КАЗКА — НАЙКРАЩІ ЛІКИ ДЛЯ ДИТИНИ

Поділитися:

 Десь (можливо, за рогом сусіднього будинку, можливо там, де «народжується» сонце, щоб піднятися над землею і усміхнутися кожному) є казкова країна Небувалих звірів. Її мешканці добрі й щирі, веселі і дружні. Але іноді вони засмучуються, і тоді іде дощ, падає сніг або руйнуються гори. Коли ж радіють — співають пташки і розквітають квіти й дерева. Та завдяки одному з героїв казки — дракончику Ластику, негода в цій країні буває рідко, тому що він наділений здатністю стирати злі та сумні думки. Він прагне, щоб усі мешканці країни раділи і мріяли про прекрасне завжди. Для цього потрібно небагато: усміхатися один одному, підтримувати, плекати в душі добрі почуття.

Такий коротенький зміст повісті для дітей «Пригоди малюка Ластика та його друзів із країни Небувалих звірів» талановитої письменниці та поетеси, директора Центру духовного розвитку і творчої ініціативи «Гармонія» Наталії Веселицької. Повість вийшла у світ у рамках проекту «Симфонія здоров’я», який було засновано у 2010 році (задумали і реалізовують проект Наталія Веселицька та заслужена артистка України, головний редактор видавничого центру «Майстер-десант» Анжеліка Андрієвська). Автор презентувала повість у Київському міському будинку вчених 19 травня.

«Пригоди малюка Ластика...» йшли до своїх маленьких читачів довгих 12 років.

Спонукала автора шукати можливість видати казку стурбованість про майбутнє сучасних дітей, які щодня бачать довкола (по телебаченню, в Інтернеті, на вулицях) надто багато негативного і все менше світлого й доброго.

— Мешканці казкової країни вміють по-справжньому дружити, допомагають один одному, намагаються позбутися злих думок, щоб жити у злагоді, — розповідає Наталія. — Для цього вони зібрали зернята добрих думок і почуттів і зростили «Сад Любові та Радості». З’ївши будь-який плід із дерева «Саду», звірята позбуваються недоброго та сумного. Звичайно, в житті все набагато складніше: забути негативне і стати щасливим за мить не можливо. Але Садочок радості і добра можна виплекати в душі кожної дитини завдяки добрим казкам. Саме для цього я і створювала свою книгу. Я свідомо зробила малюнки в книзі чорно-білими. Дітям, які читатимуть казку, потрібно буде розфарбувати її героїв і світ, в якому живуть друзі, щоб вони ожили. І тоді поступово оживатимуть і виліковуватимуться дитячі душі від чорно-білих фарб сучасного життя. Хороші позитивні думки поліпшать і фізичне здоров’я. А коли малюки здорові, вони мають сили створювати кольоровий світ довкола.

«Пригоди малюка Ластика...» вже почали крокувати до сердець маленьких читачів. Чудово пройшла презентація в місті Краматорську: діти із великим захопленням слухали дивовижні історії про Небувалих звірів. Незабаром відбудуться подібні зустрічі у Києві та інших містах України.

Добрі, радісні, світлі казки — найліпші ліки для душі і тіла дитини. Закладені через них в розумі й серці малюка ідеї та постулати є надійними цеглинками, з яких вони вибудовуватимуть у майбутньому своє доросле життя.