Ще в 50-ті роки минулого століття відомий французький лікар Поль Нож’є під час дослідження топографії вуха дійшов приголомшливих висновків. Він довів, що механічний вплив (масажем або голкою) на певні ділянки вуха — еквівалентний впливу на внутрішні органи людини за допомогою інтенсивного масажу або голковколювання меридіональних точок.
На вушній раковині знаходиться близько 170 ділянок, що є проекціями наших внутрішніх органів. Якщо систематизувати всі вушні точки за органами й системами, то виявиться, що вушна раковина нагадує людський ембріон у цілому, який розташовується вниз головою і спиною назовні. Самомасаж вушних точок — ефективний, і, головне, безпечний лікувальний вплив.
Самомасаж можна проводити рано вранці, лежачи в ліжку, і добре відчути, як цілюще світле тепло з вушної раковини розливається по всьому тілу, наповнюючи його здоров'ям. Усі вправи виконуються попарно й послідовно.
1 Масаж вуха займе всього кілька хвилин.
Перед масажем потрібно розтерти долоні до відчуття в них жару. Починаємо з мочки вуха і «йдемо» по колу. Ніжно, з почуттям погладжуємо мочку вуха, потрібно ніби прогріти її наскрізь.
Потім кінчиками пальців прогладжуємо шкіру по завитку (сама зовнішня складка шкіри) до верхівки вушної раковини. Подушечка великого пальця, як праска, прогладжує складочку знизу вгору. А на верхівці вуха притиснути шкіру і хрящ нігтем до болю, на 2—3 секунди. Повторити вправу тричі.
2. Спуститися прямовисно нижче, між двома ніжками протизавитка, і вихровим рухом подушечки пальця промасажувати до розігріву. Це (этО) ділянка тазових органів і нирок.
3. Натиснути вказівним пальцем на ділянку відразу ж за козелком: відкрити і закрити рот. Потрібно відчути, як рухається під пальцем нижньощелепний суглоб. Натискати на цю ділянку і відкривати й закривати рот 10 разів. Ця вправа добре прогріває зовнішній слуховий прохід і сприяє притоку крові до середнього вуха, відновленню слуху, усуває шуми й наслідки отиту.
4. Чаша вуха знаходиться безпосередньо біля слухового проходу — проекція органів грудної клітки. Це серце, легені, бронхи, стравохід і серцевий енергетичний центр людини. Після масажу і розігрівання чаші потрібно взяти золоте кільце і ободочком потерти, покрутити його в чаші, як коліщатко.
5. Нижче від чаші є маленький горбок — протикозелок. Там зосереджені всі важливі підкіркові центри головного мозку. Його м'яко надавлюємо в пульсуючому з серцем ритмі — 30 секунд.
6. Згортаємо вухо «конвертиком». Спочатку беремо верхівку вуха і притискаємо прямо до слухового отвору. Куточок, що залишився і стирчить назовні, також притискаємо до вушного проходу. Утримуємо «конвертик» 10 секунд. При цьому лінії згину вушної раковини автоматично проходять по важливих аурикулярних точках — активуючи їх.
Володимир БОЛСУН,
лікар-невропатолог.