І НА ВУЗЛОВИЙ ЗОБ Є УПРАВА

Поділитися:
І НА ВУЗЛОВИЙ ЗОБ Є УПРАВА
Ефективна методика лікування захворювань щитоподібної залози відомого фітотерапевта Любові Салій допомагає стримати ріст вузлів і навіть зменшити їх у розмірі. Саме завдяки цілющому впливу рослинних препаратів і комплексному підходу до оздоровлення, багатьом пацієнтам цього фітотерапевта вдалося уникнути операції на щитоподібній залозі.
Що ж це за підступна хвороба — вузловий зоб, і як із нею боротися, розповідає Любов Салій.

Чинники ризику та ознаки хвороби

Зоб — захворювання щитоподібної залози з розвитком у ній вузлових утворень. Ознаки вузлового зоба виявляються майже в половини населення, а в жінок він спостерігається у 2-4 рази частіше, ніж у чоловіків, і нерідко поєднується з міомою матки.
На жаль, причини розвитку вузлового зоба вивчено не до кінця. До чинників ризику відносять генетичні порушення, шкідливий вплив довкілля (радіація, токсичні речовини), нестачу мікроелементів, стреси, хронічні інфекції, куріння.
Що характерно: в більшості випадків хворі не мають ніяких скарг. Хоча великі вузлові утворення видно на шиї у вигляді потовщень і косметичних дефектів, причому потовщення відбувається асиметрично. Однак у міру розростання вузли можуть здавлювати прилеглі органи, що призводить до тих чи тих симптомів.
Так, у разі здавлювання гортані й трахеї виникає почуття грудки в горлі, осиплість голосу, сухий кашель. А за компресії стравоходу виникає утруднення ковтання. Ознаками здавлювання судин може бути запаморочення й шум у голові, а болючість у ділянці вузла пов’язана зі швидким збільшенням його розміру й запальним процесом.
За будь-якого дискомфорту в ділянці шиї важливо вчасно обстежитися в ендокринолога, який призначить УЗД щитоподібної залози та аналіз крові на гормони щитоподібної залози. А в разі великих розмірів вузлів призначають пункційну біопсію.
Зазвичай за вузлового зоба функція щитоподібної залози не порушена, проте можуть траплятися як зниження, так і підвищення функції. 
Для гіпофункції характерна схильність до ГРВІ та бронхітів, а також гіпотонія, біль у серці, сонливість, депресія, зниження апетиту, сухість шкіри, випадання волосся, зниження температури тіла. У дітей за гіпотиреозу спостерігається затримка росту й розумового розвитку, а в жінок — порушення менструального циклу, мимовільні аборти, безплідність.
А за тиреотоксикозу (підвищення функції щитоподібної залози — гіперфункція) може бути тривалий субфебрилітет (підвищення температури тіла в межах 37 - 37,4°), тремтіння в руках, безсоння, дратівливість, зниження маси тіла, тахікардія, екзофтальм (зміщення очного яблука вперед чи вбік).

Засоби народної медицини стримають ріст вузлів

За вузлового зоба застосовують медикаментозну терапію тиреотропними гормонами, лікування радіоактивним йодом і хірургічне лікування. Але разом з тим дуже важливо підтримувати щитоподібну залозу за допомогою засобів народної медицини, а особливо — стримувати розростання вузлів. І неодмінно долучати лікарські рослини, що заспокоюють нервову систему, такі як глід, собача кропива, валеріана.
Передусім потрібно забезпечити достатнє надходження йоду до організму. І тут на допомогу прийдуть ламінарія, пухирчастий фікус, а також трава нетреби звичайної. А ще добре підійдуть плоди фейхоа: подрібніть, додайте меду (у співвідношенні 1: 1) і приймайте по 1 ст. л. на добу.
Також протипухлинні властивості мають настоянка трави болиголову плямистого та трава чистотілу (у вигляді відвару, настоянки, соку). Але перш ніж вживати ці цілющі трави, слід проконсультуватися з фітотерапевтом, який допоможе підібрати правильну дозу.
Гарний лікувальний ефект чинить і корінь перстачу білого (п’ятипал). Його можна використовувати в комплексному лікуванні вузлового зоба у вигляді відвару чи 10% настоянки. Настоянка: 50 г сировини залити 0,5 л 45% горілки. Настояти 3 тижні в темному місці. Приймати по 30 крапель на 100 мл води перед їдою.
Відвар: 0,5 -1 ч. л. сировини залити 0,5 л води, кип’ятити 5 хвилин, настояти ніч. Перецідити й випити відвар протягом дня. Курс оздоровлення відваром і настоянкою - 1 місяць.
Цілющим впливом наділені також зелені волоські горіхи (коли їх можна різати ножем). Збирайте їх до Івана Купала, змеліть на млинку для м’яса й змішайте з медом (у співвідношенні 1: 1). Зберігати суміш закупореною у скляній пляшці чи банці в темному місці. Приймати по 1 ч. л. три рази на день перед їдою протягом місяця.
До речі, можна використовувати й перегородки горіхів: 1 ст. л. їх залийте склянкою води, кип’ятіть 5 хвилин, настоюйте 2 години, відвар відцідіть і випийте упродовж дня за 3 рази, до їди. І так — протягом 10 днів, а після 10-денної перерви курс повторити.
Ще в лікуванні можна використовувати збір лікарських рослин: трава звіробою, плоди шипшини, коріння солодки, коріння дягеля та родіоли рожевої. Узяти все в рівних частинах, увечері 1 ст. л. збору залити 0,5 л води, кип’ятити 5 хвилин, ніч настояти, відцідити. Випити відвар за 3 рази за 20 хвилин до їди. І так — протягом місяця.

Оздоровчий вплив фітокомпозицій

Для лікування захворювань щитоподібної залози ми розробили й багато років успішно застосовуємо на практиці власну методику. Вона складається з багатокомпонентного збору лікарських рослин, настоянки свіжих суцвіть болиголову плямистого чи соку трави чистотілу, коріння перстачу білого та багатьох інших складників. Завдяки своєму багатому складу, збір трав зменшує кисневе голодування, нормалізує функцію щитоподібної залози, благотворно впливає на ендокринну, імунну, нервову, серцево-судинну системи, додає сил виснаженому організмові, бореться з різного роду пухлинами.
Випадків оздоровлення пацієнтів нашого центру було чимало, розповім про один із них. У 56-річної сумчанки, попри тривале систематичне лікування медикаментами, збільшувалися не тільки два вузли в щитоподібній залозі, а й сама залоза. До того ж, почали турбувати біль у горлі й утруднене ковтання.
Призначене лікування було комплексним: крім цілющого збору трав і настоянки болиголову, до раціону харчування було додано морепродукти. Помітного поліпшення стану вдалося досягти після 3-місячного лікування: не тільки зникли болісні симптоми, а й, найголовніше, — призупинився ріст вузлів.
Чи можна уникнути операції та продовжувати лікування фітотерапією, жінка все ж вирішила перевірити в Київському інституті ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка. Професор, який її консультував, не приховуючи свого здивування чудовими результатами лікування, докладно розпитав про застосовувану методику й порадив продовжувати фітотерапію. Результат перевершив усі сподівання: значно поменшали не тільки вузли, а й сама збільшена щитоподібна залоза. Але головне — відпала потреба в операції.