ФОРМУЛА УСПІХУ ТА ЗДОРОВ’Я ВІД ПЕТРА ЧИРУХІНА

Поділитися:
ФОРМУЛА УСПІХУ ТА ЗДОРОВ’Я ВІД ПЕТРА ЧИРУХІНА

Зазвичай сучасні люди  хочуть бути успішними та здоровими. Однак життя так влаштоване, що лише одного бажання недостатньо для здійснення  мрій. У чому ж секрет успіху людського життя? Як стати переможцем? Що заважає людині досягати поставлених цілей, а що, навпаки, допомагає їй у цьому? Чи можна досягнути здорового довголіття? Цими питаннями переймається  більшість людей на нашій планеті.  На ці та інші запитання відповість відома у сфері спорту людина – директор Центру психофізичної підготовки та реабілітації, тренер-психоаналітик, біоенергокоректор Петро  ЧИРУХІН.  За допомогою своєї методики, яка ґрунтується на взаємодії й управлінні людськими ресурсами та навколишнього світу, він уже багато років допомагає людям бути успішними не лише на професійному терені, а й у всіх інших сферах життя, зокрема й збереження та відновлення здоров’я.

Життя, з якого хочеться брати приклад

- Петре Пилиповичу, розкажіть, будь ласка, про себе та свою методику…
- Я виховувався в багатодітній родині. Батько помер, коли мені було шість років, і я опинився в дитячому будинку. Звісно, було складно, але спорт і вроджений оптимізм допомагали мені долати всі труднощі та перешкоди. Заняття спортом привчили мене до порядку та дисципліни. Ще з дитинства я мріяв бути футболістом.  І мрія моя збулася: в юності грав нападником за маріупольські футбольні команди  «Водник», «Локомотив» та ін. Але, на жаль, через травму колінного суглоба був змушений залишити футбол.
Проте я не занепав духом і знайшов себе в туризмі. Працював старшим інструктором на турбазі «Аланія» в Архизі (Західний Кавказ), виконав нормативи на звання «Майстер спорту СРСР з гірського туризму». З туристичними групами пройшов такі гірські масиви, як Кавказ, Тянь-Шань, Памір, Алтай. Це було неабияке випробування та загартування на подолання труднощів: 10-12 годин у дорозі з 30-40-кілограмовим рюкзаком за спиною. Але, незважаючи на це, намагався перебувати в гармонії з собою і навколишнім світом.
Мені випало закінчити багато різних навчальних закладів. Я і вчитель фізкультури, й тренер із футболу, і психотерапевт, і мануальний терапевт, володію спортивно-оздоровчим масажем та ін. Усе своє життя я постійно навчаюся, удосконалююся, підвищую свою кваліфікацію. В одному філософському трактаті сказано: «Перші 60 років свого життя потрібно удосконалюватися, розвиватися, а далі - передавати свої знання, досвід, уміння та навички молодому поколінню…»  Цим і намагаюся нині займатися.
- Яке у Вас цікаве й активне життя, Петре Пилиповичу! Тому, мабуть, роки не мають над Вами влади й жодне постаріння Вам не загрожує…
- Так, ви маєте рацію. Я зовсім не почуваюся на свої роки й завдячую цим якраз своєму способу життя. Нині я тренер-психолог, біоенергокоректор.
Треба розуміти, що наші думки матеріальні, і те, що ми думаємо, - те й отримуємо. Моє завдання як фахівця  задати напрям упевненості, гармонійності, успішності в тій чи тій діяльності. Я працюю з людьми комплексно, на всіх рівнях: фізичному, духовному та інтелектуальному. У результаті підвищується рівень позитивного мислення й формується позитивна аура, яка обов’язково сприяє успіху.
Я працював з такою відомою командою, як «Металіст», - унаслідок  цього вона очолила турнірну таблицю вищої ліги. У 1997-2004 роках працював із київським «Динамо». На цей період припали гучні перемоги киян над лондонським «Арсеналом»,  іспанською «Барселоною», московським «Локомотивом» і багатьма іншими командами. Свого часу працював і з донецьким «Шахтарем», київським «Арсеналом», луцькою «Волинню» та ін. Крім того, я допомагав і допомагаю бути успішними й досягати перемоги спортсменам-олімпійцям: гімнастам, боксерам, борцям, важкоатлетам.
Але не подумайте, що моя методика діє лише на спортсменів. Так само успішно я працюю й зі звичайними людьми, допомагаючи їм не лише бути успішними, а й поліпшити своє здоров’я. До кожного в мене індивідуальний комплексний підхід: даю потрібні рекомендації як психо- та біоенергокоректор, проводжу масаж, підбираю оздоровчі комплекси та вправи, за допомогою яких людина позбувається фізичних застійних явищ у своєму організму, енергетичних блоків і вже за кілька сеансів починає почуватися здоровою та гармонійною.

