КАРТА НАРОДЖЕННЯ РОЗПОВІСТЬ ПРО ХАРАКТЕР, ДОЛЮ ТА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ

Поділитися:
КАРТА НАРОДЖЕННЯ РОЗПОВІСТЬ ПРО ХАРАКТЕР, ДОЛЮ ТА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ

Споконвіку людей ваблять до себе далекі, таємничі зорі. Як часто ми вночі вдивляємося в небесні яскраві цяточки, намагаючись осягнути всю велич Всесвіту. Та й справді Космос здається безмежним. В одній лише нашій Сонячній системі відстані між планетами просто вражають. Наприклад, від Землі до Марса – 225 млн кілометрів. І якщо летіти до нього зі швидкістю 58 000 км за годину, то мінімальний час, який це займе, - 39 днів, а максимальний – аж 9 місяців. Колосальна відстань, чи не так? А це ж усього-на-всього Сонячна система, якась маленька часточка нашої Галактики.
А що вже говорити про відстань між галактиками? Яких у Всесвіті, за останніми даними вчених, нараховується аж 200 мільярдів?
Проте чи насправді зорі та планети такі вже далекі від нас - людей? Виявляється, що зовсім ні. Як стверджує ведична астрологія, вони не тільки не далекі, а навіть дуже близькі – настільки, що можуть бути як нашими друзями, так і ворогами, а їх вплив на нас - просто надзвичайний.
Слово «астрологія» зазвичай асоціюється зі словом «гороскоп» - газетним прогнозом для дванадцяти знаків зодіаку. Але, насправді, астрологія - це дуже об’ємна й складна наука, яка вивчає взаємозв’язок між рухом небесних тіл і земними подіями людського життя. Про те, як зорі та планети впливають на наш характер, уподобання, долю та здоров’я, й буде наша розмова з ведичним астрологом Петром БРЕЗДАНОМ.

Веди – давні знання, які вражають

- Пане Петре, відомо, що астрологія, зокрема ведична, служить людям з давніх часів, і всі правителі, особливо східні, обов’язково при своєму дворі мали досвідченого астролога. Деякі без його поради не робили й кроку. Тож чому такий інтерес був до цієї науки?
- Перед тим як розповісти про ведичну астрологію, я б хотів кілька слів сказати про ведичну культуру, оскільки джйотіша (так ще називають ведичну астрологію) є невід’ємною її частиною.
За останніми даними вчених, ведична культура колись була поширеною по всій Землі й торкалася всіх сфер людського життя. Зокрема, Веди – писемні пам’ятки тих часів, які вважаються священними книгами й були написані 5 тисяч років тому, містять у собі інформацію буквально про все: починаючи від садіння помідорів і встановлення сприятливих, гармонійних стосунків у сім’ї, до створення космічних кораблів та будови Космосу й небесних тіл.
Можу навести кілька таких цікавих фактів. Наприклад, науковий технічний рівень протезування, який описується у Ведах, значно перевищує не тільки сучасні технології протезування, а й навіть уявлення про нього. Зокрема, там говориться, що ведичні спеціалісти могли досягати ефекту, коли втраченому органу чи кінцівці шляхом протезування поверталося близько 90% природних функцій. Також у Ведах описано 300 видів пластичних операцій, 125 видів хірургічних інструментів. Загалом, немає такої сфери знань, яка не була б висвітлена в первісному тексті Вед.
Над пам’ятками ведичної культури й до сьогодні ламають голови вчені, оскільки більшість знань у них зберігається в закодованому вигляді.
Веди стверджують, що мета людського життя не в тому, щоб змиритися з тлінним і сповненим страждань світом, а в тому, щоб боротися за вічне щастя, усвідомивши себе як духовну Душу. За ведичними уявленнями, людина потрапляє в полон ілюзій, коли починає ототожнювати себе з фізичним тілом, вважаючи матеріальний Світ єдиною реальністю.

