ГОЛОД, ЩО ЗЦІЛЮЄ ТА ОМОЛОДЖУЄ

Поділитися:
Голод, що зцілює та омолоджує

На що ти готовий заради власного здоров’я? Цей вибір постає, коли справитися з хронічними хворобами за допомогою звичайної пігулки вже не вдається, а запропоновані офіційні методи не дають бажаного ефекту. Саме багаж накопичених хвороб часто є відправною точкою в переосмисленні та зміні ставлення до себе та прийнятті справді революційних методів лікування.
Лікувальне голодування - один із потужних і популярних альтернативних методів зцілення. Під час нього відбуваються дуже складні біохімічні й біофізичні зміни, що запускають програму очищення, відновлення та омолодження. Він дає поліпшення самопочуття й зцілення від численних хвороб.
Але це є й викликом: чи вистачить вашої витримки пройти всі труднощі голодування; перевіркою, наскільки палко ви хочете одужати й відчути новий смак життя.
Тож до яких відчуттів і змін у діяльності організму варто готуватися та що вам дасть лікування голодом - в інтерв’ю з одним із найвідоміших лікарів-практиків у цій сфері, головним  лікарем клініки лікувального голодування та альтернативної медицини «Медок» Дмитром Варламовим.

Дмитре Олександровичу, Ви вже понад 20 років практикуєте лікувальне голодування й мали тисячі пацієнтів, які апробували цей метод на собі. Із якою метою проводиться лікування голодом і які процеси включаються в цей час в організмі?

Проблеми травного тракту, серцево-судинні захворювання, ожиріння, алергії, подагра …- це є справді довгий перелік захворювань, які лікуються голодуванням. Його ефективність полягає в тому, що органи й системи починають працювати на півсили, відпочиваючи й відновлюючи себе, а організм, позбавлений їжі, живиться власними запасами, що призводить до його очищення від шлаків і токсинів.
Першими очищаються кишківник, печінка та жовчний міхур, віддаючи накопичене. У цей час, зокрема, зупиняється моторика кишківника, зменшується виділення шлунком  травних соків, жовчний міхур починає виділяти слиз, частота пульсу знижується.     

У перші дві доби голодування організм харчується глікогеном, тобто запасами цукру з печінки, а потім переходить на споживання жирів. У результаті їх розщеплення в кров потрапляють шлаки, що містяться там, організм починає закислюватися, кров густішає. Слід бути готовим, що може погіршити самопочуття, часто з’являються головний біль, нудота, слабкість, тахікардія.     

У перший тиждень той, хто голодує, втрачає від одного до двох кілограмів маси тіла. У наступні 5 днів цей процес призупиняється, бо організм починає економніше витрачати свої запаси, й потому знову поновлюється активна втрата кілограмів. Це закономірний процес, як і так звані ацидотичні кризи, вони є природними та  обов’язковими за тривалого лікувального голодування. Тож до них треба бути просто готовими.
Перший криз припадає на 7-9-й день, другий на 14-16-й, третій на 28-32-й. У цей момент утримання клітинами вуглекислого газу та використання кетонових тіл досягає свого піку, що теж позначається на самопочутті. Усі ці кризи повністю керовані організмом і посилюють лікувальний ефект від голодування, стимулюючи різке підняття імунітету та збільшуючи опірність організму до хвороб.    

Після другого ацидотичного кризу, в середньому, з 14-го дня, починається очищення організму на клітинному рівні: клітини активізують свою діяльність, виводяться старі та формуються нові. Це час, коли організм активно відновлює здорову структуру органів і тканин, що дає справжнє відродження й омолодження людині. 

Як варто голодувати, аби уникнути можливих помилок під час голодування та посилити його лікувальний ефект?

Хоча голодування є достатньо універсальним оздоровчим методом, але я вважаю, що його потрібно робити лише під наглядом лікаря. По-перше, саме лікар визначає, скільки днів потрібно голодувати, залежно від вашого самопочуття, віку, захворювань.
По-друге, скажімо, пацієнти, які перебувають у нашій клініці,  постійно під контролем лікаря, отримують супутні процедури, що поліпшують їхнє самопочуття, а також невідкладну допомогу в разі потреби під час кризу. Окрім того, ми даємо їм спеціальні глиняні розчини, що абсорбують та сприяють виведенню шлаків і токсинів.     

Ми практикуємо мокре голодування. Тобто  пацієнт, що голодує, має пити не менше двох літрів води на добу. Це сприяє насиченню організму рідиною, виводить токсини й усуває відчуття голоду. Особливо в перші дні голодування дехто відчуває вовчий апетит, і тут знову ж на допомогу прийде вода й головне правило: «хочеш їсти – пий» чудово порятує. Ви можете запивати своє почуття голоду необмеженою кількістю води, головне, щоб вона була не газованою та добре очищеною.     

