«ІВАН-ПОКИВАН» ТА ГАРБУЗОВА КАША

Поділитися:
 «Іван-покиван» та гарбузова каша

Остеохондроз  міцно засів на «п’єдесталі» найпоширеніших хвороб сьогодення. На жаль, таке явище є наслідком насамперед малорухливого способу життя в дітей та юнацтва. Дані статистики свідчать: у 90% дітей шкільного віку спостерігається порушення постави, із них у 20% діагностують сколіоз.     

Біймося «хамелеона»    

Поміркуймо:   вранці дитина  сідає за парту  й перебуває в такому положенні,  виходячи лиш на перерву, до 15-16-ї години. Після уроків є гуртки, музична школа, можливо, спортивні секції тощо. А от  увечері син чи донька  знову сідає за  домашнє завдання. Як наслідок, маємо красномовний факт: орієнтовно лише дві години дитина проводить у русі.
    От і виходить, якщо в давнину остеохондроз був ознакою старості, то нині, навпаки,  є супутником юності й молодості.
    Із моєї практики можу стверджувати, що треба боятися «хамелеона»: тобто,  не завжди об’єкт болю вказує на справжню хворобу. Скажімо,  головний біль, шум у вухах, запаморочення, нервозність, підвищений артеріальний тиск, захворювання очей, алергія  можуть свідчити не так про потребу в лікарях-неврологах, як в оздоровленні шийного відділу хребта.
    Аритмія, біль за грудниною, ішемічна хвороба, бронхіти, астма, розлад роботи печінки, системи травлення можуть сигналізувати про проблеми в грудному відділі хребта.
    Біль у стегнах, колінах, грижі, діарея, імпотенція, розлади роботи сечового міхура часто свідчать про проблеми поперекового відділу.     

Джерело хвороби - в хребті   

Це зовсім не означає, що не треба ходити до лікарів. Навпаки,  відвідувати медичний заклад потрібно навіть для точної діагностики свого здоров’я. Але якщо, приміром,  кілька лікарів твердять, що все з вашими внутрішніми органами гаразд, то не треба самому собі вигадувати хвороби. У цьому разі варто пошукати першоджерело болячки. А воно доволі часто буває в хребті.
    Наведу приклад пацієнта 28 років, який працює на посаді програміста. Людина перебуває тривалий час, сидячи у вимушеній  статичній позі, через що має дискомфорт, а саме: біль у ділянці серця (в грудях), при цьому спостерігаються виражене серцебиття та панічні атаки. Зробивши повне обстеження організму, отримавши  консультацію лікарів-неврологів, кардіологів, у відповідь почув лиш одне: «Шукай причину в хребті!»
    Після тривалих занять із цим пацієнтом, які я проводив за власною методикою,  симптоми майже зникли, як кажуть, відійшли на задній план. Виявилося, що   біль, серцебиття були спричинені  остеохондрозом грудного відділу хребта.    

Влаштуйте «курорт удома» 

Важливим чинником лікування остеохондрозу є харчування.  Наші батьки, діди завжди вживали натуральні продукти, а зараз чомусь у моді «фаствудівський» стиль їди. Я раджу усім їсти гарбузи, зокрема гарбузові каші, печену картоплю, вівсяний кисіль, пастернак, чорну редьку та інші продукти, багаті на кальцій та мікроелементи, без яких організм ослаблюється. Адже зазвичай хвороби хребта виникають через порушення кальцієвого обміну в організмі.
    Медики вважають, що систематичне споживання гарбузів - це «курорт удома». Вони дуже потрібні дитячому та старечому організмові, зокрема,  запобігають  виникненню рахіту в дітей, розвитку остеопорозу  та остеохондрозу. Наприклад, через недостатність кальцію в організмі дітей, людей різного віку навіть незначні травми призводять до перелому кісток.
    Аби уникнути хвороб, потрібно вести активний спосіб життя, відволікатися від сидячої роботи на виконання вправ, займатися фізкультурою, особливо раджу робити ранкову зарядку, адже саме цей час є найсприятливішим для організму.

Дієві вправи для хребта

Людям старшого віку я рекомендую, особливо в разі  міжхребцевої грижі, робити «дідівський кут» - висіти на шведській стінці, піднявши ноги в напівзігнутому положенні, при цьому не відривати спини від   стінки. Так 5-10 разів.
Щоб розблокувати проблемні відділи хребта, навіть у домашніх умовах можна   робити корекційні вправи. 
    1. Висіння на перекладині або шведській стінці.
    2. Вправа «Іван-покиван» (рос.  – «Ванька-встанька»)    Її виконують, стоячи на колінах. Руки треба витягнути вперед на рівні плечей. Потім спочатку потрібно сісти ліворуч від п’ят, одночасно повернувши вправо руки (видих), потім треба повернутися у вихідне положення (вдих).  Тепер треба сісти вправо від п’ят, повертаючи руки вліво, потім знову - вихідне положення. Вправу  виконують у кожен бік 6-10 разів.
     3. Підіймання колін під час висіння («кутик»).
    4.  Замикання рук за спиною, утворюючи діагональ. 
     Також важливо  правильно харчуватися й - найголовніше! -  культивувати в собі позитивне сприйняття світу, незважаючи на всі  випробування.   

Іван Сергійчук,
лікар-реабілітолог.