МАСАЖ ЖИВОТА — ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ВІД БАГАТЬОХ ХВОРОБ

Поділитися:
МАСАЖ ЖИВОТА — ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ВІД БАГАТЬОХ ХВОРОБ

Старослов’янський масаж, чи масаж внутрішніх органів, – унікальний метод відновлення здоров’я, який допомагає людині позбутися багатьох хвороб: серцево-судинних,  органів травлення, сечовидільної, статевої, ендокринної систем, опорно-рухового апарату. У давнину старослов’янський масаж живота був одним із найперших і найпомічніших засобів лікування, ним володіли багато знахарів, застосовували його й представники офіційної медицини.
Але з розвитком фармацевтичної індустрії він був незаслужено забутий. У наш час його відродив лікар Огулов, який випадково став свідком «диво-зцілення» людини, що потребувала негайної операції. Доктор Огулов намагався доставити до лікарні пацієнта з гострим нападом апендициту. Через транспортні проблеми вони не могли дістатися до лікарні. Випадково поруч із лікарем і пацієнтом була  жінка, яка володіла методом старослов’янського масажу.  Їй вдалося зняти напад і врятувати хворого. Професійний лікар Огулов був вражений і зацікавився цим методом. Він став опановувати його під керівництвом  цілительки. І на власному досвіді переконавшись у його багатющих можливостях, став не лише активно  застосовувати в лікуванні, а й пропагувати серед своїх колег, навчаючи їх прийомів старослов’янського масажу.
Володимир ГУРТОВИЙ - також лікар із величезним досвідом роботи (35 років стажу)  теж вважає старослов’янський масаж одним із найефективніших, найуніверсальніших і найбезпечніших засобів у боротьбі з різними недугами, відновленні роботи всіх внутрішніх органів та систем. Тому він не лише сам лікує хворих за допомогою цього методу, а й вчить своїх пацієнтів самомасажу. Завдяки цьому багатьом із них вдалося позбутися навіть тих хвороб, які погано піддаються лікуванню всіма іншими методами.
Про це ми попросили Володимира Володимировича детальніше розповісти читачам  газети.

Вилікувати орган – означає: відновити його

- Володимире Володимировичу, в чому полягає суть старослов’янського масажу, в чому  секрет його унікальної оздоровчої дії на людський організм?

- Старослов’янський масаж -  це метод обминання руками внутрішніх органів через  передню стінку  живота. Його висока ефективність пояснюється тим, що ми діємо на першопричину хвороб. А вона полягає в порушенні живлення органа. Відомо, що всередині тіла людини циркулюють внутрішні рідини: лімфа, артеріальна кров, венозна кров. Разом з ними до клітин надходить кисень, а також поживні речовини: вітаміни, мікро- та макроелементи, білки, вуглеводи, а шлаки й токсини виводяться.
Якщо судини спазмовані, заблоковані, органи залишаються без кисню, живлення та ще й забрудненими. В них починаються процеси руйнації та деформації, порушуються  функції. Поступово у хвороботворний процес втягується весь організм, адже в ньому все взаємопов’язано.  
Обдавлюючи руками через стінку живота внутрішні органи, спеціаліст відчуває, в якому з них відбувається застій: це місце напружене. Пацієнт також його відчуває через появу болю під час надавлювання. Але  під дією масажу м’язи й тканини  розслабляються. Біль минає. В органі відновлюються крово- та лімфообіг. Він починає повертатися до нормального стану.

Як розвиваються хвороби в тілі

- Чому у внутрішніх органах відбуваються застійні явища?

- Причин може бути кілька. Одна з них — недостатня рухливість сучасної людини, внаслідок чого уповільнюються й обміні процеси.  Адже саме під час руху кров та лімфа циркулюють швидше, доходячи до найвіддаленіших ділянок у тілі.  Недаремно існує навіть такий метод лікування — рухом, ходьбою.
Друга причина — порушення в хребті. Відомо: органи людини прикріплені до хребта фасціями -  це тонка оболонка  зі сполучної тканини, яка обволікує орган,  підтримуючи його. І коли в якійсь ділянці хребта відбуваються защемлення, перекоси тощо — це позначається на фасціях: вони стискаються, перекошуються, блокуючи крово- та лімфообіг в органі.
Під час старослов’янського масажу зазначені порушення усуваються.  Наступна причина — недоліковані запальні процеси, які також перешкоджають нормальному обміну речовин. Величезний негативний вплив на стан внутрішніх систем мають стреси. Вони спричиняють спазми в різних ділянках тіла.

