ГОМЕОПАТІЯ – ШЛЯХ ДО ВІДНОВЛЕННЯ ЗДОРОВ'Я ТА ГАРМОНІЇ

Поділитися:
Гомеопатія –  шлях до відновлення здоров'я та гармонії

Сучасна медицина домоглася неймовірних успіхів у діагностиці, хірургії, трансплантології, лікуванні інфекційних захворювань. Здавалося б, людство входить в еру перемоги над хворобами. Та де там! Сучасний світ накрила епідемія хронічних неінфекційних хвороб, які не піддаються лікуванню, попри величезний арсенал новітніх ліків, кинутих на війну з цими захворюваннями. Адже сучасна медицина не спрямована на усунення їх причини.

Як уберегти себе від таких хвороб і позбутися їх про це наша бесіда з лікарем-гомеопатом, кандидатом медичних наук Ларисою Гуцол.
 

Втрата життєвої енергії - причина всіх хвороб

- У будь-якому медичному довіднику можна прочитати величезний список причин хронічних хвороб, які, як правило, повторюються в кожному розділі: куріння, нездорове харчування, гіподинамія тощо. Але, схоже, не все так просто ...
 

- Причини хронічних хвороб лежать набагато глибше: основою їх розвитку є психоемоційні стреси, енергетичне виснаження організму. А зазначені несприятливі чинники (їх список можна продовжити) лише підстьобують процес, що вже розпочався.
У далекі часи лікарі підходили до роботи з пацієнтом саме під таким кутом зору: людина - триєдина сутність. Класична гомеопатія - яскравий тому приклад, вона «бачить» і «виправляє» стан пацієнта в цілісності його духу, душі й тіла.
Засновник цього напрямку ― німецький лікар Самуель Ганеманн ― вважав, що кожному живому організмові притаманна особлива тонка енергія (життєва сила), яка забезпечує гармонійне функціонування всіх його органів та систем. Протягом життя наш організм втрачає цю енергію, використовуючи її на боротьбу з різними несприятливими зовнішніми чинниками, що й призводить до розвитку хронічних захворювань на рівні різних органів та систем.
Тому зрозуміло, чому хворі, які страждають від хронічних недуг, перепробувавши практично всі ліки, з роками виявляють, що їм ніщо не допомагає. Адже традиційні лікарські препарати працюють на клітинному, молекулярному рівні (на рівні тіла) й не чинять відновного впливу на основу гармонійного функціонування організму - на його енергетичне начало.
До того ж, їхня дія аж ніяк не є нешкідливою, й до старих проблем можуть додатися нові - побічні ефекти численних ліків, особливо в разі поліпрагмазії (коли пацієнт приймає цілий «букет» препаратів, призначених різними фахівцями з приводу різних хвороб). Хоча, як правило, ключ до всіх бід людини ― один, головне ― його підібрати.
У гомеопатії це не проблема, якщо лікар знає свою справу. До того ж, гомеопатичні препарати виготовляються тільки з сировини рослинного, мінерального та тваринного походження, яку використовують у таких малих дозах, що можливість розвитку будь-яких токсичних, алергійних реакцій відсутня.
 

Шлях до лікування складних хвороб


- Ви - представник традиційної медицини, кандидат медичних наук, проте практикуєте гомеопатію. Настільки їй довіряєте?


- Так, я практикую гомеопатію понад 20 років. Та й свою докторську дисертацію, над якою завершую роботу, я теж присвятила гомеопатії. Я не буду стверджувати, що відкрила панацею ― її не існує. Але я віддаю перевагу гомеопатії тому, що саме вона дала мені можливість допомогти багатьом пацієнтам: когось вдалося вилікувати від хвороби, комусь ― поліпшити якість життя, а часом ― і врятувати життя.
Досягти успіху було нелегко, адже мова йде про людей із важкими патологіями ― цукровим діабетом, атопічним дерматитом, бронхіальною астмою, васкулітами, хворобами щитоподібної залози, мастопатією, артритами, хронічною нирковою недостатністю, епілепсією, неспецифічним виразковим колітом, виразковою хворобою, гіпертонічною хворобою, ішемічною хворобою серця та багатьма іншими захворюваннями, які, з погляду традиційної медицини, вважаються невиліковними.
Особливий контингент моїх пацієнтів ― жінки. Вони часто стукають у всі двері в пошуках щастя материнства (сьогодні багато молодих жінок страждають від неплідності). І як приємно було спостерігати, коли вже перші етапи лікування «диво-горошинками» сприяли благополучному зачаттю.
Але якщо підсумувати весь мій досвід, можу виділити конкретні переваги гомеопатії. Про нешкідливість методу я вже сказала: жодних алергій і несприйняття. Про єдиний ключ ― теж. Ми маємо можливість лікувати одразу цілу низку серйозних захворювань пацієнта одним лікарським засобом. Для когось, можливо, це звучить дивно. Але практика й досвід підтверджують: індивідуально підібрані так звані конституціональні, гомеопатичні ліки часто чинять глибокий вплив одразу на кілька рівнів організму.
Ось лише один з останніх прикладів. Пацієнт, якому я призначила гомеопатичне лікування з приводу глаукоми й гіпертонічної хвороби, через кілька місяців радісно повідомив, що й з очима стало ліпше (окулісти скасували призначену операцію!), й гіпертонія менше турбує, й ― чого вже він точно не очікував ― аденома передміхурової залози, про яку він не повідомив на першому прийомі, теж стала набагато менше турбувати. Це і є перевага конституціонального гомеопатичного препарату ― ґрунтовний відновний лікувальний вплив на весь організм.
 

