ФІЗКУЛЬТУРА ДЛЯ ОЧЕЙ

Поділитися:
ФІЗКУЛЬТУРА ДЛЯ ОЧЕЙ

АБО ПРО ДЕШЕВИЙ ТА ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ ЗОРУ 

Існують різноманітні методики вправ, які дають змогу зняти напруження з очей, зміцнити очні м’язи й зменшити прояви короткозорості та далекозорості. Запорукою успіху є регулярне виконання вправ: періодичні заняття «за настрою» не принесуть бажаного результату. Крім того, потрібно запастися терпінням, оскільки перші симптоми поліпшення будуть помітні не відразу.

(Початок )

ПОЧИНАТИ СЛІД ІЗ РОЗМИНКИ ТА МАСАЖУ

Розминка і вправи для голови.
1. Нахили головою вперед і назад. Рухи робимо не поспішаючи.
2. Нахили головою вправо-вліво.
3. Повільні колові рухи головою: на рахунок від 1 до 8.
4. Колові рухи в плечових суглобах (вперед і назад).
5. Відводимо плечі назад і зводимо вперед.
6. Піднімаємо плечі вгору й різко скидаємо.
Усі вправи повторюємо 3—5 разів. Через 3 дні можна робити від 5 до 10 разів кожну вправу за один підхід.

Масаж для поліпшення кровообігу.
Масаж обличчя та очей є другим кроком назустріч повноцінним посиленим вправам. Обов’язково зніміть окуляри. За 10 хвилин до початку вправ прийміть олійний розчин прополісу (рецепт приготування описано в попередній статті).
1. Двома пальцями обох рук масажуємо лоб над бровами.
2. Двома пальцями обох рук масажуємо брови.

3. Двома пальцями обох рук масажуємо вилиці під очима, при цьому не допускайте потрапляння пальців в очні западини.
4. Середніми пальцями обох рук масажуємо крила носа й перенісся.
5. Двома пальцями обох рук масажуємо скроневі ділянки.
6. Двома пальцями обох рук масажуємо вушні раковини й ділянку за вухами.
7. Чотирма пальцями обох рук масажуємо м’язи ззаду шиї.

Масаж роблять коловими рухами в протилежних напрямках. Він не має спричиняти неприємних, болісних відчуттів. Показником правильно зробленого масажу є легке почервоніння ділянки, яку масажували. За допомогою масажу поліпшуємо кровообіг у ділянці очей, сприяємо кращому постачанню тканин киснем і поживними речовинами.

Масаж очей.
Масаж очей роблять подушечками пальців.
1. Два пальці обох рук підводимо під нижні повіки, очі при цьому заплющені, основний упор пальців — на нижні краї очних впадин, відбувається натискання на очі через нижні повіки знизу вгору.
2. Два пальці обох рук накладаємо на верхні краї очних впадин, виконуємо легке натискання на очі через заплющені повіки згори вниз.

3. Вказівні пальці обох рук прикладаємо до зовнішніх куточків заплющених очей і виконуємо легкі натискання від скронь до перенісся.
4. Вказівні пальці обох рук прикладаємо до внутрішніх куточків заплющених очей і виконуємо натиснення від перенісся до скроневої ділянки.
5. Вказівні пальці обох рук прикладаємо до заплющених повік у ділянці зіниці й виконуємо легке натискання всередині очей.
6. Защипуємо очі чотирма пальцями (без мізинця) і з усіх боків рівномірно натискаємо на очні яблука через закриті повіки.

7. Розтягування повік шляхом натягування шкіри у скроневій ділянці, повіки при цьому прикриті, а м’язи обличчя розслаблені.
Якщо масаж очей зроблено правильно, то після його закінчення не повинно бути мерехтіння мушок, райдужних плям, кіл. Намагайтеся робити рухи повільно й нерізко, а натискання — легко й плавно, прислухайтеся до своїх відчуттів. Дуже добре робити масаж вранці за 30 хвилин до їди.
У досягненні хороших результатів важливу роль відіграють постійність, увага та комплексний підхід, тому що очі — це не автономна частина тіла. У нашому організмі все взаємопов’язано.
 

