Після ендопротезування колінного суглоба Тетяна Григорівна мусила кілька разів на рік звертатися в хірургічне відділення, де їй «чистили» суглоб від накопиченого гною. Коліно періодично червоніло й набрякало. Через постійне запалення лікарі прогнозували жінці ще кілька операцій, зокрема, з видалення ендопротеза та «закриття» суглоба. Знайомі порадили їй поприймати препарат з гриба кордицепс, який убиває патогенну мікрофлору. Пошуки цього гриба й привели пані Тетяну до Київського центру фунготерапії, біорегуляції і аюрведи.
Тут жінку проконсультували кілька фахівців різного профілю, які підтвердили потужну бактерицидну та антисептичну дію кордицепсу, але крім того, порадили вживати ще й куркуму, яка усуває запальні процеси, та інші препарати, аби таким чином спробувати врятувати коліно без чергової травматичної операції.
А ще завдяки ретельному обстеженню в Центрі у Тетяни Григорівни виявили «букетик» супутніх хвороб, від яких призначили також лікування природними методами, котрі тут ефективно практикують.
Установити діагноз допоможе… мазок із ротової порожнини
Відомо, що однією з причин ускладнень, а нерідко й летального кінця пацієнтів з тяжкими хворобами, і онкологічними зокрема, є запізніла діагностика захворювання, а також неточність поставленого діагнозу через відсутність ефективних і достовірних методів обстеження. Адже, наприклад, доведено, що в разі 1-ї стадії раку людина з відповідним лікуванням має 93% шансу на повне одужання, в разі 2-ї стадії - менш як 75, за 3-ї – менш як 55, і за 4-ї стадії - менше 13%.
Тому в Київському центрі фунготерапії, біорегуляції і аюрведи застосовують найсучасніший клініко-лабораторний діагностичний комплекс, який не потребує втручання в організм людини й виконується швидко та безболісно. У пацієнта на внутрішньому боці ротової порожнини спеціальним медичним шпателем беруть усього-на-всього один мазок з клітинами епітелію та досліджують його. Сам процес обстеження із взяттям мазка, з опрацюванням матеріалу займає усього 10 хвилин. А результати обстеження надають пацієнтові протягом доби.
Метод дає можливість зробити висновок про відсутність чи наявність онкологічної патології, стадії розвитку, локалізації пухлини, наявності метастазів, а також виникнення чи наявність додаткових супутніх проблем зі здоров’ям. Цей діагностичний комплекс дає можливість обійтися без травматичної біопсії, легше переноситься пацієнтами психологічно тощо.
За словами директора Київського центру фунготерапії, біорегуляції і аюрведи Сергія Ходуна, основне завдання його колективу – всіма засобами й методами допомогти пацієнтам, які потребують тривалої реабілітації, а також тим, хто просто прагне бути здоровим. Наприклад, аюрведа - знання стародавньої східної медицини, підкаже людині, як жити, аби не хворіти, зберігаючи фізичне, психічне, соціальне та духовне здоров’я. Також тут застосовують практично новий напрям у медицині – метод біорегулювання функціональної активності органів і тканин людини, що забезпечує активне довголіття, профілактику та ефективне лікування хвороб.
Одне слово, в Центрі до проблем тяжких хвороб підходять з боку системного аналізу здоров’я людини, тобто з біологічної, психоемоційної, соціальної та духовно-моральної точки зору. Саме такий цілісний метод використовує в лікуванні своїх пацієнтів невролог, лікар народної і нетрадиційної медицини Ігор Янчинський.
Наше тіло – проекція душі, де криються причини хвороб
Нині є дуже багато лікарів різних спеціальностей, які спрямовують свої знання та досвід на окремі органи. І найчастіше всі хронічно хворі переходять від одного фахівця до іншого, перебуваючи під постійним медичним наглядом, але проблеми зі здоров’ям у них при цьому не зменшуються. А річ у тім, переконаний Ігор Янчинський, що люди не розв’язують цих проблем на причинному рівні. Він вважає, що інколи для одужання досить змінити ставлення до себе та інших, розв’язати внутрішньо-особистісний конфлікт, який перейшов на тілесний, фізичний рівень.