Віра, надія, любов…

- Петре Пилиповичу, чи можуть застосовувати Вашу методику наші читачі самостійно?
- Моя методика проста й складна одночасно. Складається вона лише з 5 пунктів, які тісно взаємопов’язані. Головне в ній - це дотримання цих 5 правил у своєму повсякденному житті.
Перший пункт методики –  жити, дерзати, працювати й творити з Вірою, Надією та Любов’ю. Можливо, це звучить абстрактно й пишномовно, але, повірте мені, без цього успіху та здоров’я не здобути. Віра, Надія, Любов - це те, що повинно супроводжувати нас кожну хвилину життя: Це те, що допомагає долати будь-які знегоди, перешкоди, проблеми та негаразди. Це те, до чого слід звертатися відразу - щойно виникатимуть якісь сумніви, страхи, апатія тощо. Це перший і найголовніший пункт мого життя й моєї методики.
Дуже гарна й дієва порада - розправлення плечей. Щойно зловили себе на тому, що вас щось гнітить: розправте плечі, підніміть руки та обличчя «до неба» і скажіть собі: «Я єсьм… Чарівником сьогодні буду й невдачу на удачу оберну». Це відразу підключить вас до Божественного потоку, ввімкне ваші резерви організму та допоможе налаштуватися на хвилю переможця.

