КОЗЕРОГИ - СОРОМ'ЯЗЛИВІ ПРАГМАТИКИ

Поділитися:

Люди, народжені під знаком Козерога (22 грудня—20 січня), вирізняються цілеспрямованістю, прагненням до знань, працездатністю, завзятістю, наполегливістю і терплячістю. З них виходять чудові організатори, керівники, вони сміливо беруть на себе тягар відповідальності. Нерідко завдяки своїй завзятості й наполегливості Козероги підкорюють високі життєві вершини.

УПЕВНЕНО ЙДУТЬ ДО СВОЄЇ МЕТИ

Козеріг — найміцніший і найстійкіший з усіх знаків Зодіаку як фізично, так і морально. Цим знаком керує планета Сатурн, яка наділяє Козерогів обачністю, практичністю, честолюбством і, хоч як дивно, сором’язливістю. Ніщо не в змозі змусити Козерога зійти з обраного шляху. Крок за кроком, щабель за щаблем він іде до своєї мети, проявляючи неймовірне терпіння і долаючи всі перешкоди. Зазвичай Козероги діляться на два типи: одні вже в підлітковому віці знають, чого хочуть досягти в житті, інші — постійно вагаються, коли треба прийняти важливий крок, учаться і дорослішають занадто повільно й залишаються залежними від батьків аж до 30—40 років. Та, на щастя, більшість Козерогів належить до першого типу. І якщо недоліки інших людей з роками можуть поглиблюватися, то в Козерогів навпаки: з віком вони стають мудрішими, м’якшими, добрішими… Може здатися, що в Козерога немає шансів на перемогу, але що старшим він стає, то впевненіше йде по життю і то більше з’являється можливостей дійти до фінішу першим, а отже, й до п’єдесталу. Тому друга половина життя зазвичай більшою мірою, ніж перша, приносить їм успіх і стабільне матеріальне становище. Проте Козерогам часом заважає зайва серйозність, емоційна сухість і недовірливість. Стосунки з особами протилежної статі у Козерогів через їхню надмірну сором’язливість і показну холодність не завжди складаються вдало. Хоча насправді Козероги досить м’які й чутливі. Акуратні й старанні представники цього знака успішно реалізуються в архітектурі, спорті, акторському мистецтві, з них виходять хороші лікарі та інженери. До того ж вони чудові керівники. Загалом на підлеглих посадах Козероги довго не затримуються, їх можна зустріти серед банкірів і політиків, керівників промислових і комерційних підприємств, вони очолюють різноманітні проекти, займаються нерухомістю. Народжені під цим знаком мають чудову інтуїцію, яку з успіхом виявляють у боротьбі за свою незалежність та економічну забезпеченість. Вони люблять гроші й бояться в похилому віці стати залежними. Цей страх часто перетворює їх на скнар. До того ж Козероги занадто гордовиті. Їм слід задуматися над цим і не виявляти своєї зверхності перед тим, хто справді розумніший і мудріший. Найголовніше завдання людей цього знака — поступово відсікати матеріальне коріння, яке притягує їх до землі, і розвивати духовність.

ЩОДЕННА ЗАРЯДКА ПОРЯТУЄ ВІД ХВОРОБ

З моменту народження до 7 років Козероги дуже часто хворіють. Але, незважаючи на це, більшість із них — довгожителі. А все через те, що життєздатність Козерогів з роками не зменшується, а збільшується, і тоді, коли їхні однолітки, досягнувши поважного віку, вже почуваються, м’яко кажучи, не дуже добре, а деякі навіть прикуті до інвалідного візка, Козероги ще досить активні та енергійні. Ревматизм, артрит, невралгія, переломи кісток, глухота, запалення сальних залоз, мляве кровопостачання, ригідність суглобів та ортопедичні проблеми — ось неприємності, від яких страждають Козероги. Крім того, це сузір’я безпосередньо впливає на функціонування жовчного міхура і за несприятливого розташування планет може зумовити затримку надходження жовчі. До того ж можливі проблеми зі шлунком, нирками, головний біль і психічні хвороби. Захворювання в Козерогів також часто можуть бути спричинені переохолодженням і застійними явищами, тому їм рекомендується тепло одягатися в прохолодну, сльотаву погоду й обов’язково потрібно щоденно виконувати фізичні вправи. Козерогам не слід довго засмагати, їхня шкіра швидко старіє під дією сонячних променів. Що стосується справді активного косметичного впливу, то тут допоможе дріжджова маска. На чисту шкіру потрібно нанести таку суміш: 30—40 г свіжих дріжджів, кілька крапель маслинової олії та кілька крапель меду. Через 15 хв маску змити холодною водою. Щоб уникнути відкладень кальцію в органах і тканинах організму, Козерогам слід постійно підтримувати кислотно-лужний баланс. Цьому сприятиме випита вранці склянка води з 1 ч. л. яблучного оцту і 1 ч. л. меду. А запобігти артриту можна завдяки частому вживанню лимонів. Теплі ванни, помірне навантаження, тривалі прогулянки на природі — найліпші засоби для розслаблення Козерога. Також корисними будуть курси масажу, зокрема поперекового відділу, хоча б двічі на рік.