ПОМІРНІ ФІЗИЧНІ ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

У сучасному суспільстві часто недооцінюють важливість фізичних вправ.
Лікарі стверджують, що малорухливість — прямий шлях до ранньої смерті. Встановлено, що тридцятихвилинні щоденні фізичні вправи — достатній рівень фізичної активності для того, щоб бути здоровим.
Щоб фізичні вправи приносили користь, потрібно:

- виконувати вправи щодня;
- загальне щоденне навантаження може накопичуватися протягом усього дня;
- тривалість занять — приблизно 30 хвилин на день.
За 10 хвилин до початку вправ приймаємо олійний розчин прополісу (природний антисклеротичний засіб). У минулому номері було опубліковано рецепт його приготування. Але для тих, хто не читав, рецепт повторено, враховуючи його важливість та ефективність.

Шматочок прополісу величиною як волоський горіх покласти в металеву ємність, залити 250 мл олії, поставити на водяну баню й нагрівати помішуючи до повного розчинення. Щоб прополіс розчинився швидше, його можна заморозити в холодильнику, подрібнити на крупній тертці, а потім розчинити в олії. Отриманий розчин охолодити, відфільтрувати через 8 шарів марлі, зберігати в холодильнику. Приймати по 15 крапель на 1 ч. л. меду: розсмоктуючи в ротовій порожнині.

Вправи виконуємо за півгодини до їди, тричі на день. Після кожної вправи робимо легке швидке кліпання або заплющуємо очі на кілька секунд, даючи можливість розслабитися.
1. Сядьте прямо, очі дивляться вперед, голова нерухома.
2. Робимо рух очима вгору-вниз.
3. Робимо рух очима вправо-вліво.
4. Робимо рух очима по діагоналі.
5. Малюємо очима прямокутник.
6. Малюємо очима ромб.
7. Малюємо очима трикутник.
Кількість у кожній окремій вправі підбирається індивідуально. Збільшувати навантаження варто, починаючи з 1—3 рухів за один підхід.
Після масажу для поліпшення кровообігу й перших найпростіших вправ зробіть вправу для розслаблення м’язів ока й, розплющивши очі, відразу ж подивіться на перевірну таблицю.
 

ВПРАВИ ДЛЯ РОЗСЛАБЛЕННЯ ОЧЕЙ

Наші очі потребують відпочинку. Коли ви заплющуєте очі, то, звичайно, сприяєте деякому їх розслабленню і відпочинку. Однак вони, самим Господом призначені для сприйняття світла, не можуть повністю розслабитися, коли на них падає навіть незначна кількість світла.

Як очі можна розслабити?
Під час вправ напружуються окорухові м’язи, поліпшується кровообіг. Але певні групи м’язів звикли напружуватися, тому, щоб швидше побачити хороший результат, обов’язково слід після кожного заняття виконувати особливу вправу для розслаблення очей: долоньки складаються будиночком, пальці однієї руки накладені на пальці іншої, закриваємо ними очі, «одягаючи» на перенісся. Ніс при цьому залишається вільним, очі заплющені. Виконання вправи не має супроводжуватися якимось м’язовим напруженням. Для цього потрібно зручно розташуватися: сидячи за столом, поставити лікті на м’яку підстилку, або ж обперти їх об спинку стільця, або ж притиснути до грудей. Переконайтеся в тому, що світло не проникає крізь долоньки.

Ця вправа може зайняти у вас 1-2 хвилини, після чого очі слід потерти через заплющені повіки кулачками або кінчиками пальців, а потім розплющити й подивитися на перевірну таблицю. Поки м’язи не надали окові звичної форми, ви бачитимете ліпше, чіткіше, ясніше. Із кожним заняттям ефект буде тривалішим. Ця вправа дає можливість очам розслабитися, адже під долоньками, в повній темряві, очі ні на чому не фокусуються. А напруга очей — перша причина поганого зору.