Наведу приклади з практики. До мене звернулася молода жінка зі скаргами на гострий біль у шлунку. Під час медичного обстеження в неї не виявили ніяких особливих патологій  (виразки чи вираженого гастриту,, лише незначні запальні процеси в ділянці шлунка). Протягом кількох місяців вона лікувалася  медикаментами під наглядом дільничного терапевта, але безрезультатно.
Відсутність порушень під час медичних обстежень свідчить про психосоматичну причину поганого самопочуття людини (тобто на рівні душі, нервової системи). І її швидко виявили: пацієнтка скаржилася на проблеми в стосунках із чоловіком і непорозуміння з власною дитиною.
У таких випадках вісцеральний масаж, на відміну від медикаментів, є дієвим. Бо під час його проведення відбувається розслаблення нервової системи, знімаються блоки. Уже після першого сеансу в пацієнтки минули біль, печія. Ще кількома сеансами ми закріпили результат. Одночасно я дав їй психологічні поради, пояснив, чому задля збереження  здоров’я важливо налагодити стосунки з близькими, дав рекомендації, як це зробити.

Інша пацієнтка  скаржилася на вузли в щитоподібній залозі, закрепи, проблеми з диханням: за її словами, бракувало повітря, вона не могла дихнути на повні груди. Медичні обстеження гормонального стану та серцево-судинної системи не показували  особливих відхилень.  Відразу виявилося, що вона живе в стані хронічного стресу, сама виховує дитину, багато працює, щоб забезпечити її, ображається на рідних, що не співчувають їй.  Після масажу грудної клітки жінка  вперше за тривалий період «дихнула на повні груди», після масажу живота в неї минули закрепи, а також нормалізувався сон.
Звісно, довелося провести й психотерапевтичну роботу. За кілька сеансів без жодних медикаментів і навіть фітопрепаратів жінка стала почуватися здоровою й сповненою сил для життя.

Метод від усіх хвороб

- У разі яких захворювань метод старослов’янського масажу є помічним?

- Практично за всіх хронічних захворювань. Адже старослов’янський масаж поліпшує роботу імунної, нервової, гормональної, серцево-судинної,  сечовидільної, репродуктивної систем.  Регулює мозковий кровообіг, ритм серця, тому є помічним у профілактиці інсультів та інфарктів, сприяє поліпшенню зору та слуху. Він навіть не протипоказаний онкохворим, бо допомагає поліпшити лімфообіг і кровообіг в уражених органах, усунути біль. 
За допомогою масажу грудної клітки часто вдається нормалізувати серцевий ритм. Коли в серці відновлюється процес кровообігу, аритмія минає без жодних медикаментів.
Звісно ж, старослов’янський масаж чудово нормалізує роботу всіх органів травлення, зокрема жовчного міхура. Відомо, що в східній медицині жовчний міхур називають диригентом усього організму. Бо від його роботи залежить дуже багато процесів в організмі. Зокрема, жовч, яку він виділяє, забезпечує розщеплення їжі до простих  речовин: білків, жирів, вуглеводів, якими живляться клітини.  Від жовчного міхура залежить засвоєння дуже важливих вітамінів, серед яких, вітамін А (захищає від раку, зміцнює імунітет, забезпечує гостроту зору) та інші.
За допомогою жовчі відбувається очищення органів травлення від бактерій та паразитів, вона стимулює видільну функцію кишечнику та виконує багато інших функцій. Тому застій в печінці та пов’язаному з нею жовчному міхурі спричинює безліч проблем в організмі.
Обминання печінки та жовчного міхура дає змогу зняти спазми з цих органів,  задіяти процеси очищення й відновлення, відрегулювати механізм жовчовиділення. За два тижні людина стає новою. Адже ми знаємо,  що в середньому протягом 10 днів відбувається оновлення тканин організму. За допомогою старослов’янського масажу в поєднанні з іншими засобами можна позбутися навіть камінців у жовчному – вони розчиняються й виводяться.
Старослов’янський масаж також допомагає позбутися різних проблеми з нижніми й верхніми кінцівками, суглобами. Бо  захворювання опорно-рухового апарату можуть розвиватися через  спазмування органів черевної порожнини. Коли його зняти, зникає біль. Приміром, міжлопатковий біль справа свідчить про спазмування жовчного міхура, а біль у цій зоні  зліва — про спазм у ділянці підшлункової залози чи селезінки. Проблеми  тазостегнових, колінних суглобів часто пов’язні зі спазмуванням  органів малого таза.
Одна з моїх пацієнток звернулася зі скаргами на біль у колінах та гіпертонічну хворобу: верхній показник артеріального тиску  піднімався до 180-190  мм рт. ст. Після кількох сеансів вісцерального масажу вона стала забувати в кабінеті ціпок, з яким ходила, потім зовсім покинула його. Нормалізувався й рівень артеріального тиску — верхній показник зупинився на 130 мм рт. ст. Пізніше вона розповідала, що на відпочинку в Карпатах, куди поїхала невдовзі після лікування, мандрувала по горах, випереджаючи інших, й не згадувала про свої коліна.
Узагалі, кожній жінці, яка  виношувала й народила дитину, добре було б пройти курс старослов’янського масажу. Адже часто під час вагітності й пологів відбувається зміщення чи й опущення внутрішніх органів, цей метод допомагає поставити їх на місце.
Треба зазначити, що жіночі хвороби, так само як і чоловічі, а також безплідність також добре лікуються цим методом. Це підтверджено багатьма прикладами з моєї практики. Ось один.
У жінки середнього віку під час обстеження виявили фіброміому матки. Унаслідок обминання органів  черевної порожнини поліпшився кровообіг у матці, яєчниках і міома стала зменшуватися в розмірах, а невдовзі зовсім зникла.
Запалення яєчників, сечового міхура, простати -  це також наслідок порушення кровообігу в магістральних судинах. Якщо усунути спазми, кровообіг відновиться, хвороби минуться.  Приміром, один з пацієнтів звернувся до мене  з приводу  аденоми передміхурової залози. Після  масажу органів черевної порожнини, малого таза аденома  зникла.
Зазначу, що одночасно з масажем я призначив пацієнту обов’язкове виконання однієї простої, але дуже ефективної для збереження й відновлення чоловічого здоров’я вправи. Про неї я вже розповідав читачам газети «ЗіД». Але з огляду на її дієвість і потрібність для всіх представників сильної статі, особливо тих, хто має проблеми з простатою, повторю її. Чоловікам старшого віку я порадив би виконувати її щодня. Потрібно взяти  тенісний м’яч (для гри у великий теніс),  підкласти його під спину в ділянці куприка й сідниць і перекачуватися по ньому протягом 10-20 хв. Так робити хоча б один раз на день, а можна й кілька разів.

