Регулюйте внутрішньочерепний тиск
Якщо голова зазвичай розколюється під час різкої зміни погоди чи перед менструацією, це може бути пов’язано з порушеннями внутрішньочерепного тиску. У цьому разі допоможуть сечогінні настої, які слід пити напередодні несприятливих днів не менше 3-5 діб. Виводячи надлишок рідини з головного мозку, трави допоможуть знизити внутрішньочерепний тиск і позбутися важкості в голові.
- Змішайте квіти волошки, корінь солодки голої, листя мучниці звичайної (1:1:3). Одну столову ложку збору заварюють склянкою окропу, настоюють 20 хвилин, проціджують і приймають по 1 ст. л. 3-4 рази на день.
- Змішайте 1 частину кореня солодки голої з 2 частинами плодів ялівцю й листя мучниці звичайної. Цей збір заварюють і приймають так само, як попередній.
- Трішки обсмажте корінь кульбаби лікарської, змішайте з рівними частинами меліси лікарської та кропиви глухої, подрібніть суміш у кавомолці, залийте чайну ложку суміші склянкою окропу, настоюйте в термосі 2-3 години й пийте по 1 склянці вранці й удень, а також по 2 склянки ввечері протягом 3-4 тижнів, а в разі потреби й довше.
Прикладіть гарячий компрес
- Жменю квіток ромашки лікарської залийте 1/3 склянки окропу, доведіть до кипіння й тримайте на слабкому вогні 15 хв. Процідіть, відіжміть, просочіть гарячим настоєм лляну серветку чи складену в кілька разів марлю й прикладіть до голови. Якщо у вас підвищений артеріальний тиск, цим рецептом не варто користуватися.
Промийте волосся відваром трав
Вимивши голову, обполосніть волосся теплим відваром звіробою звичайного чи материнки звичайної (5 ст. л. на 1 літр води), відіжміть, спорудіть тюрбан з махрового рушника, намотавши його на голову, носіть його 2-3 години - й головний біль залишить вас у спокої.