Джйотіша – порадник на всі випадки життя

Що стосується ведичної астрології, то це найдавніше знання, яке сягає глибоко корінням стародавньої культури Індії.
Санскритський термін «джйотіша» означає «світло зірок». Вважається, що ця наука - подарунок богів людям. Батьком ведичної астрології був Парашара Муні. Відомо, що він жив близько ХV столітті до нашої ери й був одним із перших астрологів. Його рукописи й досі зберігаються в Індії.
За допомогою джйотіша ведичний астролог може спрогнозувати події в житті людини, пояснити, чому ті чи ті події в її житті вже відбулися, допомогти розібратися, в чому її призначення, визначити схильність до різних захворювань, її слабкі та сильні сторони, плюси й мінуси та дати поради, як ці мінуси за допомогою спеціальних практик нейтралізувати.
Загалом, можливості астрології просто вражають. Наприклад, за однією лише картою народження можна не тільки багато чого дізнатися про саму людину, а й про її дітей, чоловіка чи жінку, маму, батька, братів, сестер тощо.
В Індії ведична астрологія у великій пошані. Наприклад, як правило, там не дається ім’я дитині, не укладається шлюб, не приймається жодне важливе рішення без консультації з астрологом. Індуси ставляться до цього дуже серйозно, тому визнали ведичну астрологію повноцінною наукою, і в низці провідних університетів видаються офіційні дипломи з астрології як абсолютно самостійної професії.

У ведичній астрології на першому місці — Бог

- Пане Петре, як мені відомо, існує два напрями астрології – західний і ведичний. Чим вони різняться між собою?
- Так, в астрології найбільш відомі дві великі системи: західна астрологія (європейська) й ведична. Однак джйотіша - це більш складна й давня астрологія, ніж західна.
Насамперед ці два напрямки різняться системою розрахунків гороскопа: знаки зодіаку - ті ж, але їхні межі - інші. Наприклад, за західним гороскопом, ви можете вважатися Овном, а за ведичним - Тельцем.
До того ж у джйотіша використовується набагато більше карт, зокрема, крім основної картки народження, аналізуються так звані дрібні карти. Це дає змогу робити точніші прогнози.
Також у ведичній астрології велика увага приділяється особистості астролога, якостям його характеру, його духовному рівню, щоденним духовним практикам, а в західній астрології - це не важливо.
І найголовніше: ведична астрологія ставить Бога на перше місце, завдання ведичного астролога в тому, аби спрямувати людину, яка до нього звернулася на консультацію, на духовну дорогу. У той час як для західної астрології характерний більш матеріалістичний підхід. До речі, раніше ведичним астрологом міг бути лише браман, тобто священик.
Планети, зірки - це частина творіння Бога. А джйотіша – це наука, яка проливати на людей Світло Бога. І головна мета ведичного астролога, як уже було сказано вище, - це наблизити людину до Божественної Любові.
Образно людину можна порівняти з автомобілем, який рухається вночі в суцільній темряві, а джйотіша – це світло від фар, яке вказує дорогу.


Медична астрологія визначить слабкі місця організму

- Пане Петре, Ви сказали, що за допомогою астрології можна дізнатися про здоров’я людини…
- Так, у джйотіша існує такий напрям, як медична астрологія. За її допомогою можна діагностувати потенційні чи приховані проблеми зі здоров’ям у людини, а також зрозуміти причини їх виникнення. Вона також розглядає питання профілактики та індивідуальну схильність до хвороб, періоди зниження стійкості організму до захворювань.
У медичній астрології знаки зодіаку відповідають структурі тіла, тобто анатомії. Наприклад, Овен – це голова людини й усі органи, які на ній містяться, Телець – це шия і т.д. Планети ж відповідають за функціонування організму. Зокрема, Сонце керує очима людини. Відповідно, якщо воно слабе чи погано розташоване в гороскопі народження, то ймовірні проблеми із зором.
Також у людей зі слабким Сонцем може спостерігатися слабке травлення, поганий апетит, схильність до хронічних і застудних захворювань, хвороб крові, кісток, шлунка та серця.
Однак головне завдання медичної астрології - профілактика. Вивчивши натальну карту новонародженого, можна отримати уявлення про слабкі місця його організму й дати рекомендації, аби ці слабкості не розвинулися у хворобу. Тобто, якщо розташування планет та домів вказує на майбутні проблеми в дитини, наприклад, із органами травлення, то батькам слід особливу увагу звернути на її харчування. Якщо ж із легенями, то слід зміцнювати цей орган дихальними вправами чи віддати дитину на плавання тощо.

