ХАЛАЗІОН ВЕЛИКИХ РОЗМІРІВ ВИДАЛЯЮТЬ ХІРУРГІЧНИМ ШЛЯХОМ

Поділитися:
ХАЛАЗІОН ВЕЛИКИХ РОЗМІРІВ ВИДАЛЯЮТЬ ХІРУРГІЧНИМ ШЛЯХОМ

Під час перевірки зору в мене виявили халазіон верхньої повіки правого ока
і прописали хірургічне видалення. Що це за хвороба і  чи є якісь  альтернативні методи лікування?
З повагою Валентина Іванівна.
м. Лубни.

Лист коментує  лікар-офтальмолог, заслужений лікар України Віра АНГЕЛ. 
Халязіон – це ущільнення  найчастіше округлої форми у вигляді горошини, яке проявляється запальним процесом навколо краю повіки  (мейбомієвої  (сальної) залози) і навколо  хряща самої повіки. Мейбомієві залози  розташовані всередині повіки за віями, вони допомагають зберегти очі вологими і запобігають випаровуванню сліз з поверхні ока.  Це досягається завдяки виробленню залозами  зовнішнього шару слізної плівки, який складається з жирних кислот.    Халязіон є  хронічним   захворюванням:  запалення проявляється зазвичай після закупорювння вихідного каналу сальної залози і поступового накопичення в ній рідини.  Халязіон з часом може перерости в кісту зі слизом.  Варто зауважити, що це захворювання  вважають поширеною проблемою очей.  Хвороба може вражати людей будь-якого віку, але особливо   часто вона виникає після 40 років.
   Нерідко халязіон є внаслідком недолікованого ячмінця, хоча останній розташований зазвичай ближче до зовнішньої поверхні повіки. Також хвороба може розвинутися у разі себореї, хронічних блефаритів і розацеа. Тому в разі появи перших симптомів, почервоніння і набряклості в ділянці повіки варто звернутися  до офтальмолога.
Якщо найближчим часом не має можливості відвідати лікаря, для зменшення набряку слід прикладати до  хворого місця  теплі компреси. Наприклад, вологий теплий рушник кілька разів на день  по 5 - 10 хв. Також можна злегка масажувати  коловими рухами уражену ділянку за допомогою (чистого!) пальця. 
Якщо халязіон  розміщений на   на нижній повіці, то рухи мають спрямовуватися вгору, якщо  на верхній -  донизу.   Інколи на початкових стадіях хвороби використовують спеціальні ін’єкції стероїдів, які вводять безпосередньо в центр халязіону з внутрішнього боку повіки.
З огляду на лист, у читачки халязіон  великих розмірів,  зазвичай у цьому випадку   використовують   хірургічний метод під місцевою анестезією. Така хірургічна операція триває недовго (до 20 хв) і її можуть виконати як у денному стаціонарі, так і в амбулаторних умовах.  Аби уникнути  ускладнень, раджу авторці листа не зволікати з    хірургічним видаленням  халязіону.