ІДЕАЛЬНА ФІГУРА – МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

Поділитися:
ІДЕАЛЬНА ФІГУРА – МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

7 ДІЄВИХ ПОРАД

ЯКЩО ХОЧЕШ СХУДНУТИ – СПАЛЮЙ ЖИРИ

Як і все геніальне, найліпший спосіб схуднути дуже простий. Потрібно створити у своїй підсвідомості нову програму (стереотип, у хорошому сенсі цього слова). У цій програмі ви зі збирача жирів маєте перетворитися на палія жирів.

Свого часу мою увагу привернув випадок, що стався з американцем на прізвище Копланд. Випробувавши на собі всі методи, які лише існують на сьогодні, аби схуднути (а масу тіла він мав аж 200 кілограмів), і не досягши бажаного результату, Копланд став робити таку вправу. Уранці, в обід і ввечері, а також у будь-який інший час, коли про це згадував, Копланд повторював пошепки про себе одну й ту саму фразу: «Я - спалюю жири! Я - спалюю жири! Я - спалюю жири!..» При цьому він уявляв яскраве полум’я факела (або багаття) в себе над головою, де згорали його зайві жири.

Річ у тім, що людей з точки зору означеної проблеми можна розділити на дві групи: перша - спалювачі жирів, друга - збирачі жирів. За рівних умов, мається на увазі за однакової кількості вживаної їжі, одні залишаються стрункими, а інші повніють. Це відбувається через те, що в кожного в мозку існують свої індивідуальні програми. Деякі програми нам передаються у спадок, але більшість ми формуємо самі: своїм власним розумовим процесом і закріплюємо їх словом. Ця усвідомлено-неусвідомлена діяльність формує не тільки нашу фігуру, а й усі події нашого майбутнього життя до останньої секунди перебування на Землі.

Тепер сенсаційно приємна новина! Усі програми ми можемо перепрограмувати так, як нам заманеться...

Тож повернімося до Копланда. Протягом трьох місяців він наполегливо повторював свою формулу без особливих видимих ​​результатів і тільки з настанням четвертого місяця став швидко втрачати масу тіла, позбувшись протягом наступних 10 місяців 90 кілограмів! Щоправда, Копланд до свого «замовляння» ще додав постійне прослуховування спеціально підібраної класичної музики для схуднення. А також став випивати втричі більше води, ніж раніше.

А тепер спробуймо розібратися, який механізм і яким чином було задіяно, аби він почав худнути, адже зовні життя цієї людини не змінилося.

Наша свідомість - це тільки верхівка айсберга, а підсвідомість - його основа. Усе, чого ми вчимося на Землі, відбивається в нашій свідомості. Коли певний урок остаточно засвоєно, він записується в підсвідомості й залишається там назавжди. Наприклад, якщо ви в 10 років навчилися добре їздити на велосипеді, а потім після тривалої перерви (10 або 20 років) знову сіли на нього, не сумнівайтеся - відразу поїдете. Вам не треба знову вчитися їздити на велосипеді. Чому? Тому що ваша підсвідомість уже знає, як це робити.

Звідси можна зробити висновок, що Копланд, свідомо повторюючи свою фразу «Я - спалюю жири» та уявляючи факел над головою, в якому вони згорають, словесно впливав на свій мозок. Таким чином, він увів нову програму у свою підсвідомість і став не збирачем жирів, а спалювачем. І тепер усі зайві калорії, які потрапляють в його організм, не накопичуються, а згорають, обігріваючи довкілля.

СІМ ГОЛОВНИХ ВПРАВ-РЕКОМЕНДАЦІЙ

За 9 років проведення музично-терапевтичних сеансів у нашому Клубі «Дорога до Себе» я сформував 7 вправ та рекомендацій для відновлення здоров’я. Вони універсальні й прийнятні для лікування всіх органів і систем. За регулярного їх виконання хвороби не матимуть жодного шансу «підкосити» ваш організм. Але головне в тому, що вони начебто спеціально створені для розв’язання такої наболілої проблеми, як зайва маса тіла, тобто - набуття ідеальної фігури.

Вправа № 0 (нуль). «Роззяв рота» від подиву

Цю вправу потрібно виконувати кожну секунду свого життя. Це повернення у своє щасливе дитинство чи юність. Це постійне відчуття захоплення у твоїй Душі. Ти щасливий не від того, що щось придбав, знайшов, досяг, а просто від того, що ти Щасливий...

