ГОСПОДАРСЬКЕ МИЛО ДЛЯ ОЗДОРОВЛЕННЯ

Поділитися:
ГОСПОДАРСЬКЕ МИЛО ДЛЯ ОЗДОРОВЛЕННЯ

Люди давно використовували господарське мило не лише як засіб гігієни, а й для оздоровлення. В його ні барвників, ні ароматизаторів, ані зайвої хімії. Відсотки (65 або 72: склад за ДСТУ), подані на пакуванні господарського мила, позначають масову частку жирних кислот. Що вища ця цифра, то ліпше мило усуває бруд.

Паста від гаймориту та коржик від чиряків

Наприклад, за допомогою господарського мила можна позбутися гаймориту (запалення придаткових пазух носа), коли утруднений відплив слизу та гною. Щоб стимулювати відплив скупчених шкідливих речовин із пазух носа, народна медицина пропонує такий засіб: візьміть по 1 ст. л. подрібненого господарського мила, молока, меду, олії та соку цибулі. Поставте каструльку на водяну баню. Покладіть туди в названій послідовності всі складові. Тримайте на вогні, поки маса не загусне (не забувайте помішувати). Змочіть в отриманій остиглій (але не холодній) пасті тампони й закладіть у ніс.
Проводити процедуру слід лежачи. Дочекайтеся, аж поки почнеться відплив слизу через рот. Постійно його спльовуйте. У разі потреби повторіть процедуру через день. Пасту можна зберігати в холодильнику. Перед використанням підігрівати склад.
Від чиряків у народній медицині застосовують медовий  корж із милом. Для його приготування потрібно взяти по 50 г меду, мила й борошна. Змішайте мед і мило на водяній бані. Дочекайтеся, щоб суміш стала однорідною. Додайте до складу борошно, щоб із цієї маси можна було сформувати корж. Прикладіть його до чиряка, заклейте пластиром і залишіть на ніч. До ранку накопичені шкідливі речовини почнуть виходити, й чиряк спаде. За потреби процедуру можна повторити.

Багато жінок використовують господарське мило для вмивання, вважаючи його запорукою гарної шкіри, а також у гінекології як засіб інтимної гігієни. Воно відповідає всім критеріям, які лікарі висувають для такого засобу, зокрема, добре дезінфікує, при цьому не містить шкідливих хімічних речовин, ароматизаторів та барвників.
Якщо ви використовуєте господарське мило для цієї мети, пам'ятайте, що його слід ретельно змивати (як і будь-яке інше). Коли мийний засіб залишається на поверхні слизової  оболонки довго, він здатен спричинити хімічний опік. До речі, використовувати мило (господарське чи будь-яке інше) для підмивання не можна надто часто. Лікарі кажуть, що це треба робити раз на добу, а то й раз на два дні.   

Якщо завівся грибок на нігтях

Завдяки своїм не тільки антибактеріальним, а й протимікозним властивостям, господарське мило успішно застосовують у боротьбі з грибковими захворюваннями, нігтів зокрема.
  Господарське мило — чудовий засіб гігієни в разі, якщо грибок лише починається, а також для профілактики (наприклад, після відвідування лазні чи басейну), у складі комплексної терапії. Але у важких задавнених випадках треба пам'ятати, що господарське мило, все ж, ліків не замінить.

Якщо вам дошкуляє мікоз, можете зробити теплу ванночку (щоб нігтьова пластина розпарилася), а потім намилити губку милом і потерти проблемну ділянку. Процедура може тривати до 20 хвилин.
Для боротьби з артритом та ревматичними недугами в народі рекомендують компреси, ванночки з милом. Його розводять із сечею, або змішують із соняшниковою олією, або додають у содово-сольовий розчин.
Один із найбільш незвичайних рецептів — компрес із гасом. Змочити шматок полотна в гасі й добре віддушити. З одного боку полотно натерти милом, але прикласти до хворого місця іншим боком. Тримати доти, доки приємне тепло не перейде в печіння.

Підготувала
Любов Польова-Саханда.