Помічні рецепти від різних хвороб від Володимира Гуртового

- Володимире Володимировичу, а чи призначаєте Ви своїм пацієнтам фіто-, гомеопатичні препарати чи якісь інші засоби під час застосування старослов’янського масажу?

- Так. Одночасно з масажем я застосовую й інші методи. У кожному випадку призначення відбуваються індивідуально. Приміром, комусь потрібно зробити корекцію хребта, комусь - провести протипаразитарне лікування фітопрепаратами, в багатьох випадках є потреба очистити організм, підібрати правильне харчування, а також лікарські трави. Ці засоби допомагають пришвидшити процес відновлення функцій внутрішніх органів.
Скажімо, в разі захворювань шлунка зі зниженою кислотністю (людина відчуває тяжкість у шлунку, особливо після їди) я призначаю сік листя подорожника по 1 -2 ст. л. перед їдою. Він стимулює вироблення шлункового соку,  процеси травлення. В осінньо-зимовий період сік подорожника можна замінити аптечним препаратом із цієї рослини пантаглюцидом. Крім того, раджу пити мінеральні води, які мають «кислий» склад (Єсентуки та інші). Їх можна придбати в аптеках. Важливо знати, що газовані мінеральні води потрібно вживати, попередньо випустивши газ (для цього слід за кілька годин до застосування відкрити пляшку).
Для поліпшення процесів травлення за зниженої кислотності дуже добре присмачувати страви яблучним чи столовим оцтом.
Якщо шлунок потерпає через   підвищену кислотність, печію, то помічними є такі трави, як деревій, звіробій, спориш. Із них можна приготувати збір (узяти порівну), а можна використовувати окремо. 1 ст. л. сировини залити 1 склянкою окропу, настояти 0,5 години, приймати по 1 склянці 2-3 рази на день. А також пити лужні води (  Трускавецька, Миргородська, Боржомі), які гасять надмір соляної кислоти в шлунку.
У разі виражених запальних процесів в організмі дуже важливе значення має дієтичне харчування. Зокрема, на період лікування важливо відмовитися від продуктів тваринного походження. Їх ліпше замінити рослинними продуктами, які містять білки (сочевиця, крупи, горіхи, насіння), це стосується й жирів. Замість сала та вершкового масла доцільніше вживати олії.
Після одужання тваринні продукти можна повернути в раціон, але важливо, щоб не вони становили основу раціону, а рослинні.   У любителів м’ясних, жирних, молочних страв частіше розвивається атеросклероз, хвороба Альцгеймера, вікова недоумкуватість. Овочі, фрукти, соки, навпаки, очищають і омолоджують організм.
Закрепи — одна з найпоширеніших проблем сучасної людини.   У тонкому кишечнику відбувається травлення їжі й всмоктування деяких речовин, у товстому — також засвоюються корисні речовини й всмоктується вода, виводяться продукти відходів. За чіткість роботи цього механізму відповідає гладка мускулатура кишечнику. Унаслідок малорухомого способу життя й неправильного харчування вона стає млявою, недовиконує свою роботу, спричинюючи  застій калових мас. Якщо людина зловживає м’ясними продуктами, то  це супроводжується процесами гниття, бродіння, підвищеного газоутворення, здуттям живота.