Позбавлення від «незрозумілих» діагнозів


- А якщо пацієнт не знає точного діагнозу, гомеопат йому допоможе?
- Знали б ви, скільки таких змучених пацієнтів потрапляє на прийом! Обійшли всі кабінети лікарів, усі лабораторії ― аж до того, що їм радять сходити до психіатра «полікувати те, чого немає». Конкретного діагнозу нема (тобто й лікування ніякого), а людина страждає від «незрозумілої» хвороби. Найчастіше класична гомеопатія ― єдиний вихід для таких хворих, адже підбір гомеопатичних ліків ґрунтується на збиранні й аналізі індивідуальної сукупності симптомів пацієнта.
Для гомеопата важлива не назва хвороби, а сукупність проблем і страждань тіла й душі людини. Років 10 тому мені довелося лікувати сорокап’ятирічного чоловіка, довгі роки він страждав від проблем з травним трактом ― багато разів обстежувався, але діагноз встановити не вдавалося. Те, що гомеопатичне лікування принесло повне зцілення вже за кілька місяців, було дивом навіть для мене.
Більш того, в низці випадків, коли традиційна медицина вважає хворобу невиліковною й пропонує хірургічний метод розв’язання проблем пацієнта, також варто спробувати гомеопатію. При цьому хочу наголосити: у хворого не повинно бути ніякої ейфорії, гомеопатія не завжди може стати альтернативою операції.
Однак у моїй практиці є ціла низка прикладів, коли за допомогою індивідуально підібраного гомеопатичного засобу вдавалося вилікувати пацієнта без оперативного втручання. Серед таких результатів хочеться передусім відзначити гідронефроз і важкий нефроптоз (молодий чоловік завдяки гомеопатичному лікуванню більше 10 років тому забув про потребу видалити нирку), аденоїди, геморой, фіброміому, зоб, поліпи матки, травматичні ушкодження суглобів, пухлину обличчя, дисплазію тазостегнових суглобів.
І, безумовно, треба пам’ятати про можливість уникнути операції в разі мастопатії. Молоді дівчата особливо важко переносять психотравму у зв’язку з операцією на грудях, а класична гомеопатія досить ефективно лікує це захворювання!
 

Антистресова терапія
 

- Стрес незмінний супутник сучасної людини. Тому з погляду гомеопатії ми постійно перебуваємо під ризиком підхопити якесь грізне захворювання, з кожним днем втрачаючи все більше життєвої сили. Що робити?


- Займатися профілактикою розвитку ускладнень цих стресів. І в цьому, знову ж таки, допоможе гомеопатична «антистресова» терапія. Гомеопатичні препарати, що мають седативну дію, не спричиняють сонливості, й це дуже зручно для пацієнтів, які можуть під час лікування в повному обсязі виконувати свої професійні функції, водити автомобіль.
Звісно, можна пережити стрес і без гомеопатії, як кажуть, «опанувавши себе» чи не звертаючи уваги на прикрощі. Але наука доводить: «геть з очей» не завжди означає «серце не болить» - наш організм не забуває ані психічної, ані фізичної травми. Найпоказовіші наслідки психосоматичних травм ― гіпертонічна хвороба, атопічний дерматит, тиреотоксикоз, аритмія, неспецифічний виразковий коліт, ревматоїдний артрит і ціла низка інших тяжких недуг.
У мене був пацієнт, чоловік 44 років, який страждав від важкого захворювання нервової системи ― бічний аміотрофічний склероз. Свого часу він ні на що не скаржився, успішно провадив бізнес, але одного разу на його очах згорів магазин (справа багатьох років його життя). Він пережив трагедію, як і личить чоловікові (так вважають), - у собі, а вже рік потому в нього почали розвиватися паралічі. На жаль, це той випадок, коли навіть класична гомеопатія не дає шансів на зцілення.
Нам вдалося трохи сповільнити прогресування хвороби, проте я дуже шкодую, що цей пацієнт не звернувся до мене відразу після психоемоційної травми: що раніше починаєш гомеопатичне лікування, то легше й швидше стираються сліди стресу.
Ще один випадок з практики: дівчина, 21 рік, пережила раптову смерть батька, а півроку потому втратила єдиного брата, після цього потрапила до психіатричного стаціонару з важким діагнозом. На щастя, гомеопатія швидко допомогла вилікувати її (пацієнтка звернулася вчасно).
До речі, за даними деяких сучасних вчених, рак також може розвинутися після хронічної чи гострої психотравми. Тому треба вдаватися до гомеопатичного лікування якомога раніше. Але й тоді, коли виникло таке грізне захворювання, не забувайте про те, що гомеопатія успішно супроводжує оперативне лікування онкопатології, значно пом’якшує вплив хімічної та променевої терапії на організм, а також лікує їх ускладнення.


Розмовляла

Олена Лозова.