ІЗ ПСОРІАЗОМ БОРЕМОСЯ КОМПЛЕКСНО

Поділитися:
ІЗ ПСОРІАЗОМ БОРЕМОСЯ КОМПЛЕКСНО

Мій чоловік уже 5 років страждає від псоріазу. Вважаємо, що ця хвороба в нього спадкова, оскільки на неї хворів його батько. Хотілося б з цього приводу знати думку як офіційної медицини, так і народної.  З повагою Олена Іванівна. смт Голованівськ Кіровоградської обл.

Лист коментує лікар-дерматолог Ганна ПИЛИПЧУК.

Псоріаз, або лускатий лишай, — хронічне захворювання, яке може вражати шкірні покриви ніг, рук, інколи пахової частини, нігті і розвиватися як у дорослих, так і в маленьких дітей. Лікування псоріазу має бути комплексним, спрямованим і на усунення ранок та псоріатичних бляшок, і на оздоровлення всього організму, відновлення обмінних процесів. Оскільки ця хвороба пов’язана із психічними розладами, то для її лікування вживають заспокійливі засоби, зокрема препарати валеріани, які є в аптечній мережі. Можна приготувати настій валеріани й самому: 6 г подрібненого кореня залити 180 мл перевареної води, настояти 2 години. Приймати від 1 ч. л. до 1 ст. л. тричі на день. Також офіційна медицина для лікування псоріазу рекомендує препарати, у тому числі й рослинні, з кортикостероїдною дією. Наприклад, солодка гола: чайну ложку сировини залити склянкою води, кип’ятити 10 хв на слабкому вогні, настояти годину і приймати від 1 ч. л. до 1 ст. л. 4—5 разів на день до їди. Солодку не можна приймати тривалий час, особливо хлопчикам, бо вона дуже стимулює надниркові залози, що з часом може призвести до зниження сперматогенної функції, а в дорослому віці навіть спричинити проблеми із заплідненням. Тому курс лікування препаратами солодки — не більш як 2 тижні. Лікування передбачає також вітамінотерапію. Призначають вітамінні препарати, такі як ацитрепін (неотіазон) та аевіт (вагітним не бажано!), місцево — ультрафіолетове опромінення. Використовують креми з сіркою, саліциловою кислотою, дьогтем, іхтіолом тощо. Тяжкохворим призначають нестероїдні та цитостатичні препарати, рекомендують загальні ванни, після яких змащують уражені місця спеціальними мазями. Крім того, хворим на псоріаз потрібно обов’язково дотримуватися дієти.

Лист коментує лікар-натуропат, народна цілителька Олена СВІТКО.

Виникнення псоріазу залежить від стану нервової системи й психіки, а також від функції печінки. Саме ця важлива залоза в разі псоріазу недостатньо очищає організм, і токсини, які в ньому залишаються, виходять через шкіру. Лікування комплексне, зокрема, застосовують трав’яні чаї і примочки, компреси. Чай 1. Ретельно подрібнити квіти безсмертнику (5 г), м’яту перцеву  (5 г), квіти  календули  (5 г),  насіння  коріандра  (5 г), насіння  пастернаку  (10 г),  насіння розторопші плямистої (10 г). 2 ст. л. сировини залити 0,5 л окропу, настояти в термосі 40 хв, процідити. Пити в теплому вигляді з додаванням меду по 100 мл тричі на день. Чай 2. Узяти ретельно подрібнені траву деревію (5 г), квіти чорнобривців (20 г), корінь аралії маньчжурської (10 г), корінь аїру (5 г), траву кропиви (5 г), корінь лопуха (5 г), траву череди (5 г), квіти календули (5 г), траву чистотілу (5 г). Усі компоненти змішати. Одну столову ложку сировини залити 0,5 л холодної води, довести до кипіння, варити 5 хв на слабкому вогні. Настояти 20 хв, процідити. Випити протягом дня маленькими порціями. Із «кашки» можна робити примочки на псоріатичні бляшки. Ще ліпше, якщо «кашку» змішати з маззю живокосту, яку купують в аптеці або готують самі. Мазь живокосту. 100 г кореня живокосту (окопника — рос.) варити в 1 кг смальцю протягом 2 годин. Остудити, зберігати в прохолодному місці. Компреси  з насіння льону. 100 г насіння перемолоти в кавомолці і змішати з 0,5 л гарячої води. Отриманою пастою (теплою) змащувати хворі місця. Компреси з ехінацеї. Використовують усю рослину. Приготування і використання, як у попередньому рецепті. Мазь із чистотілу. 0,5 кг свіжого чистотілу разом з корінням змолоти на млинку для м’яса. Отриману «кашку» додати до 0,5 кг гарячого топленого свинячого сала (смалець) і перемішати. Дати охолонути до такої температури, коли суміш ще можна процідити через марлю. Розлити в баночки, зберігати в холодному місці. Змащувати уражені псоріазом місця. Можна попередньо на псоріатичні бляшки нанести кролячу жовч (роблять це дуже обережно, бо жовч спричиняє печіння), а вже за 20 хв — мазь із чистотілу. Лікування триває до зникнення проблеми. Мазь на солідолі. Змішати 500 г солідолу,  білок  2  свіжих  яєць, 1 ст. л. липового меду. Цією маззю змащувати хворі місця протягом 14 днів (на Місяць, що спадає). Потім до цієї самої мазі додати 500 г змеленої і просіяної через сито трави чистотілу. Змащувати ще 2 тижні. Згодом повторити курс, і так до поліпшення стану. Крім зовнішнього лікування, потрібно дотримуватися дієти. Усі продукти мають бути у вареному чи тушкованому вигляді. Корисні каші, пророслі зерна, а також салати із зеленними культурами, петрушкою, ягоди журавлини, шипшини, смородини, горобини. Із раціону варто вилучити смажену, гостру та жирну їжу, консерви. М’ясо ліпше їсти біле, пісне. Варто обмежити вживання міцної кави, сигарет, спиртного. До того ж потрібно зробити 7 очищень жовчного міхура і печінки з проміжками 14 днів (бажано починати процедуру на Повню).