Cтарословянський масаж — один  із найефективніших методів лікування цієї проблеми. Бо допомагає зняти блоки з кишечнику, відновити його тонус. На підтвердження цього хочу розповісти про ще один випадок. Нещодавно батьки привели на прийом 9-річну дівчинку, яка по 5-7 діб не могла випорожнитися. Уже після першого сеансу масажу живота, в дитини відбулося випорожнення. Після 5 сеансів — процес випорожнення повністю було відрегульовано. 
Людям старшого віку, в яких ця проблема є задавненою, я рекомендую, окрім старослов’янського масажу, застосувати два прості засоби. Перший — протягом 1-2 місяців вживати клітковину — звичайні пшеничні висівки, які можна придбати в супермаркетах та аптеках: тричі на день по 1 ст. л., запиваючи 1 склянкою сирої питної води. Проходячи  травним трактом, висівки як сорбент збирають на себе всі шлаки, а також сприяють просуванню харчових грудок  кишечником.
Ще одним дієвим засобом від закрепів є рицинова олія. Її п’ють по  1 ст. л.  зранку натще чи на ніч перед сном доти, поки кишечник не запрацює самостійно. Зазвичай це відбувається протягом 7-10 днів. Треба зазначити, що вона не спричинює жодних побічних ефектів, а просто стимулює роботу гладкої мускулатури. Саме тому цей засіб традиційно застосовували для посилення пологової діяльності.   Звісно ж, у разі згаданої проблеми потрібно вживати багато овочів і фруктів, сирих, варених, тушкованих.
А печінку допомагають оздоровити кукурудзяні приймочки, розторопша,  корінь кульбаби. 1 ст. л. однієї з цих трав залити  1 склянкою окропу, тримати на водяній бані 20-30 хв, процідити, додати перевареної води, щоб довести до початкового об’єму — 200-250 мл. Випити протягом дня за 2-3 рази.
Окремо хочу сказати про таку групу лікарських трав, як рослини-антибіотики. Свого часу мені вдалося за допомогою антибактеріальних рослин вилікувати інфекцію нирок, яку мені занесли під час обстеження.  Фармацевтичні препарати виявилися  неефективними.  Звісно ж, бактеріальні ураження спричинюють запальні процеси в організмі, внаслідок чого виникають застійні явища, порушення роботи різних систем. Тому за перших ознак застуди, інфекційних уражень (риніт, фарингіт, тонзиліт тощо), а також для профілактики цих хвороб, в осінньо-зимовий період  раджу вживати трави-антибіотики.
Приміром, я дуже люблю призначати липовий цвіт. Дорослим слід його заварювати й пити як чай, дітям до 3-х років додавати в чай чи воду по 1 ч. - 1 дес. ложці, з 3 до 10 років — 1 ст. л.
Антибіотичні властивості також мають листя та гілочки малини й смородини (їх також слід додавати до чаю), хвостики ягід полуниць, календула, верба та інші.
Трави можна підібрати для задоволення будь-яких потреб організму, навіть для нормалізації гормонального стану та інших досить складних процесів.  Разом зі старослов’янським масажем та іншими методами вони допомагають відновити функції внутрішніх органів, повернути здоров’я, гарне самопочуття, омолодити організм.
До речі, своїх пацієнтів я навчаю прийомам самомасажу. 15 хвилин цієї процедури дають людині змогу уникнути багатьох проблем зі здоров’ям.

(Про техніку виконання старослов’янського самомасажу в домашніх умовах та про його можливості в профілактиці хвороб - розповідь  у наступному номері.)

Бесіду вела
Мирослава ЩЕРБА.