СОСНОВІ ЛІКИ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ КОЗЕРОГІВ

Деревами Козерога є ялина (або сосна), береза, каштан і дуб. Зібрані навесні молоді пагони ялини (або сосни) є чудовим загальнозміцнювальним засобом. Крім того, корисними для Козерогів будуть відвари і настої з молодих шишечок. Їх застосовують за ломоти тіла та шкірних висипань. У разі ревматизму та шкірних захворювань помічні ванни із соснових бруньок: 500 г сировини кип’ятити в 5 л води. Також за уражень суглобів пальців ревматизмом рекомендують перебирати пальцями каштани, які слід постійно носити із собою в кишені. За бронхіту, кашлю та пневмонії помічний відвар соснових бруньок на молоці: 50 г сухої сировини залити 500 мл молока, закип’ятити й варити протягом 20 хв, потім перецідити, приймати маленькими ковтками. Із соснової хвої, що містить велику кількість вітаміну С, готують вітамінний настій. На денний прийом для однієї людини беруть близько 50 г цілих голок сосни (ялини, ялиці) і невеликими порціями опускають їх у киплячу воду, води має бути в п’ять разів більше, ніж хвої. Кип’ятити 20 хв (хвою, взяту навесні, кип’ятити 40 хв), перецідити. Для поліпшення смаку в настій можна додати трохи оцту й цукру. Отриманий напій випити протягом дня. У разі подагри та м’язового болю 10 г соснових бруньок залити склянкою окропу, закутати й настоювати протягом 2 годин, потім перецідити. Приймати по 1 ст. л. 3—4 рази на день. За схильності до меланхолії та депресивних станів Козерогам рекомендують застосовувати препарати з рослин китайської та тибетської медицини — лимоннику китайського, елеутерококу колючого, женьшеню, родіоли рожевої, аралії маньчжурської. Крім того, Козерогам слід звернути увагу на такі рослини, як волошка (легкий жовчогінний та сечогінний засіб), жимолость, спориш (сечогінний і протизапальний засіб), чорну смородину, материнку, мелісу. Також корисні настої листя брусниці, квіток бузини та оздоровчі чаї із обліпихи й листя смородини. У разі задавненої екземи помічний відвар кореня лопуха: 15 г кореня залити склянкою води, кип’ятити протягом 10 хв; приймати по 1 ст. л. 4 рази на день перед їдою. Для зовнішнього лікування взяти 4—5 ст. л. подрібненого кореня на відро води, закип’ятити, почекати, доки охолоне. У теплому відварі намочити складене вчетверо простирадло, викрутити й загорнутися в нього на 1,5—2 години. Робити таку процедуру слід один раз на добу, ліпше на ніч, протягом 6 днів, потім 1 день — перерва. Тривалість лікування — 2—3 тижні.

ТАБУ НА ЖИРНІ СТРАВИ

Люди-Козероги досить байдужі до делікатесів. Їхні проблеми з травленням зумовлені не надміром вживання несумісних продуктів, а швидше за все одноманітністю раціону. Хоча в щоденне меню Козерогів має входити достатня кількість протеїну, що дає змогу організмові протистояти тенденції до зниження температури тіла й стимулює вироблення антитіл, все ж таки жирних сортів м’яса їм треба уникати. Ліпше брати протеїн із пісного м’яса, йогурту, сиру, яєць та сочевиці. Шоколад і майонез також небажані в раціоні представників цього знака, особливо якщо день народження в них випадає на першу декаду (22 грудня—1 січня). Основна клітинна сіль Козерога — фосфат кальцію. За дефіциту цієї солі білок не затримується в організмі й виводиться через нирки. Як наслідок — виникають хвороби нирок, ревматизм, кислотні розлади, висипання на шкірі, фурункули. Джерелом фосфату кальцію є такі продукти, як спаржа, сочевиця, квасоля, селера, мигдаль, огірки, ячмінь, яєчний жовток, пісне м’ясо, суниця, інжир, лохина, чорнослив, апельсини, лимони, листя кульбаби, кукурудза, горох, волоські горіхи, картопля, овес, рис та ін. Також фосфату кальцію багато в капусті: білоголовковій, червоноголовковій, кольрабі, брюссельській. Але якщо капусту піддавати термічній обробці: варити, тушкувати, смажити, — енергетична цінність цієї речовини зменшується. Крім цього, Козероги повинні обов’язково вводити до свого раціону рибу, сир, різноманітні фрукти та овочі (овочі ліпше їсти сирими). Із фруктів і ягід найкорисніші — черешні, вишні, полуниці, ожина, сливи. А ось гострі, пряні соуси, хрін, гірчиця, кетчуп Козерогам не рекомендуються. Тип фізичної конституції Козерогів відрізняється загальною млявістю процесів обміну, що зумовлює відкладення солей. Тому стратегія харчування повинна бути спрямована на поліпшення травлення та засвоюваності корисних речовин, які потрапляють до організму з їжею. Для народжених під цим знаком показане роздільне харчування (не змішувати білки, жири й вуглеводи). Особливу увагу слід приділити кальцієвому обміну, оскільки саме кісткова тканина Козерогів насамперед страждає від порушень обміну. Корисно вживати товчену шкаралупу курячих яєць — вона містить усі елементи, потрібні для живлення кісткової тканини в легкозасвоюваному вигляді. Щоб підбадьорити свій організм й активізувати млявий кровообіг, Козерогам буде корисно вживати перед обідом трохи червоного або білого виноградного вина. Також люди-Козероги повинні випивати не менше 1,5 л води на добу, але вона має бути лише перевареною або мінеральною. Крім того, корисний жасминовий чай з медом.