Щодня обов’язково потрібно робити дві очисні клізми на ніч та вранці, температура води 36-37 градусів. Це полегшить стан інтоксикації та вимиє шлаки й жовч, що осіли на стінках кишківника. У клініці ми додатково робимо ще гідроколонотерапію. Завдяки цьому апаратному очищенню вдається промити верхні відділи кишківника, що звичайною клізмою зробити неможливо.     

Багато хто під час голодування намагається побільше лежати, заощаджуючи сили. Ми ж дотримуємося іншого розпорядку: прокинувся – зроби зарядку, дихальні вправи, прийми душ, прогуляйся на свіжому повітрі. Так не лише швидше спалюються калорії, прискорюється обмін речовин, а й отримується швидший лікувальний результат,  м’яко знімаються неприємні симптоми, типові для голодування.

Від чого залежить, що одні люди під час голодування відчувають легкість, бадьорість, ясність мислення, а в інших навпаки: з’являється інтоксикація, задуха й знесилення?

Це залежить від кількох чинників. Перший – психологічне налаштування людини на початок голодування, чи вона готова й обізнана, як триває процес зцілення та якими можливими відчуттями може супроводжуватися.
Здебільшого вперше голодувати найважче. Бо хоч скільки б лікар розказував вам про цей метод, але у вас ще немає досвіду перебігу процесу голодування, тож до кожного симптому будете ставитися сторожко. Коли ж через півроку повторюєте курс, ви вже  маєте досвід, і це змінює ваше сприйняття, а організм готовий психологічно й морально.    

Другий чинник – якщо людина погано почувається з перших днів голодування, це свідчить про рівень зашлакованості організму, але це й сигнал, що процес очищення стартував: що більше організм викидає токсинів у кров, які потім виводяться нирками, кишківником, шкірою,  то більше продуктів розпаду та гірше самопочуття.
Наприклад, обкладеність язика  показує, що у вас є проблеми у верхній частині травного тракту.  Якщо відчуваєте слабкість і зниження енергетики – це стан вашого товстого кишківника й зниження вироблення вітаміну В12.

Процес голодування складається не лише з етапу самого голодування, а й із правильного виходу з нього. Наскільки цей період є важливим і які б Ви дали рекомендації?

- Справді вихід із голодування є не менш важливим. Потрібно відновити функціонування всіх систем, дати їм час повноцінно запустити процеси й перелаштуватися від очищення до споживання їжі. Цей період теж має важливий лікувальний і омолоджувальний ефект для організму.  

Тому, аби посилити, а не зіпсувати результати, настійливо рекомендую дотримуватися кількох правил:
Виходячи з голодування, слід продовжувати пити багато води: не менше півтора літра на добу. Цим ви продовжите процес виведення токсинів.
Тривалість виходу з голодування має бути такою ж, як саме голодування. Тобто якщо ви нічого не їли 10 днів, то 10 днів має бути й ваша відновлювальна дієта.
Протягом усього відновлювального періоду не можна вживати цукор та сіль. Цукор у цей час особливо негативно може позначитися на нормалізації обмінних процесів, а сіль спровокує появу набряків, утримуючи воду в організмі.
Не можна переїдати, а в цей час часто з’являється чималий апетит, організм ніби хоче наїстися за всі дні голодування. Тому тут потрібно налаштуватися на харчову дисципліну та стримувати себе. Їжте невеликими порціями, в  певний час, так щоб за добу загалом спожити не більше літра їжі.        

Нашим пацієнтам ми даємо наступні рекомендації, щодо спеціальної дієти у відновлювальний період.
Так, у перші 4 дні виходу з голодування слід їсти п’ять разів на день через кожні три години: о 9-й, 13-й, 15-й, 18-й, 21-й годинах. Перші два дні в цей час ви споживаєте лише круп’яні відвари. Це проціджений слиз із добре виварених вівсяних, гречаних чи житніх пластівців. Пластівці варять із водою у співвідношенні 1:10, потім проціджують через сито, й цей відвар слід вживати по 200 мл п’ять разів на добу. Наголошую: жодного цукру чи солі не додаємо.
Цей круп’яний слиз змастить органи травлення й м’яко задіє травну систему.
Також можна пити напіврозведені водою свіжовичавлені фреші - яблучний, морквяний чи гарбузовий (100 мл).        

На 3-6-й  день меню стає дещо різноманітнішим, це може бути вже не розведений водою фреш, печене яблуко з гарбузом та медом, рідкі каші з пластівців, овочевий суп та знежирений кефір. До супу та каш можна додавати трішечки оливкової олії, не більше чайної ложки на добу. Наголошую: порція за один прийом їди має не перевищувати 200 мл.       

На 7-10-й день до цього раціону можна ще додавати овочеві пюре з моркви, картоплі, цибулі, а також вінегрет із дрібно порізаних овочів, скибочку висівкового хліба.   

Людина, яка правильно пройшла процеси голодування  та відновлення, часто відновлює не лише втрачене здоров’я, а й  смак до здорового способу життя та харчування. Адже від того, як і що ми їмо, залежить молодість і краса тіла та можливість збільшити тривалість нашого життя при доброму здоров’ї.

Інтерв’ю вела Валентина Берник.