Гороскоп людини – схема її життя

- Пане Петре, як астролог, розглядаючи одну лише карту народження людини, може стільки всього про неї дізнатися?
- Карта народження – це схема розташування небесних тіл у момент народження людини. Її ще називають натальною картою. У західній астрології – це коло, а у ведичній – квадрат, поділений на 12 малих квадратів чи ромбів, які називаються домами й відображають різні сфери людського життя: сім’я, кар’єра, фінансове благополуччя, соціальний успіх, реалізація, діти, кохання, здібності, здоров’я, втрати й нещасні випадки та багато іншого.
Усі планети вписуються в ці дома-квадрати відповідно до того, як були розташовані в момент народження людини на небесному схилі.
Раніше астрологи вручну робили розрахунки й складали гороскоп. Нині ж створено спеціальні програми, які це роблять за них. Тобто досить ввести відповідні дані: дату та час народження – й натальна карта готова. Проте це нічого не дає без знання джйотіша.
Розуміння значення будинків, знання характеристик планет і сузір’їв може багато чого розповісти про саму людину та її життя. Зокрема, планети поділяються на хороші й погані. Наприклад, Венера, Юпітер та Меркурій вважаються хорошими планетами, а Марс та Сатурн – поганими. Місцезнаходження поганих планет, наприклад, у 2-му будинку, вказує на ймовірні складнощі з фінансами. А хороша планета в першому - дає мудрість і підсилює інтелект.
За положенням Меркурія в карті народження можна дізнатися про дитинство, освіту, інтелект, комунікативні навички, професійне покликання людини. Юпітер – це релігія, удача, діти, творчість, здоров’я тощо.
Сонце в карті народження - це душа людини, її самоусвідомлення, соціальний статус, лідерські якості. До того ж воно є відображенням батька, і якщо має сильне положення, то зазвичай вказує, що батько цієї людини, найімовірніше, здоровий і щасливий.
За слабкого Сонця в гороскопі людина зазвичай проявляє неповагу до старших, безвідповідальність, безхарактерність, егоїстичність, песимізм. У житті такі люди можуть ухилятися від будь-якої роботи, часто бувають безробітними чи постійно змінюють місце роботи.
Проте найзлішою планетою вважається Сатурн. Він привносить у життя людини якісь перешкоди, затримки, хвороби, втрати, скорботи, обмеження, руйнування, відчуження.
У житті кожного є важкі часи, які можуть бути пов’язані з тим, що через його Місяць (дім, у якому він перебуває, та сусідні з ним доми в гороскопі народження) проходить Сатурн. Цей період у ведичній астрології має назву саде-саті й триває близько 7,5 року. У цей час на людину можуть просто звалитися різноманітні неприємності та проблеми.
Однак саме в цей період людина може піднятися духовно як ніколи. Через страждання приходить усвідомлення ілюзорності людського життя, всі матеріальні цінності стають неважливими, людина починає розуміти, що, крім чистої совісті та духовних надбань, на той світ нічого із собою не забереш. Тому на перший план виходить Бог. Загалом карма в період Сатурна чи коли він проходить через Місяць людини, відпрацьовується найбільш інтенсивно. Жодна планета такого відпрацювання не дає.

Негативний вплив планет можна змінити

- І що, ніяк не можна змінити негативний вплив на людину планет та зірок?
- Насамперед слід розуміти, що ми тут говорили про окремий вплив якоїсь однієї планети. Але гороскоп слід розглядати в цілому й лише тоді робити висновки. Добрі планети якоюсь мірою можуть нейтралізувати негативний вплив злих планет. Існують й інші чинники в гороскопі, які відміняють цей поганий вплив.
Крім того, ведична астрологія використовує спеціальні засоби для поліпшення впливу планети. Це може бути носіння дорогоцінного каменя, який відповідає окремій планеті, спів мантр чи читання молитов, виконання певних ритуалів чи дій, які спрямовують несприятливий вплив планет у карті народження в більш позитивному напрямку.
До мене на консультацію звертаються багато жінок, які мають проблеми в особистому житті. У них майже в усіх проблеми з батьком. А батько – це, як уже було сказане вище, представник Сонця. І непорозуміння з ним перекривають енергію світила, його позитивний вплив. Звідси й можливі проблеми в особистому житті, а також на роботі, бо Сонце відповідає за всіх чоловіків, це також і керівник на роботі. Проте якщо ці жінки чи дівчата починають виконувати практики по Сонцю, які я їм рекомендую, то налагоджують взаємини з батьком та з іншими чоловіками, і взагалі проблеми у сфері, якою керує Сонце, поступово зникають.
Також слід сказати, що одна й та ж карта може бути «щасливою» з точки зору бізнесу та кар’єри, але зовсім не гарною для здоров’я чи духовного зростання. У картах багатьох людей простежуються нескінченні труднощі й нещастя з точки зору матеріального благополуччя, але в них читається воістину Божественне благословення, коли мова заходить про духовні інтереси й досягнення вищих цілей життя.
З ведичної ж точки зору, саме та карта, в якій закладено найбільший потенціал духовного розвитку, - особливо хороша для людини. Власникові такої карти випало воістину вдале народження порівняно з тим, кому визначено вдалу кар’єру чи багатство.

