ФІТОГОРМОНИ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ

Поділитися:
ФІТОГОРМОНИ для здоров'я жінок і чоловіків

Євгеній СОНІЧЕВ, лікар народної та нетрадиційної медицини (фітотерапевт) Київського міського центру здоров’я

Рослини здавна допомагали людям справлятися з різними недугами, підтримували бадьорість духу й тіла. А деякі трави сприяли подовженню молодості й довголіттю. Наприклад, нещодавно досліджено, що певні рослини містять хімічні речовини, подібні до людських гормонів (жіночих — естрогенів і чоловічих — андрогенів), їх назвали фітогормонами (гормонами рослин). Вони здатні відновлювати гормональну систему нашого організму (з роками вона втрачає свою активність, вироблення гормонів знижується), позитивно впливають на кісткову тканину, менструальний період, чоловічу статеву функцію.

КОНЮШИНА — ЦІЛИТЕЛЬ

До рослин, які мають естрогенну активність, належать шишки хмелю, пророслий овес, люцерна. Багато цілющих властивостей у конюшини, вона нормалізує роботу сечостатевої системи жінок (усуває сухість, печіння, неприємні відчуття під час сечовипускання, помічна в разі нетримання сечі), допомагає легше переносити клімактеричний період, перешкоджає розвитку атеросклерозу, остеопорозу, підвищує загальний тонус організму. Лікувальний напій потрібно готувати так: залити 1 ч. л. голівок сушеної червоної конюшини склянкою окропу, настояти 30 хв і пити тричі на день по 100 мл за півгодини до їди. Можна 2 ч. л. трави залити 1 склянкою окропу та приймати тричі на день по півсклянки. Курс лікування — 40 днів. Після 30 днів курс варто повторити. Конюшина не спричинює побічних явищ, тому приймати її можна довго. А от із шишками хмелю треба бути обережним. Бо передозування ліками з цієї рослини може спричинити ускладнення, наприклад, маткові кровотечі, оскільки хміль дуже активний, тому краще не використовуйте його без лікарського контролю.

ПРО ЧЕРВОНУ ГОРОБИНУ

Зараз із метою оздоровлення й омолодження можна додавати в чаї перекручені з цукром ягоди червоної горобини, в її гронах (це експериментально підтверджено) — багато естрогенів. Із сушених плодів горобини варіть компот — це корисно та смачно. Або приготуйте такий напій: півсклянки горобини залийте літром окропу, витримайте 6 годин (можете залишити на ніч) і пийте по 100—150 мл тричі на день, незалежно від прийому їжі. Взагалі, горобина — це і ліки, і засіб профілактики, і харчова добавка. Добре її чергувати з конюшиною. Естрогенну активність мають соєва, лляна та соняшникова олії. Приготуйте з них суміш, яка очищує та бадьорить: змішайте в однакових пропорціях три види олій та додавайте по 1 ч. л. у каші, гарніри, салати щодня. Олії також допомагають багатьом продуктам краще засвоюватися, не даючи їм перевантажувати наші системи й органи.

ДЛЯ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ — ЛІЩИНА Й КРОПИВА

Фітоестрогени є у листі й гілочках ліщини. Вони здатні унікальним чином оздоровлювати передміхурову залозу, за аденоми простати — це дуже дієвий засіб. 1 ч. л. листя або гілочок залийте 500 мл окропу, дайте настоятися 30 хв та приймайте по 150 мл тричі на день до їди. Нормалізує роботу передміхурової залози й настій коріння кропиви. Накопайте його, помийте, просушіть на сонці, подрібніть. 1 ч. л. заваріть 500 мл окропу, після настоювання 30 хв приймайте по 150 мл тричі на день до їди. Корисний збір листя ліщини й коріння кропиви (3:1). Готувати напій, як у попередніх рецептах. Для омолодження чоловічого організму готуйте настій еспарцету. 1 ч. л. трави  залийте  0,5 л окропу,  після 30-хвилинного настоювання пийте по 150 мл тричі на день протягом 7—10 днів. Тиждень — перерва й курс повторіть. З давніх-давен еспарцет використовують як засіб, що збуджує статеву функцію.