КЛІПАЙТЕ ОЧИМА ЧАСТІШЕ

Поділитися:
КЛІПАЙТЕ ОЧИМА ЧАСТІШЕ

Тривала робота за комп’ютером може спричинити подразнення очей (почервоніння, сльозотеча або сухість рогівки), стомлення (загальна втома, біль і тяжкість в очах та голові), труднощі під час фокусування зору. Можливі також біль у спині та м’язові спазми.

Тож, по-перше, потрібно зручніше влаштувати робоче місце, по-друге, користуватися спеціальними окулярами, які підбере лікар-окуліст, а також після обстеження допоможе уникнути інших захворювань очей.

Практика показує, що правильна організація робочого місця знижує ризик стомлюваності очей. Монітор потрібно розмістити трохи далі, ніж під час звичайного читання. Верхній край екрана повинен бути на рівні очей або трохи нижче. Аркуш із текстом слід розташовувати якомога ближче до екрана, щоб уникнути частих рухів головою й очима під час переведення погляду. Освітлення потрібно організувати так, щоб на екрані не було відблисків.

І головне — пам’ятайте: під час роботи потрібен регулярний відпочинок, оскільки одноманітна поза дуже втомлива для очей, шиї та спини. Не забувайте час від часу кліпати — це запобігає сухості та стомленню очей.