Молитва та зарядка

Другий пункт звучить так: «Людський організм є саморегулювальною біологічно  активною системою, яку потрібно очищувати, насичувати, вдосконалювати». На цьому пункті я хочу зупинитися детальніше. Він передбачає насамперед щоденну ранкову зарядку, що складається з психофізичних вправ для зміцнення тіла, душі й розуму.
Перед початком ранкової гімнастики потрібно обов’язково звернутися з молитвою до Бога. Молитва має бути з Вірою, що ми вже маємо те, чого потребуємо, на що заслуговуємо. Тож уранці, прокинувшись із вдячністю до Бога, батьків, родини, до себе за все, що мали, маєте й будете мати, – ми відразу вмикаємо позитивне мислення, налаштовуємося на чудовий день, настрій, гарне самопочуття.
Починаючи зарядку, слід потягнутися, розправити плечі, подумки наповнити себе: кожну свою клітину, орган, систему, - радістю, здоров’ям, енергією, любов’ю, гармонією. Це дуже важливо.
Таке енергетичне наповнення клітин і органів змінить їх на фізичному рівні. Відтак вони почнуть відновлюватися, стануть еластичними, пластичними, невразливими до травм та різних ушкоджень. Це є ефективною профілактикою передчасного старіння, дієвим методом подовження життя.
Дуже добре зранку зробити самомасаж усього тіла, впливаючи на біологічно активні точки з метою розігрівання, стабілізації та саморегуляції всього організму. Для цього потрібно поплескати руками все своє тіло, починаючи з кистей рук.
Суглобна та силова гімнастика – підвищує тонус, пластичність, еластичність м’язів, зв’язок і сухожиль, що допомагає подовжити молодість організму. Вона включає в себе обертання та нахили головою, обертання та махання руками, ногами, тазостегновими й колінними суглобами, нахили тулуба.
Силова гімнастика - це віджимання від підлоги та брусів, підтягування на перекладині, вправи на зміцнення м’язів преса, спини, ніг. Силові вправи зміцнюють м’язовий корсет усього тіла. Отож виробляється м’язова сила, сила духу, волі, поліпшуються постава й хода. Відбуваються процеси очищення, відновлення організму, акумуляція, трансформація й гармонізація внутрішніх сил, здоров’я, енергії на життєві та професійні удачу та успіх.
Ще раз хочу наголосити: дуже важливо під час занять виконувати вправи не механічно, спілкуватися зі своїми клітинами, посилати їм любов, гармонію, наповнювати їх позитивною, здоровою енергією.
Дуже корисним є оздоровчий біг у парку, в лісі, по біговій доріжці, на стадіоні, а також стрибки - це тренує м’язову, серцево-судинну й дихальну системи, насичує й заряджає кожну клітинку організму.
Водні процедури, плавання у відкритих водоймах гармонізують увесь організм і налаштовують на позитивне сприйняття навколишнього світу. Улітку корисно приймати контрастний душ, узимку - обтиратися снігом, купатися в ополонці.
Помірність у їжі, раціональне та збалансоване харчування – це також важливий чинник збереження й зміцнення здоров’я, підвищення працездатності, подовження творчого активного довголіття.
Зрозуміло, що для кожної людини це все індивідуально.
Але головне - не потрапити на гачок своїх відмовок: то не хочеться, то треба поспішати на роботу, то втомився… Це свідчить про те, що людина неправильно розставила життєві пріоритети й не розуміє, що на першому місці має бути праця над собою. Адже для цього ми й прийшли на Землю.
Крім того,  слід частіше бути на лоні природи, ходити в походи чи хоча б просто прогулюватися парком чи лісом. Насичення силами природи в кілька разів прискорює відновні процеси в організмі, заряджає енергією.

Тріада життя

Третій пункт моєї методики - це тріада життя: гармонійний розвиток особистості на духовному, фізичному та інтелектуальному рівнях. Усвідомлення потреби бути здоровою, досконалою людиною - перша грань духовності. Пізнання себе, розкриття своїх здібностей, самовдосконалення - друга грань. Духовність (зв’язок із внутрішнім і зовнішнім світом людини, усвідомлення нерозривної співпричетності до живої та неживої природи,  макро- й мікрокосмосу) - третя грань.

Швидке перемикання

Четвертий пункт методики - миттєве перемикання свого психоемоційного стану з негативу на позитив. Таким чином підвищується життєстійкість нервової системи й усього організму в цілому. Щойно на вас «звалиться» якась проблемна ситуація чи відчуєте страх, невпевненість у собі, слід згадати, що «жити, дерзати, працювати й творити слід з Вірою, Надією та Любов’ю», розправити плечі, усміхнутися, підняти руки та очі до неба й промовити: «Я єсьм!».

Секрет успіху

П’ятий пункт - уміння володіти собою. У цьому секрет успіху.
Щоразу, коли негативні емоції переходять  певну межу, вони впливають на всі функції організму, зумовлюючи порушення в їхній роботі.
У стародавніх медичних книгах говориться: «Від гніву страждає печінка, від неспокою та хвилювань - легені, від страху - нирки, а надмірна веселість і нервово-психічне напруження позначаються на серці».
Досвід показав, що не можна довго перебувати як на самому мінімумі, так і на максимумі. Наприклад, візьмімо футболістів. Найчастіше після забитого гола команда так радіє, що не встигає перебудуватися й швидко включитися знову в гру. Через це втрачається час, що може вплинути й на кінцевий результат змагання. Тому слід сконцентрувати увагу й оволодіти емоціями настільки, щоб вони не вибивали з колії за будь-яких позитивних чи негативних обставин.
Від того, як людина сприймає власні невдачі сьогодні, - залежить її успіх у майбутньому.  Вони змушують нас шукати нові та кращі рішення. Це дорогоцінні уроки життя, які перетворюються на досвід.
Ви зобов’язані взяти на себе відповідальність за реалізацію своєї мети й почати невпинно працювати.
Ваше бажання має бути більшим, ніж страх невдачі. Прокиньтеся. Рухайтеся. Живіть у радості, з Вірою, Надією і Любов’ю. Тоді вам відкриється Божественне світло, яке вас очистить, зцілить, наповнить душу, тіло та розум для подальшого творчого життя.