Вправа № 1. «Позитивні думки»

Розумовий процес у людини не припиняється ні на секунду. Навіть уночі під час сну мозок продовжує свою діяльність. Саме думка формує наше майбутнє. Яким воно буде - здоровим чи хворим - залежить від того, про що ти зараз думаєш і як ти ставишся до навколишньої дійсності. Якщо в тебе позитивне (добре) ставлення до всього, що з тобою відбувається, - тож попереду тебе чекає успіх. Негативне (зле) ставлення до всього сформує негаразди, поразки та хвороби. Думайте про хороше, будь ласка!

На моє глибоке переконання, одна з основних причин надмірної маси тіла в людини полягає в недостатній кількості ендорфінів-морфінів - наркотиків власного виробництва, чи, як їх ще називають, гормонів задоволення, які має виробляти мозок. Коли людина перебуває в пригніченому стані й генерує негативні думки (думає про погане), її мозок не виробляє достатньої кількість ендорфінів. Це призводить до порушення обміну речовин, гомеостазу, кровообігу й т. ін.

Ось тут ми й стикнулися з парадоксальним явищем: ендорфін, який регулює всі фізіологічні процеси в організмі, виробляється тільки тоді, коли людині цікаво жити, коли вона насолоджується своєю роботою, любить тих, хто поруч, захоплюється красою природи. А оскільки це все в більшості середньостатистичних людей, на жаль, майже не спостерігається, то вони й змушені насолоджуватися, любити й захоплюватися їжею, аби в них продукувався ендорфін. Отже, виходить, що людина, не маючи жодних інтересів у житті, змушена багато їсти для того, щоб виділявся ендорфін, життєво потрібний для підтримки здоров’я, зокрема стрункої фігури, але при цьому надмірна їжа перетворює її в безформну масу.

Який же вихід із цього глухого кута? Дуже простий. Знайти себе в цьому житті. Почати своє життя з нуля й зробити його повноцінним та цікавим. Написати книгу, вірші або картину. Навчитися танцювати, розуміти й насолоджуватися музикою. Відвідати цікавий концерт або стрибнути з парашутом. Залишити в спокої своїх близьких та «далеких» і врешті зайнятися собою. Якщо життя повноцінне, наповнене, радісне, то гормон щастя виробляється постійно, а не тільки під час їди...

Вправа № 2. «Повітря - перший продукт харчування»

Потрібно обов’язково дихати свіжим повітрям, інакше обмін речовин з кожним роком все погіршуватиметься. Вдих слід робити лише через ніс, оскільки там повітря очищається, підігрівається (охолоджується). Видих - як зручно. Бажано дихати повним диханням, тобто не тільки діафрагмою, а й животом. Це неодмінно позитивно позначиться на стані нирок, селезінки, органах травлення...

Роблячи вдих, ми вдихаємо не тільки повітря. Насправді повітря - це провідник енергії. І хоча ця енергія невидима, але вона є першоосновою всього. Якщо з повітря прибрати життєву енергію, то воно буде непридатним для будь-якої форми життя. Що ж це за енергія?

Жива молекула повітря складається з позитивно й негативно заряджених частинок - іонів. В одному кубічному сантиметрі повітря в ідеалі має бути 4000 негативних і 3000 позитивно заряджених іонів. Таке поєднання спостерігається на березі моря, біля водоспаду, у сосновому лісі, під час дощу, після грози.

Тим часом, найбільш разючий дисбаланс у поєднанні негативних і позитивних іонів спостерігається не поблизу чадних труб сучасних заводів, а у звичайних житлових і нежитлових приміщеннях будинків. Саме там, де багато штучних оздоблювальних матеріалів, пластмаси, комп’ютерів, телевізорів, іншої побутової техніки - тому що вони виділяють лише позитивні іони. Унаслідок цього в наших квартирах на 5000 позитивних доводиться лише від 0 до 100 негативних іонів. Навіть на дуже забрудненій вулиці міста негативних іонів більше: близько 800 на кубічний сантиметр повітря. Це одна з основних причин, чому городяни живуть менше й хворіють частіше.

Тож для здорового існування обов’язково потрібне свіже повітрям. Найліпше й уранці, і ввечері здійснювати годинні прогулянки поблизу водойми, а якщо водойми немає, то де завгодно, але треба прогулюватися!

