МАСАЖ СТОП ПОВЕРТАЄ ЗДОРОВ’Я ВСІМ ОРГАНАМ

Поділитися:
МАСАЖ СТОП ПОВЕРТАЄ ЗДОРОВ’Я ВСІМ ОРГАНАМ

 Доволі звичною оздоровчою процедурою нині  є  масаж спини  чи якоїсь ділянки хребта, а от  масаж ніг, упевнена, більшості з нас  не доводилося навіть  жодного разу спробувати. Однак спеціалісти стверджують: стан здоров’я та загальне самопочуття людини значною мірою  залежать  від здоров’я ніг, які  потребують   регулярних масажних процедур.
Саме масаж ніг, пальців і стоп може допомогти розв’язати багато проблем зі здоров’ям та запобігти їх виникненню в майбутньому, переконана завідувачка відділення  лікувальної фізкультури університетської лікарні Тернопільського медичного університету  Наталія БОБЕЛЯК. 

Масаж ніг і стоп, так званий foot-масаж (foot у перекладі з англійської означає  «ступня»), –   одна з важливих складових  догляду за ногами, – зазначає Наталія Петрівна. – І справді, у повсякденних клопотах ми дуже мало уваги приділяємо стану своїх ніг, хтось зробить педикюр удома чи в салоні, та й достатньо,  а до масажу, як мовиться, вже руки не доходять. Утім, саме ця оздоровча процедура - доволі ефективний і   приємний спосіб догляду за ногами, з допомогою якого можна  позбутися багатьох недуг. Масаж стоп – це шлях до оздоровлення усього організму, адже стопи можна з упевненістю назвати анатомічною  мапою нашого тіла, на якій рефлекторними точками «позначено»  всі органи та системи.      
У наш час відомі   приємні та корисні  техніки масажу ніг, які дійшли з різних культур. Приміром, тайський масаж ґрунтується  на підвищенні енергетичного припливу до тканин і органів, поліпшенні  фізичного та психоемоційного стану організму. В Індії масажисти впливають на рефлексогенні зони, а китайські майстри масажу натисканням пальців стимулюють біологічно активні точки. У Стародавньому Римі  існували спеціальні школи навчання техніки масажу. У Росії практикується класичний варіант масажу, техніку якого  розробили  видатні вчені –   Бехтєрев, Боткін та інші.

     Щоб запобігти набрякам – масажуйте ноги 

      Регулярний оздоровчий масаж ніг допоможе в разі важкості  в ногах, м’язової  втоми.    Він корисний за болю та  спазмів нижніх кінцівок, значних  фізичних навантажень. Цілющий ефект  массажу ніг  усуває відчуття дискомфорту, розслабляє м’язи після фізичних тренувань, запобігає утворенню набряків та   проблем з опорно-руховим апаратом.
Стан ніг позначається на  процесах, що відбуваються в хребті, тому масаж стоп  допоможе позбутися болю в спині та інших недуг  опорно-рухового апарату.
Foot-масаж справляє  не тільки місцеву, а й загальну оздоровчу дію. Ми  рекомендуємо його  тим людям, які через свою  професійну діяльність  змушені багато часу перебувати на ногах. Це, зокрема, перукарі, офіціанти, продавці. Також масаж ніг  особливо потрібний   тим, хто   багато часу проводить за комп’ютером, мало рухається,  що спричиняє   застій крові в нижніх кінцівках.
Професійно виконаний  масаж  впливає одночасно на різні групи м’язів, пояснює Наталія Бобеляк.  Сюди входить і  погладжування, і  поплескування, масажування та розминання  м’язів з різною інтенсивністю в різних зонах.
Крім традиційного масажу ніг, проводять ще й   масаж з трав’яними мішечками   (за допомогою розігрітих мішечків, наповнених цілющими травами), масаж у чотири руки (його виконують одночасно 2 майстри), а також тайський масаж ніг. Останній заснований на принципах індійської аюрведичної  медицини та  йоги. Це, по суті,  точковий рефлексогенний масаж не тільки ступень, а й   ніг. Масажисти проводять його за допомогою кистей рук, передпліч і спеціальної палички, яка впливає на акупунктурні точки ступні.
Тайський масаж поліпшує лімфо- та кровообіг, зміцнює імунітет, усуває проблеми з травною системою й нормалізує роботу сечостатевої системи. Він запобігає набрякам на ногах та  розвитку варикозу, позбавляє   безсоння й нервового напруження,   помічний у разі   судом литкового м’яза.
Окрім масажу ніг, вирізняють  також масаж пальців і масаж стоп, який полягає у  рефлексогенному впливі та  точковому  масажуванні цієї  зони. Уперше ця техніка з’явилася на Сході. Нині такий  вид  масажу доволі популярний та ефективний і в нас - це  допоміжний  немедикаментозний метод терапії.