Як досягнути позитивних змін

- Петре Пилипович, крім дотримання зазначених вище рекомендацій, що ще Ви можете порадили нашим читачам, аби успіх, який інколи здається таким недосяжним, усе ж наблизився до них?
-  Щойно зловили себе на тому, що вас щось гнітить: розправте плечі, підніміть руки та обличчя «до неба» і скажіть собі: «Я єсьм… Чарівником сьогодні буду й невдачу на удачу оберну».
Щоранку станьте на кілька хвилин в позу здоров»я й успіху, зігнувши руки в ліктях на рівні плечей, та напруживши м»язи (див. фото). Повторюйте її кілька разів протягом дня, а також перед важливими для вас подіями.
Постійно формуйте і повторюйте  установки для досягнення бажаних вам результатів. Але робіть це завжди в позитивній формі. Приміром,  «я не буду хворіти» замініть на «я здоровий».
Крім цього, стати успішним у житті допоможе ментально-духовне насичення життєвими силами та енергіями вашого імені та прізвища. Це робиться таким чином. Слід записати ім’я та прізвище стовпчиком і придумати слова-якості, котрі починатимуться з кожної літери імені та прізвища й позитивно характеризуватимуть вас та ваші здібності чи ж наділятимуть тими рисами, яких вам бракує в житті. Наприклад, Олена Журавель.
О – об’єктивна; 
Л – лагідна; 
Е – енергійна; 
Н – ніжна;
А – активна.
Ж – жадана;
У – успішна;
Р – розумна;
А – акуратна;
В – весела;
Е – економна; 
Л – любляча; 
Ь (на м’який знак можна написати все, що хочете) – щаслива.
Таким же чином ментально-духовно можна наситити життєвими силами та енергією свою родину й організацію, в якій працюєте, тобто весь колектив. Для цього так само слід виписати слово «родина» (чи сім’я):
Р – радісна;
О – окрилена;
Д – дружна;
И (тут можна скористатися літерою «І») – ідеальна;
Н – надійна;
А – активна.

Потім назву організації, в якій працюєте, наприклад «Здоров’я і довголіття»:
З – здорові;
Д – добрі;
О – одухотворені;
В – ввічливі;
Я – яскраві;
І – ініціативні;
Д – дружні;
О – об’єднані;
В – витривалі;
Г – гармонійні;
О – освічені;
Л – лабільні;
І – інтелігентні;
Т – творчі;
Т – талановиті;
Я – ясновидці.

Таке своєрідне позитивне «розшифрування» свого імені, прізвища та ін. слід тримати на видному місці й постійно перечитувати. І змін у житті не доведеться чекати довго. Бо що означає ментально-духовне насичення життєвою силою та енергією? Як відомо, думка й слово - це Божественна сила, яка очищає, відновлює, наповнює, заряджає. Тож, перечитуючи свої позитивні якості, ми тим самим ментально насичуємо свідомість, кожну клітину нашого організму й життя в цілому. А духовне насичення відбувається через ментальне. Адже англійське слово spirit (дух) походить від латинського spiritus, що означає «подих», «дихання бога» чи «натхнення». Духовність для душі - те саме, що дихання життя для новонародженого. Духовність вдихає в нас життя. Вона дає нам спокій і мету. Вона дає силу любити.
Така практика й дотримання описаних вище 5 пунктів моєї методики буде насичувати, заряджати, акумулювати життєві сили вашого організму. Допоможе позбутися хвороб, психологічних комплексів, налагодити стосунки на роботі та в сім’ї, подовжить активне довголіття.

Розмову вела Алла ГРІШИЛО.