Надрукуйте, будь ласка, інформацію про властивості керобу. Чи справді ним можна замінити какао?
З повагою Валерій.
м. Житомир.
Лист коментує кандидат біологічних наук Любов ДУДЧЕНКО.
Кероб – це порошок, який виготовляють із висушених плодів (стручків) ріжкового дерева. У сирому вигляді стручки неїстівні. Незрілими їх зривають та розкладають на сонці, й згодом вони стають солодкими. Кероб - продукт, який часто використовують як замінник цукру, але при цьому він значно корисніший. Його також рекомендують замість шоколаду діабетикам і тим, хто страждає від ожиріння.
На смак шоколад і кероб відрізняються, проте в них є багато спільного. Кероб нагадує какао, але без гіркоти й набагато солодший, тому під час його вживання, приготування страв потрібно значно менше цукру. Тож кондитери по можливості часто намагаються замінювати керобом звичайний какао-порошок.
Кероб має певні переваги перед порошком какао, кавою, це зокрема, й сухі умови, в яких росте дерево та за яких майже немає шкідників, тому пестициди використовують зовсім мало чи взагалі не використовують. Кероб містить менше жирів та більше вуглеводів і кальцію.
У керобі немає стимулянтів кофеїну й теоброміну, які зумовлюють звикання та алергію. Також у керобі відсутні фенілтиламін і фромамін, які можуть стати причиною мігрені й алергії.
У керобі немає щавлевої кислоти, яка не дає організмові використовувати кальцій і цинк, потрібні для здорової шкіри. Наявність щавлевої кислоти в шоколаді може бути причиною прищів, які зазвичай з’являються в підлітків після надмірного споживання шоколаду. Кероб на 8% складається з білка та містить вітаміни А, В, В2, В3 та Е. У ньому є багато кальцію, фосфору, калію та магнію, а також залізо, мідь, нікель, марганець і барій.
Із керобу можна приготувати корисний гарячий молочний напій, який дуже нагадує какао чи «гарячий шоколад». У цілому кероб можна використовувати в багатьох кулінарних стравах, в рецептах яких використовується какао чи шоколад, причому, з користю для організму.