Переконана наша читачка з м. Києва - Ніна Григорівна Макарук, якій виповнилося 73 роки. Дивлячись на цю бадьору і допитливу жінку, важко навіть повірити, що в 16 років їй ставили діагноз «рак крові». Але, мабуть, Господу було угодно, аби вона видужала і довела, що нема у Всевишнього нічого неможливого: з вірою, із чистими, світлими думками та природними методами оздоровлення пані Ніна перемога хворобу, має діток, онуків, і нині продовжує активний спосіб життя. Переконані, що її досвід вартий уваги наших читачів.
Парафінові компреси зарадять бронхам
Тоді, в дитинстві, мама Ніни немов відчула, що одними хімічними препаратами доньку вона не підніме. Тому щодня «завантажувала» і прочищала весь організм дівчинки свіжим морквяним, буряковим та яблучним соками. А ще намагалася , щоб Ніна перебувала в радості, в душевному спокої, щоб менше хвилювалася з будь-яких причин.
Потім, уже в дорослому житті, ставши сама мамою, Ніна ще ближче підійшла до природних методів оздоровлення, шукаючи ліки від астматичного бронхіту своєму маленькому синочку. Популярні гірчичники не лише не давали полегшення дитинці, а , навпаки, спричинили сильну алергію. Шукаючи альтернативу цьому, в принципі, помічному методу, Ніна Григорівна відкрила для себе парафінові компреси. Тож коли народився другий синок, і під час запалення легень знову з’явилася алергія на гірчичники, не роздумуючи, застосувала парафін.
«Парафін треба розтопити на малому вогні, - ділиться рецептом жінка, - вилити шаром 1,5-2 см у невеликий судочок з невисокими бортиками. Дати трішечки охолонути і застигнути. Потім лопаткою викласти обережно на компресний папір прикласти до спини в ділянці легень. Гарно укутатися і прогріти легені 30 хв. Після 10 процедур хвороба зазвичай відступає».
В пошуках природних методів оздоровлення
Що далі, то більше пані Ніна знайомилася з новітніми нетрадиційним методами оздоровлення, які впливають на людину всебічно, примушуючи її змінюватися не лише фізично, а й рости в духовному плані.
Приблизно в 32 роки переглянула своє харчування і вилучила з нього макаронні вироби, хліб, картоплю. «От приміром, картопля дуже зашлаковує організм, - пояснює Ніна Григорівна. – Засвоюється вона лиш на 20%, а решта 80% - то вже відходи». Пізніше жінка познайомилася із системою харчування отця Чичагова, з цілющими квасами Болотова тощо. А також з автором оздоровчої ходьби Олександром Шимком, який з допомогою спеціальної комп’ютерної програми розробив жінці індивідуальну таблицю харчування. І нині в її раціоні переважає рослинна їжа, зокрема овочі і каші, а от до фруктів пані Ніна ставиться обережно, зважаючи на реакцію свого організму.
Організм дав сигнал – припиняйте їсти
Років 30 тому, в Ніни Григорівни на грудях з’явилася гуля, як каже жінка, шишка. «До лікаря я не пішла, - згадує вона, - натомість почала шукати доступні методи і приклади оздоровлення жінок з подібними проблемами». Вирішила випробувати засіб, який завжди під рукою – урину. Щодня свіжою уриною кілька разів по 10-15 хв масажувала гулю. Крім того, вживала урину всередину щоранку по 50 мл. І наполегливість Ніни Григорівни дала свої результати – утворення розсмокталося.
А ще для себе пані Ніна відкрила таку рослину, як агава. Її листочки також с прияють розсмоктуванню різних новоутворень. Мабуть, найпершою чудодійну силу агави випробувала на собі мама Ніни Григорівни. Коли в старенької з’явилося болісне ущільнення між грудьми, донька почала накладати на нього листок агави, а через 3 місяці проблема зникла.
Ще агава допомогла сину Ніни Григорівни, коли в нього з’явився фурункул, розміром з яйце, який не піддавався лікуванню медикаментозними препаратами. Тоді жінка порадила сину щодня прикладати до хворого місця свіжий лист агави, і вже через місяць запальний процес припинився і болісна гуля розсмокталася.
«Взагалі, - розмірковує Ніна Григорівна, - гарне самопочуття – це щастя, якого може досягти кожен. У будь-якому разі, - радить жінка, - якщо організм дав сигнал про погане самопочуття, припиняйте їсти і, як рекомендує Борис Болотов, кожні 30 хв розсмокчіть кристалик солі. Він переконаний, що причина багатьох хвороб, зокрема і серцевих, – дисбаланс калію і натрію, нестачу якого компенсує сіль. Значне навантаження на організм дає вуглеводиста їжа. Варто хоча б день побути без борошняних виробів, солодощів, хліба, на розвантажувальній дієті. І навпаки включити в меню вінегрет, свіжі домашні яйця».
Ніна Григорівна розповідає, що сама постійно користується порадами Бориса Болотова щодо оздоровлення трав’яними квасами, оцтом та сіллю: «Я в оцті купаюся, - жартує вона, - сіллю у ванні натираюся». І вже серйозно додає, що справді, не раз рятувалась за допомогою кристаликів солі, яку завжди носить із собою. А було так, що в метро одній пасажирці стало погано, схоже було на серцевий напад. Коли ні в кого не знайшлося потрібних ліків, Ніна Григорівна запропонувала жінці взяти з її баночки сіль. Добре, що хвора не вагаючись, згодилася розсмоктати солоні кристали, через 5-7 хв настало полегшення.
Вивчаючи новітні оздоровчі методи, захоплюючись передовими статтями з цієї тематики ( зокрема, так Ніна Григорівна «відкрила» для себе «Здоровя і довголіття»), наша читачка позбулася багатьох хвороб, які мала у молоді роки, в її планах – здорова і активна старість, ні, навіть не старість, а логічне продовження повноліття –активне довголіття. Жінка турбується не лише про власне здоровя, вона хоче, аби кожен українець, аби вся наша нація була здоровою і народжувала Всесвіту славних нащадків.
Любов ПОЛЬОВА-САХАНДА.