МАЛЮКИ, ЯКІ ВЖЕ НАРОДИЛИСЯ ДОРОСЛИМИ

Часом здається, що малюки-Козероги вже народилися дорослими — настільки розсудливі їхні вчинки. Вони серйозно й планомірно освоюють зовнішній світ. Уроджена серйозність часто заважає їм розслабитися, робить їх постійно напруженими. Тому найголовніше, що повинні зробити батьки, — навчити їх розслаблятися, сміятися, створити для них теплу й життєрадісну атмосферу. Навіть зовсім маленькі Козероги вже відповідальні й дуже сумлінні, вони вирізняються досить великою силою волі й цілеспрямованістю. Така дитина не стане вередувати за столом і розмазувати картопляне пюре по скатертині, але, якщо вона його їсти не схоче, ніщо її не в змозі переконати. Досить часто у малюків-Козерогів бувають шлункові захворювання, причому нерідко вони виникають на нервовому ґрунті. Непоодинокі й нещасні випадки, особливо уважними слід бути на східцях. Також народженим під цим знаком потрібно дбати про суглоби та коліна. Тому батькам слід пояснити малюку, що виконання щоденного комплексу вправ вкрай потрібне. Іноді малюки-Козероги розвиваються повільніше за інших дітей, і це лякає батьків. Не слід на цьому загострювати свою увагу. Козероги просуваються по життю маленькими, але методичними кроками, і рано чи пізно досягають успіху. Ніколи не порівнюйте свою дитину з іншими, не говоріть, що хтось кращий за неї, не демонструйте перед нею чеснот і заслуг її однолітків. У ліпшому варіанті дитина засмутиться, почувши таке, а в гіршому — в неї може виникнути невроз або комплекс неповноцінності. Пам’ятайте: ваш малюк — працьовитий, старанний і честолюбний. Козероги легше за інших дітей звикають до шкільних порядків, піклуючись про свою репутацію. Навчається дитина-Козеріг зазвичай старанно, хоча, буває, не все засвоює відразу. Тут важливо не квапити її. Козеріг з дитинства дуже практичний, він добре знає, на що здатний, а на що ні, і ніколи не буде стрибати вище своєї голови. Наполегливість допомагає йому не кидати почату справу тоді, коли всі інші вже відступили. Козеріг дуже добре розуміє, що робота — це чеснота, яку неодмінно буде винагороджено. Саме ці діти вже в ранньому віці прагнуть підзаробити і завжди не проти знайти можливості накопичити грошей. Є два способи зіпсувати стосунки з дитиною-Козерогом: або натякнути на її некомпетентність, або нешанобливо поводитися з нею. Тому хваліть свою дитину за її досягнення — і вона буде намагатися досягти ще більшого. Але стежте, щоб малюк не брав на себе занадто багато, інакше його життя стане просто безпросвітним. Дитині потрібні ігри і розваги. Критику на свою адресу Козеріг сприймає болісно, але дуже конструктивно: постарається врахувати всі зауваження й виправитися. До того ж такі діти бувають схильними до песимізму, оскільки в усьому відразу бачать негатив. Це в них така своєрідна форма самозахисту: Козерогам здається, що, підозрюючи в усьому небезпеку, вони зможуть її уникнути. Допоможіть дитині позбутися такого песимістичного погляду на життя. Навчіть її не падати духом за будь-яких неприємних ситуацій і завжди зберігати почуття гумору, адже сміх — найліпші «ліки» від усіх негараздів.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.