Вплив на біологічно активні точки   поліпшує  кровообіг 

Точкове масажування стоп вважається одним з найпоширеніших типів масажу, оскільки саме на стопах  розміщено найбільше  біологічно активних точок, які є проекцією людських органів людини. Тому  масажування цих точок має оздоровчий ефект для певних внутрішніх органів, а також може знімати напругу і втому.
  Подібно до  оздоровчого масажу ніг, точковий масаж стоп помічний у лікуванні хронічних захворювань. Він  сприяє нормалізації   кровообігу та  лімфовідтоку, процесів дихання та травлення. Масажування стоп  допомагає позбутися захворювань травної та сечостатевої систем, поліпшити резистентність організму й підвищити загальний м’язовий тонус.
Також цей масаж дає змогу максимально розслабитися й позбутися  напруги. З його допомогою можна усунути біль  у суглобах.

Шпори? Сколіоз? ГРЗ?  Вам потрібен масаж ніг

Приводом для проходження курсу масажу ніг і стоп може бути  остеохондроз, радикуліт, сколіоз, шпори, плоскостопість, а також деформація пальців. Якщо ви час від часу страждаєте від підвищеного тиску й вас постійно переслідує  головний біль,  вам обов’язково слід спробувати  точкове масажування стоп. Крім того, така процедура допоможе в боротьбі з надмірною масою тіла.  Відомо, що масаж стоп  сприятливо впливає  на чоловічу та  жіночу сексуальну активність,  допомагає в разі функціональних розладів у цій сфері.
Масажування стоп дуже добре бореться  із застудою. Недарма ж за цього захворювання нерідко рекомендують зігрівальний масаж стопи та пальців.
Щодо техніки масажування стоп і ніг, а також тривалості  проведення сеансу, то це  може визначити тільки фахівець, з огляду на  індивідуальні показання.    . Професійні масажисти стверджують, що іноді вистачає й кількох лікувальних, релаксаційних чи профілактичних сеансів масажу стоп і ніг, щоб людина відчула його позитивний вплив на свій організм. Спробувавши такий масаж, мало хто зможе заперечити твердження, що масажування цих частин тіла є одним із ефективних способів розслаблення після важкого дня.

Оздоровчі масажі   в домашніх умовах

– Хочу запропонувати  нескладні прийоми масажу ніг у  домашніх умовах, – каже Наталія Петрівна. – Це   можна спробувати зробити  самостійно. Спершу під коліна  покладіть валик, подушку чи згорнуте  рулоном покривало. Окрім техніки проведення массажу,  слід звернути увагу на умови, в яких ви будете його проводити –  вони мають бути комфортними. Температура повітря в кімнаті – нормальною, щоб не мерзли ноги, налаштуйте аромалампу: пахощі приємних  ароматів  ефірної олії  допоможуть ліпше  релаксувати. Підготуйте розігрівальні креми для зняття болю й важкості в ногах.
Починати масаж слід з розтирання стопи пальцями рук, потім перейдіть  окремо до кожного пальця. Після розігріву стопи слід приступати до масажу коловими рухами великого пальця. Більших зусиль потребують місця з  грубою шкірою, особливо п’яткові ділянки. Потім проводиться масаж гомілки та ахіллесової частини стопи. Рухи при цьому залишаються коловими й розтираючими. Переходячи до верхньої частини ніг, не слід масажувати внутрішню частину колінного суглоба, тому що можна ушкодити кровоносні судини,   розташовані близько до поверхні. Сідницям приділяється особлива увага: розслаблення м’язів і поліпшення притоку крові можна досягнути  навіть простим поплескуванням.
Одним з видів масажу ніг є ходіння босоніж по гальці чи по скошеній траві. Це досить приємно й корисно для здоров’я. Взимку таке ходіння можна замінити переступанням з ноги на ногу в коробці, наповненій невеликими гладкими камінчиками, горохом чи квасолею, протягом 10 хвилин. Також можна застосовувати масаж однієї ноги іншою –  це дуже добре допомагає в разі забиття, розтягнення  й навіть плоскостопості.
Спеціальний килимок для ванни чи масажер з коліщатками теж допоможуть стимулювати активні зони на ступнях, піднімуть настрій і загальний тонус організму.

Лариса ЛУКАЩУК.