Вправа № 3. «Жива Вода»

Не так давно вчені зробили приголомшливе відкриття. Зайва (мертва) рідина в організмі починає накопичуватися з того моменту, коли людина перестає вживати достатню кількість води, потрібної для забезпечення її життєдіяльності. Ще один парадокс! Організм, недоодержуючи потрібної кількості води, починає робити запаси, унаслідок чого з’являються набряки. Людина, не розуміючи справжньої причини набряклості, ще більше скорочує вживання води. Організм же, працюючи в аварійному режимі, перестає «відпускати» воду навіть на очисні процедури. Бо та невелика кількість води, яка все ж таки надходить у нього, використовується передусім на вироблення гормонів, пептидів, ферментів та інших біологічно активних речовин, без яких життя фізичного тіла неможливе загалом.

Тож протягом доби потрібно випивати не менше 2 л чистої, «зарядженої» водички. Ліпше це робити так, як робить королева Британії: уранці за 30 хв до сніданку випивати по 300-500 мл підігрітої водички з часточкою лимона. Перед обідом і вечерею приємну процедуру потрібно повторити. Також бажано пити між прийомами їжі й неодмінно на ніч (кількість за бажанням).

Якщо немає чистої, підігрітої водички, ліпше пити будь-яку, ніж не пити взагалі.

Для того щоб звичайна вода з крана стала структурованою, досить зробити таке:

1. Сказати Воді «дякую!» або висловити їй свою любов і вдячність якимось іншим способом.

2. Увімкнути їй красиву класичну музику.

3. Дати їй послухати звуки природи, наприклад, водоспаду або гірського джерела в поєднанні зі щебетом птахів тощо.

4. Дати їй послухати й те, й те, поєднане разом (на дисках, які я записую, звучання класичної музики супроводжується щебетом птахів та іншими звуками природи).

5. Щиро помолитися над водою.

6. Усвідомивши її велич, від усієї душі висловити їй своє захоплення й повагу.

7. Просто звернути на неї увагу. Вона цього дуже хоче й давно вже чекає!

Заряджена таким чином вода буквально оживає.

Вправа № 4. «Рух - це життя»

Найсерйозніша помилка медицини - це невизнання руху міжклітинних рідин у нашому організмі. Учені-медики детально вивчили систему кровообігу, але нічого не знають про те, як і за рахунок чого рухається міжклітинна рідина, яка становить до 70% від маси нашого тіла. Тому офіційна медицина не може ліквідувати затори, які виникають у русі міжклітинних рідин, а це - набряки, хронічні захворювання окремих органів і цілих систем.

Фізичне навантаження на окремі м’язи збільшує швидкість проходження міжклітинних рідин, але це відбувається лише на окремих ділянках нашого тіла, не задіюючи при цьому віддалені. Тому не будь-яке фізичне навантаження сприяє гармонійному руху міжклітинних рідин. Гімнастика у-шу, уповільнені рухи якої долучають до роботи найвіддаленіші ділянки м’язів, у цьому разі може бути корисною, але ми з вами не завжди в змозі нею займатися. І все ж спробуємо знайти розв’язання цієї проблеми.

Шведські вчені після численних дослідів довели, що активність гормоночутливості ліпази (ензим, який мобілізує жирні кислоти в печінці та м’язах для їх подальшої переробки у цукор) спостерігається після годинної прогулянки й зберігає здатність до розщеплення жирів протягом наступних 12-ти годин. Саме активність цих ензимів, крім усього іншого, очищає стінки кровоносних судин від жирових відкладень!

Тепер кілька слів про сам процес ходьби. У ній бере участь все тіло. Із 639 м’язів тіла 400 беруть задіяні в ходьбі. На відміну від інших фізичних вправ, під час правильної ходьби ритмічно чергуються напруження й розслаблення: м’язи однієї ноги напружуються, в той час як м’язи іншої ноги відпочивають. Крім того, прогулянка стимулює розумовий процес - жир перетворюється на цукор, потрібний для роботи мозку.

Тож нумо більше ходити, це принаймні доступно всім, порівняно із заняттями у-шу.

Вправа № 5. «Ліки чи отрута?»

