ЛЬОН НАГОДУЄ, ЗЦІЛИТЬ І ЗАБЕЗПЕЧИТЬ ГАРНИЙ СОН

Поділитися:
Льон нагодує, зцілить і забезпечить гарний сон

Колись прадавні українці не могли уявити свого повсякденного життя без льону. Ця блакитноока рослина слугувала нашим пращурам і як їжа, і як одяг та постіль, ну й, безумовно, як цілющі ліки. Цікаво, що рослина, використовується майже повністю, за винятком кореня. Сьогодні, як і століття тому, льон продовжує приносити користь у найрізноманітніших сферах господарської діяльності людини.

Королівський указ, який підвищив народжуваність

У перекладі з латини льон означає «найкорисніший», про його унікальні властивості знали здавна. Про цю рослину згадують у папірусах стародавніх єгиптян, у культурі Палестини, Швейцарії, Італії і навіть Колхіди льон посідав чільне місце як у господарстві, так і в медицині, зокрема, для лікування кашлю, захворювань травного тракту, шкірних запалень.

А відомий король франків Карл I (кінець VII століття) видав указ, згідно з яким усі піддані мали регулярно вживати насіння льону. Дивно, але через 13 століть учені довели, що льон справді надзвичайно корисний для здоров’я, а згаданий франкський король своїм вельми дивним для того часу указом зробив справжню революцію, підвищивши народжуваність нації та забезпечивши її чудовим здоров’ям. Можливо, саме тому воїни франків були настільки могутні й непереможні в боях, як їх описують численні легенди. Кажуть, навіть Махатма Ганді писав, що аби лляне насіння стало звичайним компонентом харчування людей, здоров’я їх поліпшилося б.

 

Нормалізує важливі функції організму

Така любов до насіння льону не випадкова, адже воно має безліч цінних для людського організму властивостей. Зокрема, насіння містить вітамін А, від якого залежить гарний стан шкірного покриву й зір, а також вітаміни групи В. Саме вони сприяють виведенню з організму радіонуклідів. Лляне насіння багате на вітамін F, який вважають регулятором життєво важливих фізіологічних функцій. Тому насіння корисне ослабленим дітям та літнім людям, у яких порушений обмін речовин.

Крім того, в насінні льону міститься велика кількість жирної кислоти омега-3, яка є важливим чинником у подоланні серцево-судинних недуг. Як потужний очисник крові, льон виводить з організму шкідливі хімічні елементи, посилює імунітет.

Окрім підвищення опірності організму, льон успішно застосовують для лікування таких недуг, як запалення нирок, простати, жіночих статевих органів, кишечнику, ревматоїдний артрит, бронхіальна астма, порушення функції щитоподібної залози.

Для оздоровлення готують настій насіння льону: 0,5 ч. л. насіння заливають 100 мл окропу й збовтують протягом 15 хв, проціджують. Дорослі приймають теплим, безпосередньо перед вживанням приготованим, по чверті склянки тричі на добу за 30 хв до їди. Діти, за рекомендацією лікаря, залежно від віку – від 1 ч. л. до 2 ст. л. тричі на добу за 30 хв до їди.

Увага! Льон протипоказаний за гострих порушень функції кишечнику (проноси) та в разі гострого й хронічного холециститу в стадії загострення.

Ніжний у білизні та стійкий до бактерій

Багатьом із нас льон відомий як сировина, з якої виробляють тканини різного призначення: одяг, постільну білизна, занавіски, скатертини тощо. Завдяки високій міцності лляного волокна, яке вдвічі міцніше від бавовняного, з нього виготовляють також технічні тканини (парусину, мішковину, брезент тощо).

Завдяки неабияким бактерицидним властивостям лляні пов’язки під час воєн рятували поранених від гангрени та сепсису. Власне, завдяки унікальним властивостям льону як природного антисептика збереглася до наших днів славнозвісна Туринська плащаниця.

Наші предки вважали лляну тканину найбільш гігієнічною, а тому саме з неї виготовляли одяг та постільну білизну. Цей матеріал – чудовий теплоізолятор, одяг із льону практично не відчувається на тілі, оптимально підходить для носіння в спекотну погоду, захищає шкіру від жалкого сонця й при цьому аніскільки не перешкоджає доступу повітря. Важливо, що одяг із льону унеможливлює будь-які подразнення та алергійні реакції. До того ж на лляних волокнах не утворюються заряди статичної електрики.

Постіль, що поліпшує якість життя

Отож, наші пращури мали льон і на столі, й на тілі і в постелі. Новонароджену дитинку сповивали в лляну пелюшку, а підростаючи, вона бігала в довгій лляній сорочечці, причому як дівчатка, так і хлопчики, аж до підліткового віку. І росли здоровими. А на чому сьогодні сплять наші діти?

Колись у дитячих ліжечках були ватні матраци, які пізніше змінилися на поролонові, які, можливо, ідеальні, з точки зору ортопедії, однак в екологічному плані – шкідливі. Але ж в Україні є така чудова сировина, як льон, а ще знайшлися вітчизняні виробники, які успішно виробляють із лляного матеріалу матраци, постільну білизну для дітей і дорослих.

Як розповів нам представник виробника Володимир Яковенко, в разі використання матраца з льоном у дитячому ліжечку чи візочку антисептичні властивості рослини уберігатимуть дитинку від шкідливих бактерій, сприятимуть швидкому гоєнню мікротравм, подряпин тощо. «Крім того, - говорить Володимир Семенович, - відсутність «парникового ефекту» є важливою умовою розвитку дітородних функцій у хлопчиків. Тож якщо ваш син спить на підлітковому диванчику, не полінуйтеся, придбайте для нього лляний наматрацник». За бажання, матрац чи наматрацник можна укомплектувати плоскою лляною подушечкою.

За словами Володимира Яковенка, в результаті клінічних випробовувань Інститут геронтології встановив, що відпочинок на лляному матраці сприяє поліпшенню якості життя, зменшенню больового синдрому, навіть нормалізує роботу серця.

«Ми пропонуємо, - говорить Володимир Семенович, - використовувати в побуті матрац-наматрацник, виготовлений на основі лляного пресованого наповнювача. Відомо, що льон має підвищену антисептичність і охолоджувальні властивості, що дає можливість використовувати такий матрац як тверду постіль під час лікування спінальних хворих».

Також Володимир Яковенко переконаний, що такий матрац убезпечить людину в разі тривалої недуги від пролежнів. А травмованому хворому, якому важко знайти зручне положення тіла, не спричинивши болю, допоможуть спеціальні лляні ортопедичні валики, які підкладають під уражені частини тіла.

Володимир Семенович розповів, що їхнє підприємство подбало про чоловіків, пропонуючи захисні лляні килимки. Їх можна класти на робочий стілець, в крісло автомобіля тощо, аби запобігти розвитку багатьох «чоловічих хвороб», пов’язаних із постійним перебуванням у сидячому положенні.

Також виробники потурбувалися про міцний сон українців, вони переконані, що на лляних матрацах він буде спокійним, а ще під час сну поліпшиться кровообіг, що запобігатиме накопиченню й відкладенню жиру. Для нормального сну, здорового пробудження виробники пропонують протиалергенний протипарниковий постільний комплект – єдиний запатентований в Україні – мембранна подушка й наматрацник. Як запевнив Володимир Яковенко, в усіх своїх розробках із льону вони поєднували столітній досвід наших пращурів та світові інноваційні технології, які дають можливість зберігати здоров’я навіть у наш непростий в екологічному плані час.

Підготувала

Любов Польова-Саханда.