Проблеми з батьками перекривають потік Божественної любовІ

- Петре, Ви говорили про практики, які можуть пом’якшити негативний вплив планет. Можете розповісти хоча б про деякі з них?
- Так, звісно. Наприклад, є жінка, яка хоче вийти заміж та, на жаль, у неї з цим ніяк не складається. Чи якась сімейна пара, що вже давно мріє про дитину, але має проблеми із зачаттям чи виношуванням. У цьому разі їм слід знайти серед свого оточення маленьку дитину чи вагітну, яка потребує допомоги, й почати про неї турбуватися.
Якщо в людини погані стосунки з батьком чи мамою, то в неї перекривається енергія Сонця, представником якого є батько, і Місяця, представником якого є мама, а також закривається частково, а то й повністю, коли проблеми з мамою, надходження Божественної Любові. У цьому разі слід намагатися налагодити стосунки зі своїми рідними, й тоді потік енергій відновиться.
Якщо ж налагодити взаємини, наприклад, з мамою, ну ніяк не виходить, то в цьому разі людині потрібно знайти якусь бабусю чи старшу жінку, яка потребує турботи, й почати допомагати їй.
Одночасно можна робити поклони батькам. Для цього слід стати на коліна, поставити перед собою фото, наприклад, батька й промовити таке: «Тату, простіть мене. Тату, я вас прощаю». Ці дві фрази відновлюють зв’язок між вами й вашим батьком. Третя фраза має бути приблизно такою: «Тату, дякую вам, що ви мені дали це життя» - адже, зрозуміло, що саме завдяки нашим батькам ми прийшли в цей світ. І останнє речення: «Тату, я вас люблю!»
Після того, як ви це проговорили, слід робити повні поклони: покласти руки на підлогу, нахилитися й лобом торкнутися підлоги. Потім стати на ноги, й усе повторити спочатку. Дуже важливо відчути, ніби батько стоїть перед вами, а ви кланяєтеся йому в ноги. Адже це не якась там фізкультура - поклони мають бути усвідомленими.
Ще раз зауважу: головне - відчути зв’язок між батьками й вами перейнятися цим, відчути в серці справжню щиру вдячність і любов до них. Звісно, це може прийти не відразу, але лише в цьому разі настануть позитивні зміни.
- І скільки має бути таких поклонів?
- В ідеалі - 108 поклонів за один раз. І так слід робити 108 днів поспіль. Цей цикл не можна переривати. Однак, зрозуміло, що це дуже велике фізичне навантаження, яке не кожному під силу, тому потрібно зважати на свої можливості. У цьому разі можна робити хоча б 10, 20 чи 50 поклонів, але так, щоб фізично відчути.
Звісно, буває таке, що зовсім немає часу, тоді слід зробити хоча б один поклон - головне витримати цей 108-денний цикл.
Дуже добре додати до цього читання вранці та ввечері молитви за батька.
Слід зауважити, що не можна робити одночасно поклони батьку та матері. Потрібно спочатку 108 днів робити одному комусь із батьків, а потім також 108 днів - іншому.
Також хочу попередити, що під час цих практик, особливо під час поклонів матері, може часто змінюватися настрій – «вилазитиме» негатив. Але поступово все нормалізується.
Ще можу дати таку рекомендацію для дівчат та жінок, у яких проблеми з особистим життям, тобто з його відсутністю. Пропишіть у суботу (це день Сатурна) 108 подяк своїм батькам загалом, тобто згадайте, що хорошого вони разом зробили для вас за все ваше життя. Наступного дня, в неділю (день Сонця), - 108 подяк тільки батьку. А в понеділок (день Місяця) – 108 подяк матері.
Інколи люди думають, що в них жодних проблем з батьками немає, але насправді це не зовсім так. Усі ми хоч раз ображалися на своїх батьків, вважаючи їхнє ставлення до нас несправедливим. А образи, виявляється, нікуди не зникають, вони залишають з нами, хоча ми про них і можемо забути.
На одному з тренінгів, де була більше жіноча аудиторія, я порушив тему батьків. У присутніх ніби жодних проблем не виявилося. Але коли в кінці заняття я запропонував зробити 10 поклонів батькам, то тільки 2 жінки з 10 не плакали. Лише під час поклонів почали «вилазити» різні образи й непорозуміння між ними та їхніми батьками. А до цього ніби було все добре. Тому, коли мене запитують, кому першому починати робити поклони: батьку чи матері, я відповідаю - тому, з ким вам здається, що жодних проблем немає. У процесі може відкритися таке, про що ви б ніколи й не подумали.
Проте буває й таке, коли люди під час поклонів батькам відчувають радість і легкість на душі.