«Усе, що відбувається з людиною, - говорить Ігор Богданович, - і хороше, й погане, - з її вини. Кожен завжди має вибір: чи множити негатив, передаючи його по роду, дітям, чи працювати над собою. Тому Господь стукає до людей тричі: вперше шепотом любові, вдруге – голосом совісті, й лиш утретє – криком страждань, і хвороб зокрема. Коли людина розуміє це й починає активно брати участь у своєму зціленні, допомагаючи лікарю, тоді можна позбутися будь-яких хвороб, тому, що наше тіло – це точна проекція душі, і кожна хвороба має свій смисл».
Всесвітня організація охорони здоров’я виділила приблизно 30 основних причин усіх хвороб, Ігор Янчинський називає всього шість, зокрема фізична, психоемоційна, духовна. Приміром, виразка дванадцяпалої кишки щодо фізичної причини виникає як наслідок порушення нейрогуморальної та ендокринної регуляції секреторних процесів, а також через порушення захисних механізмів слизової оболонки цих органів.
Відносно психоемоційного чинника, то у зв’язку з особливостями виховання в дитинстві в людини сформувався своєрідний характер, який, приміром, виявляється в тому, що вже дорослий індивід потребує захисту й підтримки. Водночас у нього вихована й повага до сили, самостійності, яких він також прагне. Через таке, на перший погляд, незначне протиріччя – потреба в піклуванні та самостійність, виникає нерозв’язаний конфлікт, який з часом призводить до виразкової хвороби.
Щодо духовної причини, то така людина перебуває в печалі, не знаходить виходу із ситуації , коли часто порушуються її плани. І якщо заплановане не здійснюється – «відкриваються» виразки. Тобто людина не може сприймати іншого розвитку подій, простіше, вона не має терпимості до реальних подій, до людей тощо.
Зцілення можливе тоді, переконаний лікар, коли людина зрозуміє причину свого нездоров’я, озвучить її перед Богом, покається й почне змінювати себе, своє ставлення до близьких, почне молитися, виховувати в собі терпимість до ближніх, подій тощо.
Щодо онкологічної пухлини, то ракова клітина на відміну від здорової, руйнує сама себе й усі, котрі поруч. Вона піклується не про організм, а лиш про себе. Рак можна розглядати як крайню форму паразитизму клітин до свого організму. На психоемоційному рівні, пухлина – це будь-який тиск на людей, небажання духовно розвиватися. Рак – це давня, таємна образа, гнів, злість, бажання помсти, які просто «з’їдають» тіло.
Також ракова пухлина з’являється тоді, коли людина носиться зі старими ранами, відчуває муки совісті тощо. Це також самоприниження, самоз’їдання, відчуття неприязні до себе, світу, до оточення. Лікування раку має бути комплексним, вважає Ігор
Богданович, на всіх рівнях людини: дух, душа та тіло.
На психоемоційному та морально-етичному рівнях це повне усвідомлення чинників, які призвели до захворювання (у кожного свій набір) і повне розкаяння.
Наприклад, у християнській православній традиції духовними протираковими ліками є акафіст іконі Богородиці «Всецариця» та акафіст святителю Нектарію Єгинському.
Назвався грибом – берись лікувати!
Одним із основних методів оздоровлення в Київському центрі фунготерапії, біорегуляції і аюрведи є лікування за допомогою препаратів з лікарських грибів, яке успішно практикують тут уже 15 років. У Центрі можна також отримати вичерпну інформацію щодо застосування цих препаратів за різних форм раку, виразок, захворювань травного тракту, хвороб суглобів, автоімунних захворювань, вірусних інфекцій, гормональних порушень у жінок тощо.
Пропонуємо вашій увазі деякі з препаратів на основі грибів, які є в арсеналі Центру.
Веселка. Біохімікам вдалося виділити в структурі гриба високу концентрацію фітонцидів, що допомагають впоратися з будь-якими вірусами й навіть вірусом СНІДу. Гриб застосовують у разі таких видів злоякісних новоутворень, як лейкоз, саркома, меланома та інші. Основний напрям використання такого унікального «зілля», як веселка, - застосування у вигляді відварів і настоїв як зі свіжозрізаних грибів, так і з плодових тіл у висушеному, подрібненому стані. Інші способи застосування - настоянки на спирті та воді, призначені для лікування різних ниркових захворювань, подагри, гострого й хронічного болю в животі, для промивання відкритих ран, як протисвербіжний і знеболювальний засіб, приготування засобів, що стимулюють потенцію і таких, що лікують безплідність.