На тему «правильного», «раціонального» та іншого харчування написано багато книг. І все ж, виходячи з власного життєвого досвіду, можу дати кілька рекомендацій щодо цього.

Ми постійно їмо отруйну, шкідливу їжу, і наш мозок блокує синтез ацетилхоліну, щоб уповільнити рух міжклітинних рідин, урятувати наші клітини від дії отрут за рахунок сповільнення обмінних процесів. Ви ніколи не замислювалися, чому люди, що займаються медитацією, чи наші Святі старці, що жили в печерах під землею, чи тибетські лами, незважаючи на малорухливий спосіб життя, не страждають від набряків? Правильно, їм допомагає більш ніж скромне (правильне) харчування.

Наприклад, тибетські лами їдять один і той само продукт усе своє досить тривале життя. Він називається «Тампс». Готується дуже легко: сухофрукти, сухі трави, різноманітні вичавки та інше (головне - компоненти мають бути повністю висушені на сонці) перемішуються з рисовим борошном і пресуються в невеликі брикети. Такий брикет не псується роками. Раціон Святих старців складався із сухарів, сухофруктів, різних каш, овочів та звичайної води. Така їжа має властивість притягувати й вбирати рідину. Вона буквально всотує, втягує вологу в шлунок, кишечник і тим самим змушує рухатися соки організму. Ви з’їли сухарик, сухофрукти або просто суху їжу, вона потягнула до себе міжклітинну рідину й змусила її переміщуватися.

Також дуже добре, якщо у вашому раціоні будуть усі види горіхів, особливо рекомендую волоські (5-7 штук на день). Не захоплюйтеся тваринними жирами, а ось різноманітні олії - завжди доречні. Для любителів солодкого є мед. Його можна їсти з чим завгодно і коли завгодно. Особливо корисно з’їдати 1 ст. л. вранці натщесерце, запиваючи маленькими ковточками структурованої води.

Вправа № 6. «Закрий рота!»

Цю вправу я винайшов шість років тому й винятково для себе. Не можна сказати, що я був заповним, але мені хотілося бути ще стрункішим та красивішим. Я помітив, що найбільше з’їдаю продуктів увечері. Навіть якщо мені не хотілося їсти, а я хоча б шматочок клав до рота, та потім не міг зупинитися і їв усе підряд. Отож і з’явилася вправа «Закрий рота». Кожен раз, коли рука діставала щось смачненьке з холодильника або з шафки з солодощами і намагалася це «щось» усунути в рот, я голосно наказував собі: «Закрий рота». Тож хоч скільки б рука намагалася всунути шоколадку в рот, у неї нічого не виходило, бо він був закритий за моєю командою. Стрункішав я таким чином протягом трьох років. І лише тоді, коли не тільки моя мама й родичі, а й одноклубники стали благати мене припинити над собою експерименти, тимчасово скасував для себе цю команду. До речі, почувався я в цей період особливо легко й комфортно.

Усе, що я рекомендую в книгах, на сторінках періодичних видань та на своїх музично-терапевтичних сеансах, я спочатку випробовую на собі. Я вважаю, що це єдиний правильний спосіб допомогти іншій людині. Ти не просто викладаєш якусь чергову теорію, а сам все на собі перевіряєш і тільки після досягнення позитивного результату пропонуєш іншим.

Якщо не вийде виконати цю вправу, то рекомендую один раз на тиждень робити розвантажувальний день. Цього дня слід пити багато води, їсти тільки яблука й трохи кисляку.

Головна рекомендація до наведених вище вправ

Якщо у вас серйозні проблеми зі здоров’ям, то одного руху й уживання великої кількості води на день може бути недостатньо. Рекомендую один день на тиждень повністю утримуватися від їжі (голодувати), а раз на півроку протягом місяця щодня харчуватися тільки одним видом їжі. Наприклад: першого дня - квасоля й вода, другого - картопля й вода, третього - яблука й щось кисле, четвертого – буряки й хліб і т. д. і т. п.

Щодо голодування, то варто серйозно підійти до цього питання: купити літературу на цю тему й уважно все вивчити перед початком.

Якщо ви виконуватиме всі зазначені вище рекомендації, то я гарантую, що через 4 місяці ви себе в дзеркалі не впізнаєте, та й узагалі станете іншою людиною. Вибір за вами!

Степан НЕДЕРИЦЯ,

музикант, диригент, музикотерапевт.