Людина може вийти з-під влади свого гороскопа

- Пане Петре, і що, всі-всі люди перебуваються під впливом планет та зірок? Тобто вони повністю керують нашою долею?
- Ні, це не зовсім так. Є люди, які вийшли за межі свого гороскопа, своєї карми. У мене був один такий випадок. Звернулася до мене сімейна пара з приводу народження дитини. Вони прожили разом уже 20 років і мали 2 дітей та захотілося їм народити ще третього. Тож попросили мене подивитися, що з цього приводу «думають» зірки. Я почав розглядати їхні карти народження на сумісність і побачив дивну річ, що жодної сумісності в них немає. Виникає запитання, як вони могли прожити разом 20 років, як говорять, душа в душу, й ще мати при цьому дітей.
Проте в процесі розмови з ними все прояснилося. Як виявилося, вони познайомилися, коли чоловік страждав від алкогольної залежності. Він часто приходив до жінки п’яним, але вона вела себе, з точку зору звичайної жінки, досить дивно: приймала його без жодних нарікань. І це зіграло свою доленосну роль. Одного разу чоловік прокинувся після чергового запою й зрозумів, що він, вибачте за слово, дурень і так більше тривати не може. І жінка з ним у цьому погодилася. Чоловік перестав пити, вони одружилися.
Жінка була богомільною людиною й ходила до церкви, чоловік виявив бажання з нею туди ходити. Тобто він повністю змінив свій спосіб життя. Можна сказати, піднявся над своєю кармою. Вони народили першу дитину, усиновили другу… Про цих людей можна сказати, що вони вийшли з-під впливу своїх гороскопів. Тому я побажав їм щастя та порадив не зважати на зірки й народжувати третю дитину.
- По консультацію до Вас багато людей звертається?
- Так, за кілька років я провів понад 2,5 тисячі консультацій.
- І Ви всіх консультуєте, нікому не відмовляєте?
- Буває, що й відмовляю. Зокрема, перед тим, як консультувати людину, обов’язково запитую, чи готова вона виконувати мої рекомендації. Якщо готова – то проводжу консультацію, коли ж ні - відмовляю. Для мене важливо, аби людина не просто отримала інформацію з тих питань, з якими звертається, а щоб вона після неї почала змінюватися, робила конкретні кроки в напрямку до Бога. Звісно, це поступовий процес. Але воно того варте.

Жити для інших – наповнювати себе сонцем

- Пане Петре, що б Ви порадили нашим читачам?
- Думки матеріальні, як і вчинки. Те, що ми зробили – погане чи хороше, залишається відбитком на наших душах. А згодом, відповідно, й відбивається на наших життях. Планети та зорі – це лише певні важелі карми, на які вона натискає, вишиваючи наші долі на полотні Буття.
Чомусь слово «карма» асоціюється в нас більше з негативом. Але це не так, вона може бути й позитивною – все це залежить від нас. Насправді, це ми самі, а не карма, своїми вчинками та думками зафарбовуємо нитку долі то у світлий, то в темний колір. Тому ніхто, крім нас, не винен у наших негараздах.
Проте не слід забувати, що за всім цим стоїть Бог, який спостерігає й може в будь-який момент втрутитися – і це теж залежить від нас.
Якщо людина живе для всіх, на благо свого суспільства й виконує всі покладені на неї обов’язки, то енергія Сонця входить у неї, наповнюючи радістю та щастям. Але як тільки вона вирішує жити лише для себе – ця енергія перекривається, й відчуття щастя зникає.
Кожна людина, яку ми зустрічаємо на своєму шляху, представляє собою якусь планету. Тому я б хотів порадити кожному з вас жити в любові та гармонії з усіма людьми та світом загалом, тоді й ваш гороскоп буде в повному порядку.

Розмову вела Алла ГРІШИЛО.