Гриб веселка має і протипоказання: його не можна вживати майбутнім мамам, матерям-годувальницям і дітям до 12 років
Шиїтаке вже понад 2 тисячі років цінують у Китаї, Японії й на Далекому Сході нарівні із женьшенем. Цей гриб вважають ідеальними природними ліками від багатьох хвороб. До того ж він їстівний і абсолютно нешкідливий. Шиїтаке містить 18 амінокислот, багато вітамінів групи В, є також джерелом вітаміну D. Шиїтаке застосовують як профілактичний засіб у пацієнтів групи «онкологічного ризику». Він сприяє значному зниженню побічних ефектів від опромінення та хіміотерапії в онкологічних хворих.
Крім того, гриб містить особливі ферменти, здатні боротися із запальними процесами. Рекомендується в разі злоякісних пухлин (саркома, меланома, лейкоз та ін.); у комплексному лікуванні ефективний у разі останніх стадій онкології; доброякісних пухлин (аденома гіпофіза, аденома простати, поліпи, кісти та ін.); за цукрового діабету 1-го та 2-го типів (гіпоглікемічна дія); вірусних захворювань, гепатитів В і С, герпесу тощо. А також для лікування розсіяного склерозу; захворювань серцево-судинної системи. Використовують шиїтаке в разі гінекологічних захворювань: ендометріозу, запалення придатків, мастопатії, міоми. Гриб застосовують як складову очисних методик печінки, підшлункової залози, нирок (нефрит, пієлонефрит), сечового міхура - «грибне очищення»; за надмірної маси тіла, він підвищує сексуальний потяг.
Кордицепс дуже високо цінують за тонізувальні та лікувальні властивості, його вважають препаратом довголіття. Кордицепс - це природний антибіотик, чинить потужну протипухлинну дію, застосовують під час протипухлинної терапії різних типів пухлин як разом із хіміотерапією та з опроміненням, так і окремо. Поліпшує стан імунної системи організму людини, має антиоксидантну активність і перешкоджає процесам старіння, гармонізує обмінні процеси. Позитивно впливає на нервову, ендокринну, дихальну та статеву системи, знижує вміст холестерину, поліпшує мікроциркуляцію й перешкоджає тромбоутворенню. Чинить антиканцерогенну дію, поліпшує функцію печінки, нирок і легень, стимулює кору надниркових залоз, вироблення протизапальних гормонів. Крім того, збільшує енергетику організму й підвищує рівень витривалості в спортсменів. Може також служити засобом для боротьби з жіночою безплідністю.
Гриб копринус (гнойовик) застосовують для лікування хронічного алкоголізму та побутового пияцтва. А також за цукрового діабету, раку молочної залози, раку простати, як протизапальний і знеболювальний засіб. Показаний у разі запорів і геморою. Опубліковано японські дослідження, в яких доведено ефективність копринусу в лікуванні аденоми простати, раку простати, цукрового діабету та захворювань суглобів.
У копринусу також виявлено протимікробну активність, у тому числі проти антибіотикорезистентних штамів золотистого стрептококу. Гриб корисний для селезінки та шлунка, може «освіжати серце й душу», стимулювати апетит. Клінічні експерименти показують, що гриб особливо корисний для збереження здоров’я літнім людям.
Строчок фунготерапевти рекомендують за суглобових захворювань: артралгії, ревматоїдного поліартриту, остеохондрозу, радикуліту, ревматизму, поліартритів, остеохондрозів, остях стопи, збільшених кісточок на ногах, червоного вовчаку. Його використовують у лікуванні онкологічних захворювань як знеболювальний засіб; під час лікування підшлункової залози.
Розтирання настоянкою строчка рекомендують у разі стійких бронхітів, запалення легенів, невралгій, міалгії, післяопераційних спайок, трофічних виразок і пролежнів. Гриб відновлює хрящову тканину суглоба, усуває запалення суглобів; знімає запалення в разі хвороб підшлункової залози.
Трутовик (модринова губка) рекомендують у разі надмірної маси тіла, порушень обміну речовин; під час і після проведення курсу дегельмінтизації. А також за вірусних, хронічних гепатитів, порушення функцій печінки, жирової дистрофії печінки, процесів цирозу. А ще - захворювань дихальних шляхів: бронхітів, плевритів, запалень легенів, туберкульозу, онкозахворювань, трофічних виразок і пролежнів
Підготувала
Любов ПОЛЬОВА-САХАНДА.