Великі повороти (довгі погойдування).
Вправи для розслаблення очей і всього тіла передбачають і великі повороти.
Станьте прямо, ліпше обличчям до вікна (було б добре, якби на вікні стояла грати з вертикальними прутами або ж були якісь інші вертикальні елементи, наприклад бруси рами). Розставте ноги так, щоб між ступнями було приблизно 30 сантиметрів. Ці дані наведено для людини середнього зросту. Що вищий зріст людини, то більшою має бути це відстань, і навпаки. Випряміть добре спину (хребет), не сутультеся. Руки висять вільно й абсолютно розслаблено (як батоги) з боків тіла. Тепер поверніть плавно й м’яко тіло навколо своєї вертикальної осі до лівої стіни. Для полегшення повороту ви можете відірвати п’ятку правої ноги від підлоги, повертаючи її на носку вліво. Тепер поверніть тіло до правої стіни, відриваючи одночасно п’ятку лівої ноги від підлоги.

Таким чином, ваше тіло повинно зробити поворот від лівої стіни до правої по дузі 180 градусів. Робіть такі повороти підряд, безперервно, м’яко й плавно.
Щоб вправа дала ефект, потрібно чітко дотримуватися наступних ключових моментів.
- Голова, плечі й очі мають складати ніби єдине ціле й під час повороту рухатися разом. Очі мають увесь час дивитися прямо, об’єкти перед - бути розмитими.

- Під час поворотів не слід заплющувати очі, інакше ви не побачите, як світ пропливає повз вас.
- Робіть повороти плавно, повільно й безперервно. Середній темп поворотів тіла має становити 16 повних поворотів за хвилину.

Загальна кількість поворотів в одному підході має бути сто. Шістдесят поворотів потрібно зробити, щоб досягти потрібного вам ступеня розслаблення. У межах від 60-го до 100-го повороту ви насолоджуєтеся досягнутим рівнем розслаблення, покликаним допомогти поліпшити ваш зір. Великі повороти виконують як підготовчий етап до інших вправ, коли потрібно попередньо гарненько розслабитися.


ІМОВІРНІ УСКЛАДНЕННЯ

Увага! Симптоми перенапруження окорухових м’язів: головний біль, ниє очне яблуко, відчуття піску в очах, сльозотеча, потемніння в очах, мерехтіння крапок, кіл, кольорових плям перед очима, скрип в очних впадинах під час руху очей.
Ці симптоми можуть виникнути, якщо ви користувалися окулярами тривалий час. Окоруховим м’язам буде легше, якщо навантаження збільшуватиметься поступово, ви користуватиметеся більш слабкими окулярами й носитимете їх у разі крайньої потреби. Усі вправи робіть уважно й обережно, навантаження збільшуйте поступово.

ДОДАТКОВІ КУТОВІ ВПРАВИ

Вправи для відновлення зору універсальні як для короткозорих, так і для далекозорих. Гладка мускулатура, яка забезпечує оку рухливість, складається з розташованих в одному напрямку м’язових волокон. Для того щоб одні м’язи натренувати, а інші, напружені, розслабити, потрібно впливати на м’язи в різних напрямках.
Усі додаткові вправи робляться в ріст людини. Рухаються тільки очі, обличчя спрямовано вперед.

1. Куточок /\.
2. Куточок \/.
3. Куточок (більше)>.
4. Куточок (менше) <.
5. Частокіл / \ / \ / \ / \ / \ / по вертикалі.
6. Частокіл по горизонталі.
Після кожної вправи зробіть легке швидке кліпання очима або заплющте їх на кілька секунд, даючи можливість розслабитися.

Рухи потрібно робити повільно, не різко, не більш як 1-3 рази, навантаження збільшуйте поступово, за 10 хвилин до вправ не забудьте вжити олійний розчин прополісу. Після вправ обов’язково виконайте вправу для розслаблення очей і перевірте зір на перевірній таблиці відразу ж, щойно розплющите очі.

Щоразу, проводячи програми з відновлення зору, я запитую, хто і скільки разів на день робить масаж і вправи. Зазвичай найліпші результати в тих, хто виконує вправи регулярно. І обов’язково є поліпшення навіть у тих, хто займається, тільки відвідуючи програму, тобто один раз на день.

Уривки з книги «Восстановление зрения».

(Продовження)

Сергій ГАВРЮК,

фахівець Всеукраїнського благодійного фонду «Краще життя», ведучий програми «Діагноз здоров’я» на телеканалі «Надія».

передплата