки живота після операції з приводу грижі, з використання апіпластиру власного виробництва.
«Восени у вулик на рамку кладу сатинову тканину, - розповідає лікар. – Там вона лежить кілька місяців, насичуючись різними корисними речовинами життєдіяльності бджіл. Потім витягую, ріжу на невеликі шматочки (залежно від площі застосування) й цілющий пластир готовий».
Поки віск топиться на водяній бані за температури 65-70 градусів, лікар протирає пацієнтові настоянкою прополісу хворе місце, яке буде прогрівати. Потім змащує його олією на квітах кульбаби. (Для олії скляну ємність наповнити квітами та залити кукурудзяною чи лляною олією, закрити кришкою й настояти 16 діб у темному місці. Потім процідити.)
Після цього пан Дмитро накладає пластир і змащує його олією із живиці й прополісу, а поверх кладе шматочок полотнинки (чи марлю в кілька шарів), змочений у розтопленому воску. Гарно укутує пацієнта й залишає такий компрес на 40-60 хв.
«Така процедура, - каже лікар, - вводить у шкіру поживні речовини й забирає хвороби та негатив». Особливо помічні такі восково-прополісні прогрівання за допомогою пластиру
в разі парезів, поліартриту, на пальцях зокрема.
Горщик підтягне опущені органи й вижене образи
Зацікавили гостей Фестивалю воску майстер-класи, які демонструвало подружжя з невеличкого містечка Таращі Анатолій та Марія Івашини. Викладачі Таращанського технікуму Марія та Анатолій не лише навчали професійної майстерності студентів, а й займалися народознавчою діяльністю. Вони передавали свої знання та вміння студентам, ділилися з ними своїми напрацюваннями, знайомили з методами оздоровлення наших пращурів, мольфарства. Надзвичайно цікавими були й їхні розповіді щодо цього, підтверджені практичними прикладами на Фестивалі воску.
Спочатку пан Анатолій близько години розважав гостей грою на різних інструментах, зокрема, на дримбі, губній гармошці та своєрідній міні-трембіті. Причому, це була не просто гра, Анатолій Івашина розповів, як кожен інструмент, звук вливає на наші органи, повертаючи їм здоров’я.
І звісно, не обійшлося без народних методів оздоровлення із застосуванням продуктів бджільництва, зокрема, воску, якому, власне, й було присвячено фестиваль. Тож пан Анатолій, вправно скрутивши тоненьку високу трубочку-лійку з провощеного полотна, поставив її в пуп піддослідному пацієнтові, роль якого виконував того дня господар апісадиби Олексій Пащенко. А потім чоловік підпалив воскову трубку, яка, згораючи, немов витягувала хвороби через пуп. До речі, Олексій Олексійович так і сказав, що в нього були саме такі відчуття.
Ще Анатолій Івашина продемонстрував стародавній метод, як за допомогою звичайного глиняного горщика, що є, мабуть, у кожному домі, відновити правильне положення опущених органів . Спочатку треба попрацювати з поперековим відділом хребта – промасажувати його кілька хвилин, можна руками чи медичними банками. Причому, треба дивитися, щоб шкіра відтягувалася, як у тварин. Потім людина перевертається на спину. Ноги хвора людина має підтягнути, аби вони були під кутом.
Пан Анатолій живіт «пацієнта» змащує маззю на основі воску, легенько масажує його руками. Потім бере горщик (оптимальний варіант, за словами чоловіка, аби горлечко було на розмір розкритої долоні хворої людини), краї також замащує маззю, аби не так пекло. Далі восковою свічкою (але, щоб краї не були дуже гарячими й не стався опік) Анатолій Івашина прогріває горщик усередині, таким чином випалюючи кисень, і ставить на ділянку пупа. «Тут розміщується точка «джерело життя», - пояснює чоловік. - Це особливе місце, через яке від матері до дитини надходили корисні речовини й через яке ми виганяємо негатив».
Просуваючи легенько горщик по животу за годинниковою стрілкою, пан Анатолій коментує свої дії: ось горщик повзе на ділянку товстого кишківника, далі - печінки, тут, за словами чоловіка, концентрується агресія.
«У ділянці тонкого кишківника, - розповідає він, - у нас розміщуються неперетравлені емоції, образи, які й спричиняють проблему. За допомогою цієї процедури ми витягуємо ці емоції, звільняючи від них людину».
У такий спосіб, пояснює Анатолій Івашина, можна не тільки ставити на місце шлунок, кишківник, а й лікувати передміхурову залозу, допомогти людині позбутися зайвої маси тіла тощо. До речі, й пан Анатолій , і його дружина таку процедуру легко виконують самі собі.
Дружина Анатолія Івашини, пані Марія, поділилася з гостями народними методами, які допомагають усунути переляк , пристріт у дитини чи дорослого, що дісталися їй у спадок від своєї родини. «У нашому селі, як тільки дитинка перелякалася чи погано спала, була неспокійною, плакала без причини, виливали воском над нею чи над її одягом».
Чоловікам робили процедуру в чоловічий день тижня, а жінкам - у жіночий. Людину садять на порозі, ставлячи табуретку на лезо покладеної там сокири. Над головою тримають (неважку) миску з водою й до неї притискають лезом ніж, аби відігнати всяке зло. Розігрітий у мисці віск (приблизно склянка) поступово виливають у воду, де вимальовується картинка - причина хвороба. Під час цього дійства над чоловіками читають «Отче наш», а над жінками «Богородице Діво, радуйся».
«Зазвичай, - каже пані Марія, - після трьох таких процедур проблема зникає».
Після роботи запаліть свічечку
Молодий бджоляр Андрій Павлюк, який завітав на фестиваль із міста Чортків, показав цікавий майстер-клас із виготовлення воскових свічок, причому різноманітної тематики: тут і янголики, й дівчатка, й булави, й будиночки…
За словами пана Анатолія, віск у вулику насичується корисними речовинами протягом 3 місяців. Збагачений ефірними оліями різних рослин, він містить мікроелементи та прополіс, тому воскова свічка не просто світить, переконаний чоловік, вона має оздоровчий ефект (особливо освячена в церкві), забирає негативну енергію.
«Коли ввечері прийдете додому після робочого дня, - радить Анатолій Павлюк, - запаліть свічечку, сядьте чи приляжте й розслабтеся. Утома відійде, проблеми, які довелося розв’язувати протягом дня, виявляться дрібницею».
Крім свічок, Андрій Павлюк готує різнокольорові ароматні мила, препарати воскової молі, прополіс тощо, причому мила всі мають натуральний склад і не містять хімічних шкідливих речовин.
Ну й, крім того, Олексій Олексійович поділився з нашими читачами ще й цікавими рецептами.
Чоловікам він порадив для потенції й гарного здоров’я статевих органів двічі на рік, навесні та восени, з’їдати по 600 г обніжок. По 1 ст. л. двічі на день.
А для тих, хто перепив і не може відійти від згубного впливу «зеленого змія», проти похмільного синдрому апітерапевт рекомендує так званий український антиполіцай. Уранці на похмілля з’їсти жменю бджолиних обніжок – це усуває запах, знімає головний біль, дає ясність мисленню.
Аби позбутися паразитів у кишківнику, лікар рекомендує скористатись 10% прополісною олією. Дітям дають по 1 ч. л. натще, а дорослим - по 2 ч. л.
Нагадаємо, що сезон вуликотерапії, бджоловжалювання й узагалі оздоровлення продукцією бджільництва в апісадибі лікаря Олексія Пащенка – вже розпочався.
Любов Польова-Саханда.